Hostele Poznań

znaleziono 21 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hostele w Poznaniu, województwo wielkopolskie, powiat Poznań

Hostele w Poznaniu - Na zakupy? Do browaru. Na piwo? Do ministerstwa. Kolacja? W elektrowni. Film? Na zamku. Poznań zaprasza na weekend. Tanie hostele Poznań pozwolą na organizację ciekawej wycieczki, pomogą poznać kolebkę polskiej państwowości. Zapraszamy.
Katedra poznańska jest miejscem spoczynku pierwszych władców Polski, Mieszka I i Bolesława I Chrobrego. W ósmym wieku naszej ery to właśnie tutaj nad Wartą pojawili się Polanie, którzy w kolejnym stuleciu założyli swój gród na Ostrowie Tumskim. W 1039 roku czeski książę Brzetysław zrównał miasto z powierzchnią ziemi. Ponad dwieście lat później książę Przemysł I dokonał lokacji miasta na prawie magdeburskim na drugim brzegu Warty. Dzisiaj Poznań wabi turystów między innymi działającymi tutaj chórami chłopięcymi i męskimi, dzięki czemu w wielu przewodnikach miast nazywane jest „muzyczną stolicą Polski”, a także konkursami skrzypcowymi. Poznań jest prężnym ośrodkiem akademickim, naukowym oraz gospodarczym. Jest stolicą województwa wielkopolskiego oraz najstarszym i największym centrum targowym w Polsce (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Hostele Poznań, przystanek na turystycznym szlaku


Poznań stolica Wielkopolski, to miasto obdarzone niezwykłą urodą i niepowtarzalnym klimatem. Powody, dla których warto odwiedzić Poznań są wszelakie: od motywów ekonomicznych, biznesowych po kulturalne, turystyczne, rekreacyjne. Wielowiekowa tradycja i historia przeplatają się w tym mieście z techniką i nowoczesnością. Wędrówkę po Poznaniu warto rozpocząć od rynku, jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Poznański Stary Rynek kojarzy się ze stukającymi się głowami koziołkami, które umieszczone są na budynku ratusza. Mechanizm z koziołkami zamontowany na poznańskim Ratuszu wiąże się z miejską legendą, która tłumaczy pojawienie się rogacizny na wieży. Podanie głosi, że wymknęły się spod noża kucharza, który chciał je szybko przyrządzić na ucztę, którą wystawiano, by uczcić odbudowę Ratusza po wielkim pożarze. Budynek Ratusza ma renesansowe korzenie. Jego fasada zawiera odniesienia do cnót, którymi powinni się wykazywać urzędnicy miejscy. Odnajdziemy tu: cierpliwość roztropność, miłość, sprawiedliwość wiarę, nadzieję męstwo i umiarkowanie. Stary Rynek pełen jest kolorów, co zawdzięczamy głównie barwnym, miniaturowym kamieniczkom z XVI wieku zwanymi domkami budników. Dokładnie w geometrycznym środku Poznania, tuż obok Ratusza, stoi Pręgierz. Po przeciwnej stronie placu zobaczyć można budynek wartowni z XIX wieku, w którym aktualnie zlokalizowane jest Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Na rogu Starego Rynku i ulicy Wronieckiej podziwiać można pałac Mielżyńskich, gdzie przebywali Józef Wybicki i generał Jan Henryk Dąbrowski. Na zakończenie spaceru po Rynku, warto wstąpić do Galerii Miejskiej Arsenał. W pobliżu Rynku znajduje się sporo przytulnych miejsc noclegowych. Na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta znajdziemy je pod hasłem: hostele Poznań.

Tanie hostele Poznań, na stronach e-turysty


Podczas pobytu warto skorzystać z oferty noclegowej e-turysty: hostele w Poznaniu. Dobrze dobrany nocleg, to gwarancja udanego pobytu. Rekonesans wśród poznańskich hosteli prezentowanych na stronach e-turysty pozwala na dobranie noclegu zgodnie z możliwościami finansowymi oraz oczekiwaniami turystów. Szczególnym atutem jest świetna lokalizacja obiektów. Zapraszamy!

Hostele w Poznaniu, na każdą porę roku


Pejzaż Poznania zdobiony dachami pałaców, zamków, kamienic na długo pozostaje w pamięci odwiedzających miasto nad Wartą. Podczas pobytu w stolicy Wielkopolski warto zwiedzić Zamek Cesarski oraz Zamek Królewski. Dziś wspaniale odbudowane, stały się ozdobą miasta. W pejzaż Poznania wpisują się także malownicze pałace. Warto zwrócić uwagę na Pałac Górków, Pałac Działyńskich. Jeśli pragniemy odpocząć wśród zieleni, to należy zaplanować spacer w Cytadeli, największym, poznańskim parku miejskim z godną podziwu powierzchnią ok. 100 hektarów. W parku zadbano o ofertę muzealną, głównie dla miłośników wojska i militariów, znajdują się tu cmentarze wojskowe. Poznaniacy chętnie wypoczywają przy Jeziorze Maltańskim. Skorzystać tu można z największego ośrodka sportowo-wypoczynkowego w Polsce, Term Maltańskich. Na miłośników zimowych sportów czeka sztuczne lodowisko (czynne od listopada do marca) oraz całoroczny stok narciarski. W Poznaniu nie sposób się nudzić.

Tanie hostele Poznań


Dla podróżnych, którzy cenią wysokie standardy i niskie ceny, najlepszym wyborem zakwaterowania jest hostel. Hostele w Poznaniu zlokalizowane są w miejscach zapewniających szybką i łatwą komunikację, wiele z nich znajduje się w centrum miasta, w niedalekiej odległości od największych jego atrakcji. Poznańskie hostele wyróżniają się ładnymi, stylowymi wnętrzami, pomocną obsługą i miłą atmosferą. Poza podstawowymi usługami, hostele oferują dodatkowe udogodnienia: bezpłatny dostęp do internetu, strzeżony parking, kącik zabaw dla dzieci, darmową kawę, możliwość wypożyczenia roweru. Wśród ofert niektórych hosteli można odszukać tak zachwycające propozycje, jak łóżka wodne, czy wieczorne wyświetlanie filmów.

Polska stolica biznesu


Poznań położony jest w środkowo-zachodniej części Polski, w centrum województwa wielkopolskiego. Miasto jest jednym z ważniejszych polskich centrów biznesowych, codziennie przyciąga tysiące osób odbywającymi się w jego granicach licznymi targami, konferencjami i szkoleniami, z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi na czele. Międzynarodowe Targi Poznańskie są największą imprezą tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Istnieją od 1921 roku i skupiają liderów targowych z całego świata. Poznań posiada również bardzo atrakcyjny kompleks zabytków, między innymi: Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar mające opinię najlepszego centrum handlowego na świecie, ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami, Zamek Królewski z fragmentami murów obronnych, budowle dawnej Dzielnicy Cesarskiej i wiele innych. Warto też zwrócić uwagę na bogatą ofertę kulturalną miasta, liczne kina, teatry i muzea oraz ciekawe festiwale (wśród nich festiwal teatralny Malta i festiwal filmowo-muzyczny Transatlantyk). A zakwaterowanie w hostele Poznań gwarantuje usługi na poziomie nieodbiegającym od hotelowego i ceny przyjazne portfelom gości.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Poznań, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: