Domy wczasowe Władysławowo

znaleziono 15 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy wczasowe we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Domy wczasowe we Władysławowie to propozycje miejsc noclegowych z zapleczem zarówno rekreacyjnym jak i gastronomicznym. Spośród wielu zróżnicowanych ofert każdy znajdzie coś dla siebie.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Władysławowo - domy wczasowe


Władysławowo to jedno z najpopularniejszych miejscowości na polskim wybrzeżu. Niezwykle malownicze krajobrazy, specyficzny mikroklimat i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna to argumenty, które co roku przemawiają do niezliczonej rzeszy turystów, którzy postanawiają odwiedzić to miejsce. Pierwsze wzmianki o Władysławowie pochodzą już z XIV wieku. W 1636 roku powstał władysławowski port. Pomimo bogatej historii, Władysławowo prawa miejskie otrzymało dopiero w 1963 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie się rozwija, dzięki czemu z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Domy wczasowe we Władysławowie - atrakcje


Wolisz leniwy wypoczynek na plaży czy wodne szaleństwa w falach Bałtyku? Władysławowo to źródło atrakcji zarówno dla jednych i drugich. Przyjeżdzający tu turyści mają do dyspozycji pięć nadmorskich kąpielisk oraz liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego. Prosto z plaży możemy udać się Aleją Gwiazd Sportu do samego miasta, gdzie na gości czeka kolejna dawka atrakcji. Jedną z nich jest jedyny w Polsce Ocean Park czy Dom Rybaka z wieżą widokową. Natomiast dla spragnionych adrenaliny proponujemy, atrakcyjny zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych Lunapark Sowiński.

Domy wczasowe - Władysławowo


Władysławowo jako popularny wśród turystów kurort morski, z roku na rok przygotowuje dla swoich gości wiele miejsc noclegowych. Wśród ofert są m.in. domy wczasowe. To propozycja dla turystów indywidualnych, a także dla zorganizowanych grup. Gospodarze domów wczasowych oferują swoim gościom pokoje z łazienkami, dostępem do kuchni i jadalni. Większość ofert zawiera również możliwość wydawania domowych posiłków. Ponadto do dyspozycji są miejsca grillowe, a także boiska i piaskownice dla najmłodszych turystów.

Jeżeli jesteś zainteresowany noclegiem w domu wczasowym we Władysławowie, zapoznaj się z proponowanymi przez nas ofertami i wybierz tę, która odpowiada Twoim wymaganiom.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: