Hotele Szczyrk

znaleziono 65 ofert noclegowychofert (11 w Szczyrku oraz 54 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Szczyrku, województwo śląskie, powiat bielski

Tanie hotele w Szczyrku – Atrakcyjne ceny, dobre lokalizacje oraz standard dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego turysty. Sprawdź najlepsze możliwości zakwaterowania i wybierz idealny dla Ciebie hotel w Szczyrku oraz skorzystaj z turystycznych atrakcji oferowanych przez tę miejscowość.
Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, kiedy w dolinie Żylicy pojawili się pierwsi osadnicy. Wiadomo jednak, że Szczyrk stał się osadą międzynarodową, ponieważ obok polskich osadników, około XV w. zawędrowali tu koczownicy z Bałkan, zwani Wołosi. Należy także wspomnieć o szlacheckich rodach wywodzących się z plemienia German i dawny Szczyrk można nazwać zalążkiem zjednoczonej Europy. Dzisiaj szczególnie w okresie turystycznym (zarówno letnim jak i zimowym) można pokusić się o takie samo stwierdzenie. Szczyrk otoczony jest wieńcem pięknie zalesionych gór, gdzie turyści z całej Europy regularnie znajdują doskonałe warunki do całorocznego wypoczynku i rekreacji. Narciarstwo, snowboarding, kolarstwo górskie, lotniarstwo, turystyka piesza - to najważniejsze atuty Szczyrku. Zimą przygotowanych jest blisko 60 km tras narciarskich dla amatorów jak i profesjonalistów kochających białe szaleństwo. Ponadto rynna snowboardowa, naturalny tor saneczkowy, cztery skocznie narciarskie, w tym dwie pokryte igielitem. Latem raj w Szczyrku mają amatorzy rowerów górskich, paralotniarze a przede wszystkim miłośnicy turystyki pieszej, dla których Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizował ponad 70 km górskich szlaków. Liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i rowerowego są nieustannie do dyspozycji turystów. Warto także wspomnieć, że Szczyrk jest współgospodarzem jednej z największych imprez folklorystycznych Europy - Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Ważnym miejscem kultu religijnego w Szczyrku jest Sanktuarium Maryjne na Górce.

Hotel Szczyrk


Decydując się na hotele w Szczyrku warto odwiedzić również Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Wyjechać można na niego wyciągiem krzesełkowym, a bardziej aktywni mogą pokusić się na pieszą wędrówkę. Hotel w Szczyrku to dobre rozwiązanie dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Zadowoleni powinni być w szczególności miłośnicy pieszych wycieczek oraz kolarstwa. Szczyrk posiada również doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną – mnogość ofert noclegowych, wypożyczalnie sprzętów narciarskich oraz liczne lokale gastronomiczne. W góralskich karczmach i gospodach skosztować można znakomitych regionalnych specjałów.

Tanie hotele w Szczyrku


W Szczyrku znajdziesz hotele mieszczące się w atrakcyjnych lokalizacjach. Tanie hotele w Szczyrku to korzystne rozwiązanie – w ofercie prezentowanej na stronie internetowej e-turysta.pl znajdziesz obiekty, które dopasujesz do swoich indywidualnych preferencji względem wyposażenia i standardu. Hotel w Szczurku powinien zadowolić każdego miłośnika gór oraz wypoczynku w otoczeniu przyrody.

Atrakcje turystyczne w Szczyrku


Szczyrk to malownicze miasto leżące w Beskidzie Śląskim. Wśród turystów to jedna z najpopularniejszych górskich miejscowości. Turyści przyjeżdżają w to miejsce zarówno zimą oraz latem. Podczas spacerów odwiedzają zabytki takie jak Kościół pod wezwaniem Św. Jakuba zbudowany w latach 1797 – 1800, który uznawany jest za jeden z najcenniejszych zabytków znajdujących się w Szczyrku. Kolejnym ważnym obiektem jest Sanktuarium na Górce, które przez lata było ważnym miejscem kultu maryjnego. Szczyrk to przede wszystkim imponujące szczyty górskie takie jak Skrzyczne, Klimczok, Magura, Kotarz czy Malinów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczyrk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: