Andrzejki Zakopane

znaleziono 5 ofert dodatkowychofert (4 w Zakopanem oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze, tak od stuleci przekonuje mądrość ludowa. Tradycja wigilii św. Andrzeja sięga starożytnej Grecji. Drzewiej bywało, że andrzejkowe wróżby miały wyłącznie matrymonialny charakter i oddawały im się tylko niezamężne dziewczęta. Podobne święto mężczyźni celebrowali podczas katarzynek. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano w odosobnieniu, indywidualnie. Z czasem sposób świętowania nieco się zmienił, przybrały formę zbiorową. Panny na wydaniu bawiły się wspólnie, pragnąc odnaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania: kiedy zamążpójście i jak będzie miał na imię oblubieniec?

Andrzejki w Zakopanem, czyli odrobina magii, szczypta dobrej zabawy, a wszystko to w aurze zakopiańskiego klimatu


Współcześnie andrzejki, które obchodzimy pod koniec listopada (przesunięte ze względów praktycznych z wigilii św. Andrzeja, która przypada na noc z 29 na 30 listopada na najbliższy weekend) mają charakter niezobowiązującej zabawy, która gromadzi przedstawicieli obojga płci. To okazja do spotkań, ostatniej hucznej zabawy przed adwentem oraz tradycyjnych wróżb. Dlaczego warto spędzić andrzejki w Zakopanem? Tu oprócz świetnych imprez, relaksu i innych atrakcji najważniejsze pozostaną piękne górskie pejzaże, atmosfera i klimat stolicy Podhala.

Andrzejki Zakopane, organizacja z pomocą E-turysty


W branży turystycznej odnaleźć można mnóstwo ofert proponujących pobyty w Zakopanem, w terminie andrzejek. W podjęciu decyzji niezwykle pomocny okazuje się portal społecznościowy E-turysta. Dzięki precyzyjnej wyszukiwarce, którą zawiera, bez trudu odnajdziemy miejsce spełniające nasze oczekiwania. Noc andrzejkową spędzić możemy w hotelu, pensjonacie, apartamencie, gospodarstwie agroturystycznym lub schronisku. Ostatni bal sezonu, potańcówka, a może po prostu spotkanie z przyjaciółmi. Jak w tym roku wyglądać będą Twoje andrzejki? Jeśli nadal szukasz pomysłu, to odsyłamy na strony portalu E- turysta. Andrzejki Zakopane, czekają.