Gospodarstwa agroturystyczne Węgierska Górka

znaleziono 91 ofert noclegowychofert (5 w Węgierskiej Górce oraz 86 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Gospodarstwa agroturystyczne w Węgierskiej Górce, województwo śląskie, powiat żywiecki

Noclegi w Węgierskiej Górce - Wasz sposób na udany weekend! Bogaty zakres ofert noclegowych w Węgierskiej Górce w województwie śląskim tylko w portalu turystycznym e-turysta.pl. Porównaj opcje zakwaterowania zależnie od standardu budynku i proponowanej ceny. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce w Węgierskiej Górce wśród oferowanych przez nasz portal kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zobacz też ofertę rozrywkową i rekreacyjną w Węgierskiej Górce.
Niedaleko Żywca znajdziemy miejscowość zwaną Węgierską Górką, która położona jest na zboczach Beskidu Żywieckiego oraz Śląskiego, a przez którą przepływa rzeka Soła. Są dwie teorie co do pochodzenia nazwy Węgierska Górka. Pierwsza legenda mówi o zatargu granicznym między Kazimierzem Jagiellończykiem, a królem węgierskim Maciejem Korwinem. Przedstawiciele króla Węgier klęcząc świadczyli, że ziemia ta przynależy do Węgier, a aby nie popełniać krzywoprzysięstwa w nogawicach trzymali ziemię przywiezioną z Węgier. Fortel nie wypalił, a z ziemi wysypanej z nogawek usypano górki i stąd nazwa miejscowości.
Bardziej przyziemna wersja wspomina o szańcach jakie usypano z rozkazu dawnych właścicieli Żywiecczyzny – rodu Komorowskich – na wypadek ewentualnego ataku z Węgier.
Węgierska Górka zyskała także nazwę „Westerplatte południa”, gdyż 2-3 września 1939 roku około 110 polskich żołnierzy broniło się w niedokończonych schronach przed atakiem oddziałów niemieckich o sile blisko 18 tysięcy ludzi. Tak gigantyczna przewaga nie pomogła Niemcom w szybkim zwycięstwie, cała dywizja została opóźniona i poniosła znacznie większe niż obrońcy starty.
Okoliczne tereny są bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym, nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców utrzymuje się tej gałęzi gospodarki. Z Węgierskiej Górki prowadzą między innymi urokliwe szlaki piesze i rowerowa na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości po Skrzycznem szczyt Beskidu Śląskiego.

Zrób coś dla siebie i swojej rodziny - zarezerwuj tani nocleg w Węgierskiej Górce


Każdy z nas marzy czasem o chwili wytchnienia. Węgierska Górka proponuje różnego typu noclegi, z roku na rok to miejsce odwiedza jeszcze więcej turystów.
Jeśli poszukujesz noclegów w Węgierskiej Górce w rewelacyjnych cenach, sprawdź propozycje w portalu turystycznym www.eturysta.pl. Dostępne tanie pokoje w Węgierskiej Górce pozwolą na ekonomiczne spędzenie urlopu.
Dla podróżnych pragnących bardziej ekskluzywnych warunków oferujemy wspaniałe apartamenty oraz najlepsze hotele, gwarantujące dużą wygodę. Na pewno odkryjesz coś dla siebie!

Nocleg w Węgierskiej Górce - pełny relaks w pięknych okolicach
Już teraz zaplanuj urlop w Węgierskiej Górce w województwie śląskim i w zależności od pomysłu spędź oryginalnie czas. Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci najnowszych i trafnych pomysłów na nocleg w Węgierskiej Górce. Nie omijaj promocyjnych ofert! Dzięki naszej rozbudowanej wyszukiwarce odnajdziesz bazę noclegową w Węgierskiej Górce, która spełni wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Węgierska Górka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Węgierskiej Górce

Jakich cen noclegów w gospodarstwach agroturystycznych można się spodziewać w Węgierskiej Górce?
Ceny noclegów w gospodarstwach agroturystycznych w Węgierskiej Górce zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Węgierskiej Górce kształtują się na poziomie 30-35 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Węgierskiej Górce można znaleźć wiele ofert gospodarstw agroturystycznych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Węgierskiej Górce 4 gospodarstwa agroturystyczne znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.