Pensjonaty Bukowina Tatrzańska

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Bukowinie Tatrzańskiej, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Pensjonaty Bukowina Tatrzańska – zapoznaj się z najciekawszymi możliwościami zakwaterowania. Dopasuj standard wyposażenia do swoich indywidualnych preferencji i skorzystaj z atrakcyjnych cen. Wybierz pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej i ciesz się atrakcjami turystycznymi, jakie czekają na Ciebie w jednej z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w powiecie tatrzańskim.
Bukowina Tatrzańska jest wsią położoną na Podhalu, a pierwsze historyczne wzmianki o tej osadzie pojawiły się w siedemnastym wieku. Czyli jest to jedna z ostatnich i najmłodszych wsi powstałych na tych terenach. Bukowina położona jest na wysokości około tysiąca metrów ponad poziomem morza i liczy niecałe trzy tysiące mieszkańców. Dzięki swojemu położeniu z Bukowiny Tatrzańskiej widać jak na dłoni cały łańcuch tatrzańskich gór i szczytów. W dziewiętnastym wieku znajdująca się pod panowaniem austriackim Bukowina wraz z większą częścią ziem nowotarskich została sprzedana magnatowi Emanuelowi Homolaczowi. Spowodowało to zatarg z mieszkańcami osady, których przedsiębiorca i dziedzic próbował wywłaszczyć z zajmowanych ziem. Następnie ziemie te przechodziły z ręki do ręki nierzadko na skutek licytacji, aż dobra nabył Władysław Zamoyski, który w 1924 roku oddał ich całość skarbowi państwa, wtedy już oczywiście polskiego. W dwudziestym wieku postawiono w Bukowinie kościół oraz szkołę, a nieco później placówkę kulturalną – Dom Ludowy. Dzisiaj Bukowina Tatrzańska to uznany i popularny ośrodek narciarski i turystyczny.

Bukowina Tatrzańska pensjonaty - sprawdź na e-turysta.pl


Decydując się na pensjonaty Bukowina Tatrzańska warto zapoznać się z zabytkami. Wśród nich chętnie odwiedzanymi obiektami jest drewniany kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa, który zbudowany został w latach 1887 – 1900. W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się również największy drewniany budynek w kraju – Dom Ludowy – w którym obecnie odbywa się wiele imprez promujących kulturę regionu. Pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej daje też okazję do skorzystania z dobrodziejstw jakie zapewnią wody termalne, które doskonale sprawdzą się jako forma regeneracji i relaksu po całych dniach spędzonych na stokach narciarskich, pieszych wycieczkach czy po rowerowych treningach.

Sprawdź tanie pensjonaty Bukowina Tatrzańska


Pensjonaty w Bukowinie Tatrzańskiej to wygodna forma noclegu w tej podtatrzańskiej miejscowości. Tanie noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej nie wiążą się z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia – na portalu e-turysta.net znajdują się oferty, które pozwolą dopasować nocleg do indywidualnych preferencji każdego turysty.

Atrakcje turystyczne - Bukowina Tatrzańska


Bukowina Tatrzańska przyciąga turystów głównie ze względu na swoje atrakcyjne położenie. Znajdują się tu liczne trasy turystyczne dzięki którym można doskonale zwiedzić Tatry. Bukowina Tatrzańska stanowi również bardzo dobrą bazę wypadową do pobliskich miejscowości wypoczynkowych. Blisko stąd do Zakopanego oraz Nowego Targu. Bukowina Tatrzańska wybierana jest szczególnie przez narciarzy – w miejscowości znajdują się 22 wyciągi narciarskie, które każdy odwiedzający dopasuje do swoich indywidualnych możliwości. Trustów nie brakuje również latem. Znajduje się tu wiele rowerowych tras, które szczególnie cenią sobie bardziej zaawansowani kolarze. To właśnie przez Bukowinę Tatrzańską przejeżdża słynny wyścig Tour de Pologne zwieńczony wyczerpującym podjazdem pod Gliczarów, zwany również „ścianą Bukowina”.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Bukowina Tatrzańska, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: