Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Narciarze jadą do Wisły
fot.: ArturM / Wikimedia Commons Public Domain
Wiele jest tutaj miejsc, w których można zakotwiczyć, wygodnie i miło odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Wisłę nazwano Perłą Beskidu Śląskiego, zrobiono to z różnych względów, ale pewne jest, że to bardzo urokliwe miasto, które przyciąga wielu podróżnych, nie tylko fanów Adama Małysza. Skrywa je oczywiście województwo Śląskie, leży u podnóża Baraniej Góry a także w dolinie Wisły – naszej dumnej rzeki, która uznawana jest również za królową polskich, wszystkich rzek. Otoczenie Wisły też jest ciekawe, bo od strony zachodniej znajduje się pasmo Czantoria i pasmo Stożka, otacza ją Przełęcz Kubalonki. Od strony zaś wschodniej leży Równica, Przełęcz Salmopolska oraz Trzy Kopce Wiślańskie. Z Wisły blisko jest do Szczyrku także bardzo atrakcyjnego turystycznie więc można potraktować ją jako bazę wypadową do innych miejscowości.

Wisła dla aktywnych

W Wiśle wiele jest do przysłowiowej roboty. Liczne szlaki turystyczne, które zaprowadzą Was na okoliczne szczyty ukazując ze zdwojoną siłą ich urok i czar. Wiele jest tutaj miejsc, w których można zakotwiczyć, wygodnie i miło odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Teraz mam na myśli bogatą, jak to się mówi, bazę noclegową. Dla Turystów aktywnych w Wiśle są korty do gry w tenisa, jest basen a także staw kajakowy. Zwiedzić można wiele miejsc, wiele można zrobić sobie wycieczek i przy ich okazji zobaczyć wspaniałe … na przykład wodospady. Na Białej Wisełce znajdują się właśnie takie, przepiękne wodospady, które nazywa się Kaskadami Rodła oraz większy wodospad w Wiśle Czarne, który z kolei jest położony nieco za Jeziorem Czerniańskim.

Szukasz noclegów w Wiśle? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Wiśle

Co zwiedzić w Wiśle

Jeśli chodzi o atrakcje architektoniczne w mieście to ich także tutaj nie zbraknie. Dajmy na to Myśliwski Zameczek Habsburgów pochodzący z XIX w.  Ciekawostką jest, że ów budynek utrzymany w drewnie oraz w stylu alpejskim był wykorzystywany niegdyś jako schronisko turystyczne. Było to wtedy gdy stał on na Przysłopiu, pod Baranią Górą. Następnie został on przeniesiony w inne miejsce, a mianowicie do centrum i stał się siedzibą oddziału PTTK. Muzeum Beskidzkie i Chata Kocyanów, w których to miejscach przyjezdni i nie tylko oni mogą zobaczyć wiele ciekawych rzeczy dotyczących folkloru tych stron.

Wracając jeszcze do samego Małysza można dodać, że w Wiśle znajduje się jego smakowity pomnik. Nie można go jednak zjeść, choć pewnie na to znaleźliby się amatorzy. Pomnik wykonany przez cukierników z białej czekolady. Do tego celu zużyto 330 kg tego smakołyku. Czekoladowy Małysz „mieszka” sobie w Domu Zdrojowym przy Pl. B. Hoffa 3 w Wiśle.

Narciarstwo w Wiśle

W mieście narciarstwo jest bardzo popularne wśród przyjezdnych jak i pośród miejscowej ludności. Poszaleć na śniegu można w kilku miejscach, poza tym organizowane są tutaj zimową porą słynne kuligi, w których biorą udział zaprzęgi konne. Jako miejsce dla takich kuligów wybiera się bardzo atrakcyjne turystycznie trasy na przykład świetnie nadaje się do tego Dolina Białej Wisełki.

Ośrodek Narciarski Stożek to jedno z miejsc dla narciarzy, z wyciągiem krzesełkowym, który działa przez cały rok. Znajdują się tutaj trasy służące do zjazdów praktycznie dla każdego, od początkujących w tym sporcie, po prawdziwych wyczynowców. Na polanie dolnej znajduje się talerzyk, czyli miejsce które Ośrodek proponuje zaczynającym dopiero swoją przygodę z nartami i snowboardem. Dla zapalonych narciarzy, którzy nie od dziś znają się z nartami są trasy zjazdowe – czerwona, niebieska biegnąca przez las oraz czarna. Jest również wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska oraz snowpark.

Gigantem przez Wisłę

Leży tu slalom zwany gigantem. Sprawdzić swoje możliwości może praktycznie każdy, a dodatkowo zmierzy nam czas zjazdu za pomocą elektroniki. Wszystko to i pewnie jeszcze więcej czeka na Państwa w Wiśle, przy ul. Zjazdowej 11. Chciałbym nadmienić jeszcze kilka słów o wspomnianym wcześniej snowparku, który istnieje przy Stożku. Jest to miejsce niezwykłe, w którym dzięki specyficznemu mikroklimatowi śnieg króluje tutaj bardzo długo. Wejście na teren snowparku jest darmowe. Są tutaj wspaniałe skocznie przygotowane specjalnie dla snowboardzistów, mogą więc wyszaleć się do woli.

Kolejna Stacja Narciarska Soszów przy której istnieje szkoła narciarska i która położona jest przy ul. Cieślarów 30. Jest tutaj pięć wyciągów. Jeden z nich krzesełkowy a także 4 wyciągi orczykowe, ponadto sześć tras oświetlonych i naśnieżanych. Soszów jest największym terenem do uprawiania sportów zimowych w Wiśle.

Wisła Malinka a dokładnie Malinka 8, to lokalizacja Stacji narciarskiej Cieńków. Znajdują się tu trzy wyciągi. Dla narciarzy jest cztero osobowy wyciąg krzesełkowy jak również dwa talerzykowe wyciągi. Istnieje tutaj także przedszkole Narciarskie, SnowPark, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, inne szkółki narciarskie. Jeśli chodzi o owe Przedszkole to działają tam trasa, karuzela oraz wyciąg taśmowy. Jeśli więc ktoś myśli może o rozpoczęciu swojej wielkiej przygody z narciarstwem, to zapewne Wisła jest do tego całkiem dobrze przygotowana. Można rozpocząć naukę, szlifować ją oraz zdobywać kolejne umiejętności już jako świetny narciarz. Zapraszamy