Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Niedzica

znaleziono 25 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Niedzicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Komfortowe noclegi w Niedzicy - Noclegi w różnorodnych miejscach, zarówno ośrodkach wczasowych, pensjonatach i kwaterach prywatnych, jak i hotelach czy zespole zamkowym. Noclegi spełniające rozmaite wymagania turystów, dopasowane do ich indywidualnych preferencji. Bogata oferta noclegowa i liczne atrakcje to jedne z powodów, dla których warto odwiedzić Niedzicę.

Tanie noclegi Niedzica


Niedzica to mała miejscowość letniskowa położona w województwie małopolskim, nieopodal Nowego Targu. Niedzica leżąca u podnóży Pienin Spiskich, znana jest przede wszystkim dzięki sztucznemu zbiornikowi wodnemu, nad brzegiem którego się znajduje. Zalew Czorsztyński to poza terenami rekreacyjnymi i piaszczystą plażą, także popularna elektrownia i zapora ziemna.

Niedzica – atrakcje


Niedzica pomimo swych niewielkich rozmiarów, jest pełna atrakcji. Zalew Czorsztyński zapewnia doskonałe warunki zarówno do wypoczynku nad jego brzegiem, jak i uprawiania sportów wodnych. Dużą popularnością cieszą się rejsy statkiem, podczas których możliwe jest bliższe przyjrzenie się ruinom zamku i skansenu Czorsztyńskiego. Będąc w Niedzicy, warto także udać się na spływ Dunajcem, który z pewnością zapewni wszystkim turystom niezwykłych wrażeń estetycznych.

Niedzica – noclegi


Niedzica stara się zapewnić przybywającym turystom nie tylko moc atrakcji, ale i odpowiednio rozbudowaną bazę noclegową. W Niedzicy dostępne są różnorodne miejsca noclegowe. Przyjeżdżając do tej małej miejscowości, będziemy mieli możliwość wyboru noclegu spośród wielu miejsc, niezwykle zróżnicowanych pod względem lokalizacji i standardu. Wolne pokoje zastaniemy w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, domach wczasowych, ale i w zespole zamkowym. Ta rozmaitość oferty noclegowej to kolejny atut tej niepozornej miejscowości.

Jeśli planujesz wyjazd w okolice Niedzicy, zapoznaj się z naszą bazą noclegową i wybierz ofertę odpowiednią dla siebie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Niedzica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Niedzicy

Czy w Niedzicy można znaleźć obiekty noclegowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 10 obiektów w Niedzicy, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Niedzicy zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Niedzicy kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy pokojach gościnnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Niedzicy znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Niedzicy znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Niedzicy, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Niedzicy spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Niedzicy 14 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.

Dojazd do Niedzicy


Dojazd do Niedzicy samochodem

Najszybszy dojazd do Niedzicy z Podkarpacia odbywa się przez Nowy Sącz. Po minięciu miasta należy kontynuować podróż na południe drogą wojewódzką nr 969 przez Krościenko nad Dunajcem aż do celu. Z pozostałej części kraju trasa do Niedzicy przebiega przez Kraków. Ze stolicy małopolski należy udać się na słynną, niestety często zakorkowaną Zakopiankę. Zjazd w DK49 znajduje się w Nowym Targu. Ostatnim etapem podróży jest skręt w lewo w lokalną drogę biegnącą przez Łapsze Wyżne i Łapsze Niżne.

Dojazd do Niedzicy innymi środkami transportu

Alternatywnym sposobem dojazdu do Niedzicy jest podróż autobusem. Przewoźnicy, którzy kursują w kierunku Zakopanego, odjeżdżają m.in. z Dworca Autobusowego w Krakowie. Podróż ze stolicy małopolski wiąże się z przesiadką do lokalnego autobusu w Nowym Targu lub miejscowości Kacwin. Dojazd do Niedzicy za pomocą kolei niestety nie jest możliwy.

Gdzie zaparkować w Niedzicy?

Płatny parking w pobliżu Zamku Dunajec znajduje się na Osiedlu Zamek 1. Za niewielką kwotę można też pozostawić samochód obok Plaży Pieniny, na Osiedlu Zamek 39. Kolejną opcją zaparkowania w Niedzicy jest miejsce sąsiadujące z polem namiotowym przy ulicy Nad Zalewem 29. Niewielki bezpłatny parking działa obok kapliczki św. Michała i ulicy 3 Maja.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Niedzicy


Wakacje z Duchami
Wakacje z Duchami to impreza dla dzieci i młodzieży, która rozpoczyna lato w Niedzicy. Wydarzenie odbywa się w kilku charakterystycznych punktach miejscowości, m.in. w Domu Wypoczynkowym Pod Taborem, przy koronie Zapory Niedzica i na dziedzińcu Zamku Dunajec. Program obejmuje m.in. ekscytujące gry miejskie, spotkania z aktorami, nocne czytanie powieści, inscenizacje świetlne, pokazy fajerwerków i konkursy plastyczne.

Festiwal Barok na Spiszu
Wieloletnią tradycją cieszy się Festiwal Barok na Spiszu, który ma miejsce w kilku pienińskich miejscowościach. Koncerty odbywają się w dwa sierpniowe weekendy i są opatrzone krótkimi wykładami utalentowanych artystów oraz oprowadzaniem po zabytkowych wnętrzach budowli. Barokowa muzyka rozbrzmiewa zarówno w pięknym, bogato zdobionym kościele św. Bartłomieja, jak i na Zamku Dunajec. Udział w wydarzeniu to prawdziwa uczta dla każdego melomana.

Ultra Janosik
Osoby, które nie wyobrażają sobie braku ruchu na urlopie, powinny przyjrzeć się słynnej imprezie Ultra Janosik. Wraz z końcem sierpnia do Niedzicy przybywają amatorzy biegu górskiego na niezwykle widokowych trasach. Zawodnicy mają do dyspozycji aż siedem różnorodnych szlaków, w tym najdłuższą, mierzącą 110 metrów Legendę oraz liczącą 30 kilometrów Zbójnicką Ślebodę. Dzięki przystępnym limitom czasowym udział w ultramaratonie jest idealną okazją do rozpoczęcia nowej sportowej przygody.

Śpiska Watra
Ciekawą lipcową imprezą jest Śpiska Watra, która odbywa się regularnie już od kilkudziesięciu lat. Wydarzenie rozpoczyna rozpalenie watry, czyli tradycyjnego dużego ogniska. Na imprezie prezentowany jest dorobek licznych zespołów folkowych. Turyści mają okazję poznać bogatą kulturę ludową regionu, wielobarwne stroje, wesołe pieśni i tańce. Wydarzeniu towarzyszy degustacja potraw, które są przygotowywane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz ciekawe atrakcje dla dzieci.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Niedzicy i okolicy


Zamek Dunajec

Największą atrakcją Niedzicy jest malowniczo położony Zamek Dunajec, który góruje nad Zbiornikiem Czorsztyńskim. Warownia ta powstała w XIV wieku, jednak w kolejnych stuleciach była wielokrotnie modyfikowana. Dziś można podziwiać wyremontowany dziedziniec, zwiedzać muzealne wnętrza górnego i średniego zamku, a także wozownię oraz drewniany spichlerz. Z tarasów niedzickiego zabytku rozciąga się wspaniały widok na sztuczne jezioro, lasy i okoliczne wzniesienia.

Zapora Niedzica

Po wizycie w Zamku Dunajec warto przespacerować się wzdłuż Zapory Niedzica. Jest to zapora wodna, która przez spiętrzenie wód Dunajca utrzymuje sztuczne Jezioro Czorsztyńskie. Chętni turyści mogą zwiedzać z przewodnikiem zarówno galerię kontrolną, czyli podziemny tunel w skale, jak i elektrownię. Szeroka korona zapory, której długość wynosi 404 metrów, służy do ruchu pieszego. W sezonie letnim na chodniku niejednokrotnie pojawiają się niesamowite malowidła 3D.

Jezioro Czorsztyńskie i Plaża Pieniny

Malownicze Jezioro Czorsztyńskie powstało dzięki zatrzymaniu wód Dunajca przez Zaporę Niedzica. Zbiornik ma 9 kilometrów długości i około 1,3 kilometra szerokości, a na jego obu brzegach stoją dwa słynne zamki: Dunajec oraz Czorsztyn. U stóp niedzickiego zamku mieści się piaszczysta Plaża Pieniny z bezpiecznym, strzeżonym kąpieliskiem. Turyści chętnie korzystają z możliwości pływania w czystym akwenie, położonym w niezwykle urokliwej okolicy.

Kościół św. Bartłomieja i kaplica św. Rozalii

Bardzo ważnym dla Niedzicy zabytkiem sakralnym jest kościół św. Bartłomieja Apostoła, który znajduje się przy ulicy 3 Maja 91. Pierwsza wzmianka o świątyni pojawiła się już na początku XIV wieku. Warto zajrzeć do wnętrza, które oszałamia niezwykle bogatym, barokowym wystrojem. Ozdobne sklepienie, ociekające złotem ołtarze, strzeliste kolumny i kryształowe żyrandole robią ogromne wrażenie. W pobliżu, nad Jeziorem Sromowieckim, mieści się skromna kaplica św. Rozalii.

Wodospad Pod Upłazem i Pod Młynarzką w Kacwiniu

Doskonałym pomysłem na relaksujące spacery jest wyprawa do dwóch wodospadów, które znajdują się w pobliżu Niedzicy. Na rzece Kacwinianka można podziwiać dostępny dla turystów Wodospad Pod Upłazem. Na stromych brzegach utworzono bezpieczną ścieżkę, z której rozpościera się niesamowity widok na wzburzoną wodę. Kolejny wartym odwiedzenia miejscem jest Wodospad Pod Młynarzką. Ma on niemal siedem metrów wysokości, dlatego niegdyś napędzał koło młyna wodnego.

Stacja Narciarska Polana Sosny

Na wzgórzu Sosny w sezonie zimowym funkcjonuje Stacja Narciarska Polana Sosny. Ośrodek dysponuje kilkoma trasami zjazdowymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Ze stoku mogą korzystać nie tylko doświadczeni narciarze, ale też snowboardziści i małe dzieci. Oprócz trzech wyciągów w obrębie stacji działają dwa szałasy gastronomiczne oraz dwie szkółki narciarskie. Zbocze jest sztucznie naśnieżane i ratrakowane, a także doskonale oświetlone po zmroku.