Hotele Wisła

znaleziono 48 ofert noclegowychofert (11 w Wiśle oraz 37 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Wiśle, województwo śląskie, powiat cieszyński

Tanie Hotele Wisła – Dogodne lokalizacje hoteli i atrakcyjne ceny. Wybierz hotel w Wiśle, dopasuj standard do indywidualnych potrzeb i skorzystaj z atrakcji turystycznych oferowanych przez miasto.
Ze źródeł na stokach Baraniej Góry wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które łącząc się następnie z rzeczką Malinką tworzą największą polską rzekę, Wisłę. Tutaj też powstała osada o tej samej nazwie, którą najstarszy istniejący dokument z 1615 roku wspomina jako osadę zamieszkałą przez drwali oraz pasterzy Wołoskich. Obecnie Wisła, posiadająca około dwanaście tysięcy mieszkańców jest w dużej mierze zamieszkała przez górali śląskich. Miasto charakteryzuje duża zasiedziałość rodów góralskich, na przykład prawie co dziesiąty jej mieszkaniec nosi nazwisko Cieślar, a co piętnasty Pilch (ród, którego chyba najbardziej znanym przedstawicielem jest pisarz Jerzy Pilch). Wisła jest także miejscowością ciekawą pod względem religijnym, kiedyś zamieszkiwała ją ludność praktycznie w całości luterańska, dzisiaj działają tu wierni reprezentujący trzynaście różnych wyznań, choć nadal głównie protestanckich. Wisła jest znaną miejscowością wypoczynkową i turystyczną, a jej nową twarzą w dwudziestym pierwszym wieku stał się najlepszy polski skoczek narciarski, Adam Małysz.

Hotele Wisła - E-Turysta


Hotele w Wiśle na pewno zadowolą miłośników sportu. Wisła stanowi doskonałą bazę do uprawiania kolarstwa górskiego oraz pieszych wypraw. Cechuje się również doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Znajduje się tu wiele obiektów noclegowych oraz obiektów gastronomicznych. Dużą popularnością cieszą się knajpy, gospody i góralskie karczmy serwujące regionalne potrawy. Miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadkową do pobliskich kurortów wypoczynkowych – Szczyrku czy Ustronia. Turyści chętnie spędzają czas na deptaku i rynku, na którym znajdziemy mnóstwo kramów z rękodziełami.

Tanie hotele w Wisle


Każdy turysta może znaleźć komfortowe hotele w Wiśle za niewielkie pieniądze. Tanie hotele Wiśle gwarantują niezbędne wyposażenie, które każdy turysta dopasuje do swoich indywidualnych potrzeb. Hotele w Wiśle mieszczą się w dobrych lokalizacjach – blisko turystycznych atrakcji. Nocleg w Wiśle to znakomite rozwiązanie dla osób, które cenią relaks i odpoczynek w otoczeniu przyrody – z dala od miejskiego zgiełku.

Atrakcje turystyczne we Wiśle


Wisła to malownicze miasto położone w województwie śląskim. Ze względu na niezwykłe atrakcje turystyczne i niesamowitą przyrodę nazywana jest „Perłą Beskidów”. Będąc w Wiśle warto odwiedzić Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w którym znajduje się wystawa eksponatów związanych z codziennym życiem górali, zobaczysz też jak wygląda tradycyjne wnętrze góralskiej chaty. Muzeum swoją siedzibę ma w budynku dawnej karczmy pochodzącej z 1794 roku. Ciekawą opcją spędzenia czasu jest również wizyta w Muzeum Narciarstwa, Muzeum Spadochroniarstwa czy Aptekarstwa. Hotele w Wiśle pozwolą spędzić wczasy w otoczeniu przyrody. Warto wybrać się kolejką linową na Stożek czy może zdecydować się na kolej linowa Cieńków z której zobaczymy niezwykłą panoramę Beskidu Śląskiego.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wisła, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: