Schroniska Zakopane

znaleziono 7 ofert noclegowychofert (6 w Zakopanem oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Schroniska w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Schroniska Zakopane - To właśnie tu bije serce Tatr. Tak o Zakopanem mówią zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Zakopiański styl architektury i niezwykły klimat tego miejsca sprawiają, że Zakopane jest jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczek. Latem, możesz wybrać się na wycieczkę w góry lub spływ Dunajcem. Zimą, masz szansę szusować na tutejszych stokach albo udać się na kulig.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Schroniska Zakopane


Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski, ze względu na wiele stoków narciarskich i innych zimowych atrakcji. Miejscowość położona jest u stóp Tatr w Kotlinie Zakopiańskiej, jest też najwyżej położonym miastem w Polsce. Rok 1578, datuje się na początki osadnictwa w tym miejscu, a przywilej osadniczy nadał mu Stefan Batory. Zakopane na północy graniczy ze wzniesieniami Gubałówki, na południu z Tatrami i ich największym szczytem na tym terenie – Świnicą. Miasto otaczają tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego, w większości teren gminy zakopiańskiej objęty jest ochroną. To miejsce z mnóstwem atrakcji zarówno latem, jak i zimą.

Schroniska w Zakopanem - atrakcje


Zakopane to wyjątkowo klimatyczne miejsce, w którym na każdym kroku możesz obcować z góralską kulturą. Wybierając się na Krupówki, masz okazję kupienia regionalnych produktów i podziwiania budynków w zakopiańskim stylu. Położenie w okolicy Tatr zapewnia rozrywkę dla wielbicieli górskich atrakcji. Turyści mają okazję wjechania kolejką na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę. Niezwykłym przeżyciem może być także wędrówka do Doliny Pięciu Stawów. Położona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego polodowcowa dolina ma długość 4 km i jest otoczona szczytami górskimi. Zimą Zakopane zaprasza wielbicieli narciarstwa zjazdowego, biegowego i skuterów śnieżnych. Jest tu także aquapark, w którym dobrą zabawę będą mieli zarówno dorośli, jak i dzieci.

Zakopane – schroniska


Szukasz taniego noclegu w Zakopanem? Warto zapoznać się z ofertą schronisk w tym mieście. Noclegi – mimo iż tanie – są dopasowane do indywidualnych potrzeb turystów i posiadają wiele komfortowych miejsc do wypoczynku. Zakopane to idealne miejsce dla każdej grupy wiekowej, które zachęca do siebie bogatą ofertą turystyczną i noclegową. Zarezerwuj nocleg w jednym z zakopiańskich schronisk i poczuj prawdziwy górski klimat tego miejsca.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: