Kwatery prywatne Kościelisko

znaleziono 40 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Kościelisku, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Kwatery prywatne w miejscowości Kościelisko - Oto tatrzańska sielanka/Łagodną wabi ponętą /…/Świerk zwiesza konary swoje, I słońca blask się przeciska… To Kościeliska! Wiersz Adama Asnyka chociaż powstał dwa wieki temu nadal mógłby stanowić poetycką wizytówkę okolic wioski Kościelisko. Tu przecież Zielona skacze dolina/Przez strumień z brzegu do brzegu/I strąca potok z urwiska…/To Kościeliska! Planując pobyt w tym niezwykłym miejscu warto zatroszczyć się o nocleg, który stanowić będzie bazę wypadową w Tatry. Bez trudu odnajdziemy tanie kwatery w Kościelisku, które od lat cieszą się popularnością wśród turystów.
Kościelisko zwane jest często „Sercem Podhala”, a jego nazwa potoczna to „Polany”. Bierze się ona stąd, iż jego nazwa wywodzi się od nazwy jednej z pasterskich polan. Dzisiaj Kościelisko tworzy dwadzieścia jeden takich polan, czyli osad pasterskich. Pisemne wzmianki o tych osadach pochodzą już z początków siedemnastego wieku. Osiedla Kościeliska zamieszkuje dzisiaj około pięciu tysięcy mieszkańców, w tym wielu z najbardziej znanych jego rodów, Krzeptowskich, Nędzów i Obrochtów. W Kościelisku znajduje się trakt królewski, którego nazwa ponoć wiąże się z legendą o tym, jak król Jan Kazimierz uciekając przed Potopem Szwedzkim przeprawiał się tędy na Słowację. Legendarne postaci łączone z Kościeliskiem to między innymi Janosik Nędza-Litmanowski, znany herszt zbójnicki z powieści Kazimierza Przerwy-Tetmajera, czy też trubadur i gawędziarz Jan Krzeptowski-Sabała. Obecnie Kościelisko jest przede wszystkich miejscowością turystyczną i wypoczynkową będąc celem wielu wczasowiczów zmierzających w kierunku Tatr. To stąd turyści wyruszają na wędrówki po pięknej Dolinie Kościeliskiej i dalej tatrzańskimi szlakami. Amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj doskonałe warunki do uprawiania zarówno sportów zimowych, jak i wycieczek rowerowych, czy trekkingu.

Jeśli nocleg w malowniczej osadzie blisko Zakopanego, to tylko Kwatery Kościelisko


Podczas planowania pobytu zachęcamy do skorzystania z propozycji noclegowych, które znajdują się na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Pod hasłem: Kwatery Kościelisko – odnajdziemy sprawdzone oferty opatrzone zdjęciami i komentarzami. Wioska Kościelisko to zaledwie 15 minut drogi od centrum stolicy Podhala. Tu dobrze poczują się turyści, którzy cenią sobie pejzaże tatrzańskie, a nie przepadają za tłokiem i gwarem, które serwuje Zakopane. Wioska zajmuje tereny na stokach Palenicy Kościeliskiej oraz Butorowego Wierchu. Kościelsko to wieś, która od lat inspirowała artystów. W jej obrębie Kazimierz Tetmajer szukał miejsca urodzenia legendarnego zbójnika tatrzańskiego – Janosika Nędzy Litmanowskiego, tu znalazł także mnóstwo poetyckich inspiracji. Podobnie jak Stefan Żeromski oraz przywoływany wcześniej Adam Asnyk. Stąd pochodzi także rodzina Matejów, która w XIX stuleciu trudniła się zbójeckim rzemiosłem na Podhalu. W Kościelisku odpoczną turyści, którzy potrafią cieszyć się długimi spacerami. Tatrzańskie pejzaże, które towarzyszyć będą wędrowcom umilą każdy kilometr wycieczki. Stąd blisko jest na wiele popularnych szlaków tatrzańskich. Wszystkich miłośników przygód oraz tych, którzy myślą o tatrzańskim krajobrazie z nostalgią i miłością zapraszamy do Kościeliska.

Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska – spacer! Kościelisko kwatery prywatne!


W Kościelisku na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Na każdym kroku odwiedzających zachwyca piękno Tatr. To właśnie bliskie sąsiedztwo gór stanowi największe bogactwo tego terenu. W rejonie gminy Kościelisko znajdują się dwie największe tatrzańskie doliny – Dolina Kościeliska oraz Dolina Chochołowska. To jedne z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Podhala. Skorzystają z nich „niedzielni” turyści oraz ci nieco bardziej doświadczeni. Pierwsi spacerować mogą rozległymi dolinami, a bardziej doświadczeni ruszą zdecydowanie wyżej. Doliny to doskonały punkt wypadowy do wielu innych tatrzańskich zakątków. Spacerując Doliną Kościeliską wejść można do jaskiń. (Mroźna, Mylna oraz Raptawicka). Jaskinia Mroźna jest jedyną oświetloną jaskinią w Tatrach, dlatego chętnie odwiedzają ją nawet rodzice z małymi dziećmi. Dwie pozostałe jaskinie czekają na doświadczonych turystów. Przy eksploracji wnętrz trzeba wykazać się umiejętnościami wspinaczkowymi oraz zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt. Obowiązkowy punkt spacerów to wizyta na Hali Ornak, skąd wyruszyć można w wyższe partie Tatr. W pobliżu dolin znajduje się sporo miejsc noclegowych. Każdy turysta bez trudu wybierze ofertę skrojoną na miarę jego potrzeb. Przy podjęciu decyzji pomocny okazuje się portal społecznościowy e-turysta, który w zakładce Kościelisko kwatery prywatne prezentuje mnóstwo dobrych, sprawdzonych miejsc. Zaletą ofert jest doskonała lokalizacja oraz rozpiętość cenowa. Warto skorzystać!
Kwatery prywatne Kościelisko, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Kościelisku w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Kościelisku obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Kościelisku kwatera prywatna noclegi Kościelisko i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Kościelisko tani nocleg. Pokoje i kwatery w Kościelisku. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Kościelisku. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Kościelisku? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Kościelisku u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kościelisko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: