Kwatery prywatne Węgierska Górka

znaleziono 251 ofert noclegowychofert (14 w Węgierskiej Górce oraz 237 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Węgierskiej Górce, województwo śląskie, powiat żywiecki

Kwatery prywatne w miejscowości Węgierska Górka. Porównaj możliwość zakwaterowania w Węgierskiej Górce w zależności od standardu oraz ceny. Węgierska Górka, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Węgierskiej Górce:
Niedaleko Żywca znajdziemy miejscowość zwaną Węgierską Górką, która położona jest na zboczach Beskidu Żywieckiego oraz Śląskiego, a przez którą przepływa rzeka Soła. Są dwie teorie co do pochodzenia nazwy Węgierska Górka. Pierwsza legenda mówi o zatargu granicznym między Kazimierzem Jagiellończykiem, a królem węgierskim Maciejem Korwinem. Przedstawiciele króla Węgier klęcząc świadczyli, że ziemia ta przynależy do Węgier, a aby nie popełniać krzywoprzysięstwa w nogawicach trzymali ziemię przywiezioną z Węgier. Fortel nie wypalił, a z ziemi wysypanej z nogawek usypano górki i stąd nazwa miejscowości. Bardziej przyziemna wersja wspomina o szańcach jakie usypano z rozkazu dawnych właścicieli Żywiecczyzny – rodu Komorowskich – na wypadek ewentualnego ataku z Węgier. Węgierska Górka zyskała także nazwę „Westerplatte południa”, gdyż 2-3 września 1939 roku około 110 polskich żołnierzy broniło się w niedokończonych schronach przed atakiem oddziałów niemieckich o sile blisko 18 tysięcy ludzi. Tak gigantyczna przewaga nie pomogła Niemcom w szybkim zwycięstwie, cała dywizja została opóźniona i poniosła znacznie większe niż obrońcy starty. Okoliczne tereny są bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym, nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców utrzymuje się tej gałęzi gospodarki. Z Węgierskiej Górki prowadzą między innymi urokliwe szlaki piesze i rowerowa na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości po Skrzycznem szczyt Beskidu Śląskiego.
Kwatery prywatne Węgierska Górka, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Węgierskiej Górce w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Węgierskiej Górce obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Węgierskiej Górce kwatera prywatna noclegi Węgierska Górka i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Węgierska Górka tani nocleg. Pokoje i kwatery w Węgierskiej Górce. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Węgierskiej Górce. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Węgierskiej Górce? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Węgierskiej Górce u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Węgierska Górka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: