Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Szczyrk dla najmłodszych
fot.: Andrzej Kosiński / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
W Szczyrku znajdują się wielkie rzeźby św. Jakuba. Znajdują się one w różnych punktach miasta i są prawdziwą atrakcją zwłaszcza dla dzieci

Teraz czas dla najmłodszych poszukiwaczy przygód, czyli naszych słodkich dzieciaków. A jeszcze nie tak wcale dawno temu dzieciaki zazwyczaj nie podróżowały z rodzicami. Była to raczej domena dorosłych, bo panowało przeświadczenie, że dzieci się nudzą w podróży, że jest im zwyczajnie niewygodnie, bo środki transportu są niebezpieczne i mnóstwo innych argumentów przeciwnych dzieciom w podróży.

Dziś rodzice nie rozstaja się ze swoimi pociechami zwłaszcza dzieląc z nimi tak miłe chwile jak wspólne, rodzinne wycieczki. Zabieramy dzieci nie tylko w podróżne, ale dosłownie wszędzie. Pomagają nam w tym nowoczesne wózki głębokie i spacerowe, łatwo składane i mieszczące się do każdego bagażnika. Przeróżne chusty, które ułatwiają nam życie w duchu rodzicielstwa bliskości. I wiele innych szelek, chodzików, nosidełek, fotelików samochodowych i innych. Zatem bez większego stresu można dziś „zapakować” całą rodzinę w tym nawet najmłodsze dzieci i wyruszać na podbój Polski.

Śnieżynka w Szczyrku

Szukasz noclegów w Szczyrku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Szczyrku

Kolejnym miejscem, w którym także znajduje się basen kryty jest Dom Wczasowy Śnieżynka. To dogodne miejsce dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. U stóp góry Małego Skrzycznego zlokalizowana waśnie jest Śnieżynka. Nieopodal także kompleks narciarski Czyrna-Solisko. A skoro miała być mowa o najmłodszych narciarzach to blisko naszej Śnieżynki znajduje się takie miejsce, gdzie wszyscy malutcy rozpoczynający swoją przygodę z nartami mogą tego sportu się pouczyć. Pracują tutaj dobrze wykwalifikowani instruktorzy również jazdy na snowboardzie. Wykorzystuje się tu system sztucznego naśnieżania. Dzięki temu od listopada do kwietnia panują tutaj wymarzone warunki do różnych sportów zimowych. Jeśli chodzi o basen w Śnieżynce to ma on wymiary dwanaście metrów na sześć metrów natomiast jego głębokość wynosi 1,4 metry.

Można się na nim popluskać wesoło, ale i odpocząć, zrelaksować się i odprężyć. Można także wykorzystać dla swojego dobra suchej sauny wzbogaconej o wspaniałe olejki eteryczne, które jak wiemy ukoją układ oddechowy jak nic innego. Poza basenem i narciarskimi atrakcjami w Domu Wczasowym Śnieżynka znajdziemy również siłownię oraz piłkarzyki. Restauracja Śnieżynki oferuje swym Gościom bufet szwedzki jako śniadania, gdzie na stole królują potrawy przygotowane z regionalnych produktów. Samemu można przygotowywać posiłki w okresie letnim, kiedy to kuchnia jest udostępniona Gościom. Zaś zimą Śnieżynka oferuje Państwu pełne wyżywienie, czyli śniadania, obiady i kolacje lub jeśli ktoś woli obiadokolacje.

Rzeźby Jakuba Szczyrk

W Szczyrku znajdują się wielkie rzeźby św. Jakuba. Znajdują się one w różnych punktach miasta i są prawdziwą atrakcją zwłaszcza dla dzieci, ponieważ można ich dotknąć, z bliska się im przyjrzeć i oczywiście zrobić sobie zdjęcia, które potem można z dumą pokazywać kolegom w szkole. 

Batory Art Gallery

W Szczyrku, dokładniej przy ulicy Myśliwskiej 60 zlokalizowana jest galeria Batory Art Gallery. Jest ona największym w okolicy tego typu miejscem, galerią prywatną, która powstała w roku 1995, a jej założycielami byli Mirosław oraz Barbara  Batorowie. W galerii można powiedzieć wrze, ale w jak najbardziej dobrym znaczeniu tego słowa. Dzieje się tak, ponieważ jakieś sto trzydzieści uzdolnionych artystycznie osób wystawia tutaj swoje dzieła regularnie. Co możemy w tym miejscu zaobserwować prócz obrazów obecnych w galeriach sztuki jak amen w pacierzu?

Wspaniałe rzeźby, ale to nie wszystko, bo poza nimi przyjrzeć się można ceramice, biżuterii a także szkłu artystycznemu. Jakieś dziesięć wystaw ma miejsce w Batory Art rok rocznie i są to wystawy malarskie. W galerii można również posłuchać od czasu do czasu dobrej muzyki, ponieważ są tutaj organizowane koncerty jak również wykłady, autorskie spotkania, warsztaty i folklorystyczne przeglądy. Stałą już w tej chwili jest też wystawa Magical Dreams. Jest to wystawa, na którą zjeżdżają się artyści nie tylko z kraju, ale i ze świata. Reprezentują oni magiczny realizm. Batory Art. Galery jest otwarta codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Opisana powyżej galeria to bardzo ciekawe miejsce pełne swojego niebanalnego uroku. Kolejne miejsce do zobaczenia w Szczyrku.