Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Toruń

znaleziono 49 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Toruniu, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Toruń

Tanie noclegi w Toruniu. Porównaj szeroki zakres ofert noclegów w Toruniu. Znajdź interesujące oferty ze względu na standard oraz cenę danego obiektu. Toruń, posiadają szeroki zakres noclegów w pokojach hotelowych, pensjonatach, Spa, domkach letniskowych, a nawet schroniskach. Sprawdź także atrakcje turystyczne i rozrywkowe na terenie Torunia.
Toruń położony jest Kotlinie Toruńskiej, po obu stronach rzeki Wisły, prawie ze wszystkich stron, otoczony jest przez obszary leśne, stanowiące tereny rekreacyjne – jak np., Las Bielawski, Puszcza Bydgoska, oraz trzy rezerwaty m.in rezerwat leśny Las Piwnicki z 1924, najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce Jednak zieleń ku uciesze mieszkańców nie kończy się na granicy miasta, które zalicza się do jednego z najbardziej zielonych w Polsce. Przyroda nie jest jedyną zaletą miasta o czym świadczy fakt, że zespół staromiejski Torunia 1997 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Piękne zabytki miasta znajdują się także na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Kiedy zmęczy nas już piękno ceglanych murów i kameralnych uliczek warto odwiedzić liczne barki zacumowane nad brzegiem Wisły skąd można podziwiać miasto od tubylczej strony. Warto tutaj wspomnieć o podobizna łabędzia, którą mieszkańcu Torunia postanowili upamiętnić słynne łabędzie, które uśmiercono z obawy przed epidemią ptasiej grypy. Toruń dysponuje pokaźnym zapleczem hotelowym. Znajdziemy tutaj zarówno tanie noclegi dla turystów, a także całkiem komfortowe apartamenty dla biznesmenów.

Tanie noclegi w Toruniu - sprawdź na E-turysta.pl


Toruń to miejscowość położona w województwie kujawsko-pomorskim, posiadająca wciąż rozbudowującą się infrastrukturę i bazę turystyczną. W obrębie Torunia możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych. Szeroki wybór ofert noclegowych w Toruniu pozwala na odpowiednie dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego zwiedzającego to miasto turysty. Tanie noclegi Toruń zapewnią komfortowy pobyt i wypoczynek w tej rozwijającej się miejscowości.

Toruń noclegi


Miejscowość jaką jest Toruń, dzięki swojemu ciągłemu rozwojowi, muzeom, galeriom sztuki oraz imprezom kulturalnym, wciąż przyciąga dużą ilość turystów i zwiedzających. Właśnie dlatego bardzo pomocna jest możliwość porównania cen oraz standardów obiektów noclegowych w Toruniu. Tani nocleg w Toruniu ułatwi zwiedzanie samej miejscowości oraz jej okolic. Szeroki zakres ofert noclegowych w Toruniu pozwoli na wybranie odpowiedniej kwatery, pokoju hotelowego czy apartamentu, dostosowanych do spersonalizowanych oczekiwań każdego turysty.

Toruń to ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny


Toruń to miasto znajdujące się w województwie kujawsko-pomorskim, w pobliżu rzek Wisły i Drwęcy. Tarnów to ośrodek nie tylko gospodarczy, ale także kulturalny, naukowy i turystyczny, otoczony jest lasami między innymi: Las Bielawski, Bielański, Łysomicki, Papowski, Puszcza Bydgoska oraz rezerwatami leśnymi jak Las Piwnicki, rezerwat leśny Kępa Bazarowa. Zabytki Torunia obejmują średniowieczny zespół miejski Torunia, Europejski Szlak Gotyku Ceglanego – kościoły gotyckie, rynek staromiejski, ruiny zamku krzyżackiego, gotycki most i barokowe pałace. Toruń słynie także z corocznych festiwali i imprez okolicznościowych.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Toruń, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Toruniu

Które obiekty noclegowe w Toruniu położone są blisko dworca PKP?
Osoby, które chcą dokonać rezerwacji noclegów w sąsiedztwie dworca kolejowego w Toruniu mogą sprawdzić poniższe zestawienie obiektów noclegowych blisko Dworca Głównego PKP.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeżeli poszukujesz obiektów noclegowych znajdujących się w śródmieściu tej miejscowości, to sprawdź tę listę noclegów położonych w centrum Torunia.
Ceny noclegów w Toruniu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Toruniu kształtują się na poziomie 85-90 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w hostelach, pokojach gościnnych czy kwaterach prywatnych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 20 obiektów w Toruniu, które akceptują zwierzęta.
W Toruniu znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Toruniu, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Toruniu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być hostele, pokoje gościnne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Toruniu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Toruniu 14 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.

Dojazd do Torunia


Dojazd do Torunia samochodem

Najbardziej komfortowy dojazd do Torunia samochodem z okolic Trójmiasta lub Katowic prowadzi autostradą A1. Turyści ze Szczecina mają do dyspozycji drogi S10 i DK10 przez Piłę i Bydgoszcz aż do celu. Osoby wyruszające z Wrocławia powinny skorzystać z trasy S5 i skręcić w S10 na wysokości Bydgoszczy. Najszybsza podróż z okolic Lublina lub Białegostoku odbywa się przez Warszawę. Drugim etapem jest jazda drogą S2 i kolejno autostradami A1 oraz A1 aż do Torunia.

Dojazd do Torunia innymi środkami transportu

Osoby poruszające się bez samochodu mogą skorzystać z komfortowych połączeń kolejowych. Na Dworcu Głównym w Toruniu zatrzymują się m.in. pociągi odjeżdżające z Poznania, Bielska-Białej, Olsztyna, Katowic, Warszawy, Krakowa czy Gdyni. Alternatywnym środkiem lokomocji jest autobus. Do Torunia można dotrzeć choćby z przewoźnikiem FlixBus, P.W. Zbyszko, Hoper lub Arriva.

Gdzie zaparkować w Toruniu

W samym centrum Torunia działa wiele dużych, ale płatnych parkingów. Samochód można pozostawić m.in. przy Dworcu PKP na placu 18 stycznia 4, na podziemnym parkingu przy ulicy Wały Generała Władysława Sikorskiego 13 lub nad samą Wisłą, przy ulicy Świętego Jana 16. Blisko Rynku funkcjonują również parkingi strzeżone. Są to m.in. place przy ulicy Wały Generała Władysława Sikorskiego 8 oraz przy Dworcu PKP Toruń Główny, naprzeciwko starówki.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Toruniu


Święto Miasta Torunia
Święto Torunia obchodzone jest w dniu jego patrona, Świętego Jana Chrzciciela, 24 czerwca. Imprezy plenerowe odbywają się na Bulwarze Filadelfijskim oraz błoniach nadwiślańskich. Na scenie pojawiają się utalentowani muzycy, tancerze, aktorzy i sportowcy. Dużą atrakcją są coroczne zawody wioślarskie, w których trakcie konkurują zespoły z Torunia i Bydgoszczy. Na Piernikowej Alei Gwiazd odsłaniane są kolejne emblematy, czyli mosiężne katarzynki z autografami osób związanych z miastem piernika.

Afryka Reggae Festival
Toruński Afryka Reggae Festival jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce. Pierwszy raz odbyła się w 1991 roku i od tej pory cyklicznie gości słynnych wykonawców muzyki reggae. Na scenie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” pojawiały się tak znane zespoły, jak Izrael, Daab, Yellow Umbrella i Western Special. Marcowemu wydarzeniu przyświeca szczytny cel pomocy najbiedniejszym krajom Czarnego Lądu. Dochód z festiwalu przekazywany jest m.in. Polskiej Misji Humanitarnej.

Festiwal Teatrów Ulicznych
W różnych miejscach na mapie Torunia, przez całe wakacje, turyści mają szansę podziwiać znakomitych artystów ulicznych. Każdego roku w mieście występują grupy nie tylko z Polski, ale też zza granicy. To prawdziwe święto sztuki cyrkowej, emocjonujących akrobacji, spektakli teatralnych w niecodziennych warunkach i wesołej muzyki na żywo. Oglądanie widowisk nic nie kosztuje, a na długi czas zapada w pamięć dzieci i dorosłych.

Festiwal Wisły
W połowie sierpnia życie Torunia koncentruje się nad Wisłą. Na Bulwarze Filadelfijskim pojawiają się grupy artystyczne, które dają koncerty muzyki ludowej, żeglarskiej i weselnej. Ogromną atrakcją są bezpłatne rejsy po wodach Królowej Polskich Rzek, prezentacje sprzętu wojskowego, pokazy pirotechniczne i spektakularne przedstawienia typu światło-dźwięk z udziałem kilkudziesięciu jednostek pływających. Wydarzeniu towarzyszy jarmark z regionalnymi przysmakami i rękodziełem.

Copernicon
Wrześniowa impreza Copernicon to święto wielbicieli gier i fantastyki. Wydarzenie obfituje w masę atrakcji i każdego roku przyciąga tysiące uczestników. Oprócz warsztatów, prelekcji i pokazów, fani fantastyki uczestniczą w spotkaniach z gośćmi (np. Andrzejem Sapkowskim, Grupą Filmową Darwin), koncertach oraz seansach filmowych. Nie brakuje też ciekawych konkursów. Copernicon podzielony jest na bloki tematyczne, które mają miejsce m.in. w budynkach należących do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
Słynny Toruński Festiwal Nauki i Sztuki odbywa się w kwietniu w wielu różnych punktach miasta. Naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także liczne instytucje, każdego roku przybliżają publiczności zagadnienia związane z nauką i sztuką. W trakcie wydarzenia można odwiedzić laboratorium, obejrzeć ciekawe prezentacje lub uczestniczyć w ekscytujących dyskusjach, wycieczkach i warsztatach. Nie brakuje oczywiście konkursów, których uczestnicy wykazują się wszechstronną wiedzą.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Toruniu


Rynek Staromiejski

Sercem Torunia jest kwadratowy Rynek Staromiejski, wytyczony w XIII wieku. Główną atrakcją placu jest oczywiście Pomnik Mikołaja Kopernika. W trakcie spaceru nie da się przeoczyć Ratusza Staromiejskiego, który stanowi jeden z najwspanialszych przykładów dawnej architektury mieszczańskiej. Dookoła Rynku piętrzą się zabytkowe kamienice: neorenesansowy Dwór Artusa, wyróżniająca się bogato zdobioną fasadą Kamienica Pod Gwiazdą i charakterystyczna Kamienica Pod Aniołem.

Zamek Krzyżacki

Ruiny pierwszego zamku krzyżackiego na ziemi chełmińskiej znajdują się przy ulicy Podzamcze 3, nad Wisłą. Decyzję o zburzeniu warowni podjęła rada miejska Torunia, co dało początek wojnie trzynastoletniej. Dziś można podziwiać wieże, ganek, część murów, fosę oraz piwnice. W udostępnionych pomieszczeniach warto zobaczyć średniowieczne zbroje i machiny miotające. Każdego roku w ceglanych murach organizowane są festiwale, strzelanie z łuku, pokazy mody i inne atrakcyjne wydarzenia.

Dom Kopernika

Według wielu historyków słynny astronom urodził się w gotyckiej kamienicy, która stoi w południowej części Zespołu Staromiejskiego. Odrestaurowany spichlerzdom zachwyca urozmaiconą, bogato zdobioną fasadą. We wnętrzu działa Muzeum Mikołaja Kopernika, w którym można podziwiać zarówno ekspozycje poświęcone naukowcowi, jak i dawnemu życiu toruńskich mieszczan. Trzecią stałą wystawą jest nauka dawna i współczesna. Dom Kopernika znajduje się przy ulicy Kopernika 15/17.

Bazylika katedralna św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty

Wspaniałym przykładem architektury sakralnej jest gotycka bazylika katedralna, która mieści się przy ulicy Żeglarskiej 16. Monumentalna, ceglana budowla była wielokrotnie zmieniana i upiększana. Trójnawowa hala zachwyca cennymi płaskorzeźbami, ołtarzami i malowidłami. Strzeliste kolumny kierują wzrok ku skomplikowanym sklepieniom gwiaździstym. Warto wiedzieć, że na wieży bazyliki wisi największy średniowieczny dzwon w kraju: Tuba Dei.

Brama Mostowa

Brama Mostowa to jedna z trzech zachowanych bram Torunia. Jej nazwa związana jest z mostem, który do XIX wieku prowadził na drugą stronę rzeki. Zabytek znajduje się w południowej części Zespołu Staromiejskiego, w pobliżu Baszty Żuraw. Charakterystyczne, piętrowe przejście powstało w 1432 roku. Od strony miasta zostało otynkowana, natomiast z drugiej pozostawiono surową cegłę. Obecnie na ścianie Bramy Mostowej można znaleźć tablicę z historycznymi pomiarami stanu wód na Wiśle.

Krzywa Wieża

Niepowtarzalnym budynkiem Torunia jest Krzywa Wieża, która znajduje się w obrębie dawnych murów miejskich, na zachód od Bramy Klasztornej. Swoją nazwę zawdzięcza odchyleniu od pionu o 1,46 metra. Baszta jeszcze w średniowieczu zaczęła zapadać się w piaszczystym podłożu, a wraz z powolnym pochylaniem się powstawały legendy o Krzywej Wieży. Obecnie w ceglanej budowli mieści się m.in. Galeria Przydasie, która wystawia obrazy stworzone przez osoby niepełnosprawne.