Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Gubałówka nad Zakopanem

Gubałówka nad Zakopanem
Jest to jedna z najfajniejszych atrakcji na Gubałówce, przejazd zjeżdżalnią dostarcza nie lada emocji

Zakopane, to niezwykle malownicze  miasto, kuszące turystów całą masą atrakcji, rozrywek i niezapomnianych przygód. Zwiedzając Zakopane nie można zapomnieć o takich atrakcjach  jak: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Krupówki, Giewont, Muzeum Karola Szymanowskiego, Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami, Rysy, Świnica, Mnich czy Kościelec i wiele innych.

Gubałówka, między Zębem, a Zakopanem

Przyjrzymy się bliżej Gubałówce, a jeszcze dokładniej tym, jakie atrakcje czekają nas na szczycie Gubałówki oraz dowiemy się nieco więcej na temat jednej z najnowocześniejszych kolejek linowo-terenowych w Polsce, jaką jest właśnie kolejka na Gubałówkę. Kolejka ta, po modernizacji blisko 15 lat temu, zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę. Przejdźmy do cennika biletów na kolejką na Gubałówkę. Bilet normalny trasa góra-dół to koszt 21zł, skorzystania z biletu ulgowego prawo mają osoby między 5-26 rokiem życia oraz seniorzy 65+, koszt takiego biletu trasa góra-dół, to 17zł. Normalny bilet w jedną stronę (obojętnie do góry czy w dół) kosztuje 15zł, natomiast ulgowy-13zł. Można zakupić również bilet na przejazd łączony wyjazd KL-T Gubałówka, zjazd KL Butorowy Wierch (normalny bądź ulgowy), którego koszt wynosi 14-16zł w zależności czy normalny czy ulgowy. Do darmowych przejazdów kolejką linowo- terenową na Gubałówkę prawo mają dzieci do ukończenia 4 roku życia. Ulgi przysługują dzieciom do lat 10, dzieciom i młodzieży szkolnej z ważną legitymacją szkolną, studentom do ukończenia 26 roku życia, seniorom powyżej 65 roku życia pod warunkiem okazania dowodu potwierdzającego wiek. Tańsze bilety są również dla grup zorganizowanych, a także dla członków PTTK.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

W razie wątpliwości, czy chęci uzyskania dodatkowych informacji można zadzwonić pod wskazany numer telefonu, bądź skorzystać z podanego adresu mailowego i dowiedzieć się więcej. Kolejka wyrusza średnio, co 5 minut, przy minimalnej frekwencji 10 osób, jeżeli jest ich mniej, kolejka jeździ średnio, co 30 minut. Zwykle jej godziny kursowania to 9.00-20.00, Są jednak miesiące takie jak lipiec-sierpień, kiedy kolejka jest czynna od godziny 8.00 do 21.45, dłużej jest czynna również w okresie zimowym, najkrócej jeździ w listopadzie, gdyż jest to miesiąc, w którym do Zakopanego przybywa najmniej turystów. Zapoznaliśmy się już z cennikiem oraz godzinami przejazdów kolejką na Gubałówkę.

Wróćmy teraz do rozrywek, jakie tam znajdziemy. Zacznijmy od zjeżdżalni grawitacyjnej długości 750 metrów, różnica wysokości wynosi 45m. Jest to jedna z najfajniejszych atrakcji na Gubałówce, przejazd zjeżdżalnią dostarcza nie lada emocji i podnosi poziom endorfin w organizmie. Zjeżdżamy specjalnym wózkiem wyposażonym w hamulec ręczny, dzięki czemu w każdej chwili możemy się zatrzymać. Po zjeździe, na górę wracamy wyciągiem. Zjeżdżając należy zachować szczególną ostrożność, adrenalina, emocje, nadmierna brawura i przejazd zjeżdżalnią po zderzeniu z innym wózkiem może zakończyć się wyrzuceniem z toru. Koszt jednego przejazdu wynosi 7zł, 5 zjazdów-25zł, 10 zjazdów-40zł. Będąc w Zakopanem, nie zapomnijmy o zjeżdżalni grawitacyjnej, zjazd dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Park linowy Zakopane Gubałówka

Kolejną rozrywką, której nie można pominąć jest: Zakopane Gubałówka park linowy - Adventure Park Przygody. Jest to, miejsce zabawy i rozrywki na świeżym powietrzu. Park znajduje się na samym szczycie Gubałówki. Rozrywka czeka tutaj zarówno na najmłodszych, ale także na dorosłych i młodzież. Nad bezpieczeństwem turystów czuwa cała masa instruktorów, mówiących biegle również w języku angielskim. System Parku Przygody Gubałówka został zaprojektowany w taki sposób, żeby skorzystać mógł z niego każdy turysta wypoczywający na Podhalu, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej. Spędzić można tutaj cały dzień, bo atrakcji nie brakuje. Znajduje się tutaj m.in. najdłuższa w Polsce tyrolka, ścianka wspinaczkowa, a także masa innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Chętnie również są tutaj organizowane spotkania integracyjne.

Na turystów czekają dwie możliwości, tzn. dwie trasy w parku linowym - TRASA JUNIOR oraz TRASA DUŻĄ, zjazd 300 metrową tyrolką zakończony lądowaniem w bezpieczny sposób. Jeżeli chcemy doznać niezapomnianych wrażeń, to takich na pewno dostarczy nam skok z 14 metrowej wieży oraz zjazd po stoku narciarskim w dużej (średnica 3 metry) kuli - zorbing, inaczej zwana ZORBA. Dla mniej aktywnych, tych, którym marzy się sielskie leżakowanie, czeka strefa relaksu, miło można spędzić tutaj czas wypoczywając na leżakach do opalania. Adventure Park Przygody czynny jest każdego dnia od godziny 10:00. Ceny biletów w zależności o preferowanych rozrywek zaczynają się od 20zł. Więcej informacji możemy uzyskać na stronie internetowej parku.

Wybierając się na Gubałówkę, wcześniej korzystając z różnych stron internetowych, możemy sprawdzić dosłownie wszystko, a mianowicie, jaka jest temperatura na stacji dolnej czy na stacji górnej, możemy również znaleźć szczegółowe informację dotyczące pokrywy śnieżnej, szczegółowe warunki na trasach narciarskich i szlakach turystycznych oraz mapę owych tras. Na wiele udogodnień na Gubałówce mogą liczyć także turyści niepełnosprawni, poruszający się na wózku inwalidzkim.

Dla tych, którzy nie mogą spełnić swoich marzeń, nie mogą z różnych powodów znaleźć się w Zakopanem i podziwiać malowniczych widoków miasta i Tatr, powstała strona internetowa gdzie miłośnicy gór mogą podziwiać m.in. Gubałówkę korzystając z kamerek, które obrazują nam, co teraz dzieje się w danym miejscu. Zatem pamiętajcie, wybierając się do Zakopanego, nie zapomnijcie o Gubałówce, na pewno nie będziecie żałować czasu tam spędzonego!