Hostele Warszawa

znaleziono 49 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hostele w Warszawie, województwo mazowieckie, powiat Warszawa

Tanie hostele Warszawa - Atrakcyjne zakwaterowanie dla osób odwiedzających polską stolicę. Warszawa to centrum polityczne, biznesowe i kulturalne Polski. Zachęcamy do przyjazdu do Warszawy i zatrzymania się w jednym z warszawskich hosteli.
Stolica Polski jest jednym z nielicznych polskich miast, które rok po roku zwiększają liczbę ludności przyciągając i wysysając mieszkańców z innych regionów. To tutaj mieszczą się siedziby najważniejszych instytucji państwowych, takich jak parlament, siedziby Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej czy Premiera i Rady Ministrów. To również tutaj rozegrało się wiele historycznych wydarzeń spośród tych najważniejszych w historii Polski. Wystarczy wspomnieć uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Powstanie warszawskie ’44, czy Bitwę warszawską z roku 1920. Warszawa jest także jedynym obecnie polskim miastem, które odznaczono Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. Ciężko jednoznacznie określić co jest najbardziej wyrazistym symbolem Warszawy. Czy znana z herbu miasta Syrenka, czy kontrowersyjny Pałac Kultury i Nauki, czy też symbole nowoczesności – pierwsze (i póki co jedyne) w Polsce metro, czy też imponujący na skalę europejską i uważany za piąty po Londynie, Moskwie, Paryżu i Frankfurcie nad Menem warszawski skyline.

Tanie hostele Warszawa


Poszukując miejsca noclegowego w Warszawie można trafić na wiele rozmaitych ofert. Hostel jest najlepszą propozycją dla osób oczekujących pokoju w standardzie hotelowym w zamian za niską cenę. Wszystkie hostele zlokalizowane są w miejscach gwarantujących szybką i łatwą komunikację. Hostele w Warszawie odznaczają się ładnymi wnętrzami urządzonymi przytulnie i funkcjonalnie.

Znajdź hostel w Warszawie z E-Turysta.pl


Hostele w Warszawie posiadają udogodnienia dla osób podróżujących w celach biznesowych (na nich oczekują sale konferencyjne), dla grup szkolnych (na dzieci i młodzież czekają hostele znajdujące się w niedalekiej odległości od obiektów takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, czy Centrum Nauki Kopernik). Dla turystów zainteresowanych zwiedzaniem zabytków szczególnie atrakcyjne są Warszawa hostele w centrum miasta, które gwarantują bliskość pięknych, historycznych budowli oraz usługi przewodników.

Stacja i Hostele Warszawa


Warszawa położona jest w środkowo-wschodniej części Polski, w województwie mazowieckim. Jest największym polskim miastem. W jej granicach znajdują się siedziby najważniejszych polskich instytucji państwowych i władz centralnych, przede wszystkim Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów i Narodowego Banku Polskiego. Mimo zniszczeń wojennych (w wyniku II wojny światowej zniszczeniu uległo około 80% zabudowy miasta), Warszawa posiada wiele cennych zabytków. Warte uwagi są między innymi: Zamek Królewski i Plac Zamkowy, Stare Miasto z gotycką archikatedrą św. Jana Chrzciciela i barokowym Kościołem Matki Boskiej Łaskawej, rezydencje królewskie w Łazienkach i w Wilanowie. Atrakcję turystyczną mogą stanowić też miejsca związane z pamięcią traumy II wojny światowej i Holokaustu: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muranów, czyli dzielnica zbudowana na gruzach getta żydowskiego, czy nowo otwarte Muzeum Historii Żydów Polskich. Oferta kulturalna Stolicy obejmuje też festiwale – filmowe, muzyczne, teatralne i literackie (z Jazz Jamboree i z Warszawskim Międzynarodowym Festiwalem Filmowym na czele).
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Warszawa, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: