Hostele Poznań

znaleziono 25 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hostele w Poznaniu, województwo wielkopolskie, powiat Poznań

Hostele Poznań - Najlepsza oferta dla szukających noclegu w województwie wielkopolskim. Lokalizacja w urokliwym, zabytkowym mieście i atrakcyjne ceny. Zachęcamy do przyjechania do Poznania i zatrzymania się w jednym z poznańskich hosteli.
Katedra poznańska jest miejscem spoczynku pierwszych władców Polski, Mieszka I i Bolesława I Chrobrego. W ósmym wieku naszej ery to właśnie tutaj nad Wartą pojawili się Polanie, którzy w kolejnym stuleciu założyli swój gród na Ostrowie Tumskim. W 1039 roku czeski książę Brzetysław zrównał miasto z powierzchnią ziemi. Ponad dwieście lat później książę Przemysł I dokonał lokacji miasta na prawie magdeburskim na drugim brzegu Warty. Dzisiaj Poznań wabi turystów między innymi działającymi tutaj chórami chłopięcymi i męskimi, dzięki czemu w wielu przewodnikach miast nazywane jest „muzyczną stolicą Polski”, a także konkursami skrzypcowymi. Poznań jest prężnym ośrodkiem akademickim, naukowym oraz gospodarczym. Jest stolicą województwa wielkopolskiego oraz najstarszym i największym centrum targowym w Polsce (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Tanie hostele Poznań


Dla podróżnych, którzy cenią wysokie standardy i niskie ceny, najlepszym wyborem zakwaterowania jest hostel. Hostele w Poznaniu zlokalizowane są w miejscach zapewniających szybką i łatwą komunikację, wiele z nich znajduje się w centrum miasta, w niedalekiej odległości od największych jego atrakcji. Poznańskie hostele wyróżniają się ładnymi, stylowymi wnętrzami, pomocną obsługą i miłą atmosferą. Poza podstawowymi usługami, hostele oferują dodatkowe udogodnienia: bezpłatny dostęp do internetu, strzeżony parking, kącik zabaw dla dzieci, darmową kawę, możliwość wypożyczenia roweru. Wśród ofert niektórych hosteli można odszukać tak zachwycające propozycje, jak łóżka wodne, czy wieczorne wyświetlanie filmów.

Polska stolica biznesu


Poznań położony jest w środkowo-zachodniej części Polski, w centrum województwa wielkopolskiego. Miasto jest jednym z ważniejszych polskich centrów biznesowych, codziennie przyciąga tysiące osób odbywającymi się w jego granicach licznymi targami, konferencjami i szkoleniami, z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi na czele. Międzynarodowe Targi Poznańskie są największą imprezą tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Istnieją od 1921 roku i skupiają liderów targowych z całego świata.

Poznańskie hostele


Poznań posiada również bardzo atrakcyjny kompleks zabytków, między innymi: Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar mające opinię najlepszego centrum handlowego na świecie, ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami, Zamek Królewski z fragmentami murów obronnych, budowle dawnej Dzielnicy Cesarskiej i wiele innych. Warto też zwrócić uwagę na bogatą ofertę kulturalną miasta, liczne kina, teatry i muzea oraz ciekawe festiwale (wśród nich festiwal teatralny Malta i festiwal filmowo-muzyczny Transatlantyk). A zakwaterowanie w hostele Poznań gwarantuje usługi na poziomie nieodbiegającym od hotelowego i ceny przyjazne portfelom gości.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Poznań, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: