Apartamenty Wisła

znaleziono 36 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Wiśle, województwo śląskie, powiat cieszyński

Wisła Tanie Apartamenty - Wisła to bardzo atrakcyjne turystycznie miasto położone w Beskidzie Śląskim. Duże zainteresowanie przyjeżdżających sprawiło, że zapotrzebowanie na tanie apartamenty w Wiśle wzrosło z wprost proporcjonalnym podniesieniem standardów i poziomu, które zapewniają przyjeżdżającym niezbędne wygody.
Ze źródeł na stokach Baraniej Góry wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które łącząc się następnie z rzeczką Malinką tworzą największą polską rzekę, Wisłę. Tutaj też powstała osada o tej samej nazwie, którą najstarszy istniejący dokument z 1615 roku wspomina jako osadę zamieszkałą przez drwali oraz pasterzy Wołoskich. Obecnie Wisła, posiadająca około dwanaście tysięcy mieszkańców jest w dużej mierze zamieszkała przez górali śląskich. Miasto charakteryzuje duża zasiedziałość rodów góralskich, na przykład prawie co dziesiąty jej mieszkaniec nosi nazwisko Cieślar, a co piętnasty Pilch (ród, którego chyba najbardziej znanym przedstawicielem jest pisarz Jerzy Pilch). Wisła jest także miejscowością ciekawą pod względem religijnym, kiedyś zamieszkiwała ją ludność praktycznie w całości luterańska, dzisiaj działają tu wierni reprezentujący trzynaście różnych wyznań, choć nadal głównie protestanckich. Wisła jest znaną miejscowością wypoczynkową i turystyczną, a jej nową twarzą w dwudziestym pierwszym wieku stał się najlepszy polski skoczek narciarski, Adam Małysz.

Sławni ludzie związani z Wisłą


Przy ulicy 1 maja w Wiśle powstało muzeum poświęcone naszemu rodzimemu skoczkowi, urodzonemu w Wiśle, Adamowi Małyszowi. W muzeum można obejrzeć wywalczone i zdobyte przez skoczka narciarskiego Kryształowe Kule i narty, na których skakał. Julian Ochorowicz, polski psycholog, filozof, poeta i wynalazca, stworzył w Wiśle laboratorium psychologiczne. Jego wkład w życie miasta został doceniony i mianowano go honorowym mieszkańcem Wisły, a jedna z ulic otrzymała jego imię. Może komuś na ulicy Ochorowicza uda się wynająć przytulny, tani apartament w Wiśle. W Wiśle urodził się także znamienity polski pisarz, publicysta i scenarzysta, Jerzy Pilch. Ostatnimi czasy zasłynął zwłaszcza dzięki ekranizacji jego powieści „Pod Mocnym Aniołem”.

Atrakcje turystyczne oraz Apartamenty w Wiśle


Miłośnicy historycznych ciekawostek z pewnością nie będą się nudzić w Wiśle, będą mieli szansę zobaczyć mnóstwo atrakcji jakie oferują muzea tematyczne. Muzeum Narciarstwa ma wystawę bardzo starych nart i rozmaitych sprzętów zimowych, np. rakiet do chodzenia; Muzeum Spadochroniarstwa przedstawia historię spadochroniarstwa w Polsce, zarówno wojskowego jak i harcerskiego oraz cywilnego; w Muzeum Aptekarstwa można oglądać stare apteczne skarby i przyrządy z czasów XIX wieku, najcenniejszym eksponatem jest tam stetoskop liczący dwieście lat. Chcąc oddać się emocjonującej rozrywce w gronie rodziny lub przyjaciół, warto zajrzeć do Parku Linowego w Wiśle, który poza wspinaczką dysponuje także Paintballem i polem strzeleckim.

E-turysta.pl - Apartamenty Wisła


Zarówno turyści, którzy postanowili przyjechać, by obejrzeć miejscowe atrakcje, jak i ci, którzy przyjechali, by spędzić wolny czas na łonie natury, powinni skorzystać z oferty apartamentów w Wiśle. Poza bardzo dobrym wyposażeniem samych apartamentów, dostępem do sprzętu sportowego, można liczyć na miejsca na ogniska i grille, bezpieczne place zabaw dla dzieci oraz miejsca dla naszych czworonożnych przyjaciół.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wisła, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: