Noclegi Węgierska Górka

znaleziono 35 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Węgierskiej Górce, województwo śląskie, powiat żywiecki

Nocleg w Węgierskiej Górce - Twój sposób na niebanalny odpoczynek! Szeroki wybór propozycji noclegowych w Węgierskiej Górce w województwie śląskim tylko w serwisie turystycznym e-turysta.pl. Sprawdź możliwości zakwaterowania w zależności od standardu pokoju oraz proponowanej ceny. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce w Węgierskiej Górce wśród nas pokoi gościnnych, kwater prywatnych i gospodarstw agroturystycznych. Zobacz również ofertę rozrywkową i wypoczynkową w Węgierskiej Górce.
Niedaleko Żywca znajdziemy miejscowość zwaną Węgierską Górką, która położona jest na zboczach Beskidu Żywieckiego oraz Śląskiego, a przez którą przepływa rzeka Soła. Są dwie teorie co do pochodzenia nazwy Węgierska Górka. Pierwsza legenda mówi o zatargu granicznym między Kazimierzem Jagiellończykiem, a królem węgierskim Maciejem Korwinem. Przedstawiciele króla Węgier klęcząc świadczyli, że ziemia ta przynależy do Węgier, a aby nie popełniać krzywoprzysięstwa w nogawicach trzymali ziemię przywiezioną z Węgier. Fortel nie wypalił, a z ziemi wysypanej z nogawek usypano górki i stąd nazwa miejscowości. Bardziej przyziemna wersja wspomina o szańcach jakie usypano z rozkazu dawnych właścicieli Żywiecczyzny – rodu Komorowskich – na wypadek ewentualnego ataku z Węgier. Węgierska Górka zyskała także nazwę „Westerplatte południa”, gdyż 2-3 września 1939 roku około 110 polskich żołnierzy broniło się w niedokończonych schronach przed atakiem oddziałów niemieckich o sile blisko 18 tysięcy ludzi. Tak gigantyczna przewaga nie pomogła Niemcom w szybkim zwycięstwie, cała dywizja została opóźniona i poniosła znacznie większe niż obrońcy starty. Okoliczne tereny są bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym, nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców utrzymuje się tej gałęzi gospodarki. Z Węgierskiej Górki prowadzą między innymi urokliwe szlaki piesze i rowerowa na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości po Skrzycznem szczyt Beskidu Śląskiego.

Zrób coś dla siebie i swoich przyjaciół - zabukuj tanie noclegi w Węgierskiej Górce


Każdemu przyda się chwila beztroski. Węgierska Górka oferuje najróżniejsze noclegi, z roku na rok tę lokalizację odwiedza coraz większa grupa podróżnych.
Jeśli szukasz noclegów w Węgierskiej Górce w atrakcyjnych cenach, sprawdź ofertę w serwisie turystycznym e-turysta.pl. Dostępne pokoje na każdą kieszeń w Węgierskiej Górce pozwolą na oszczędne spędzenie długiego weekendu.
Dla osób oczekujących bardziej luksusowych warunków chcemy zaoferować wyjątkowe kwatery oraz najlepsze hotele, gwarantujące dużą wygodę. Na pewno odkryjecie coś dla siebie!

Nocleg w Węgierskiej Górce - pełny relaks w pięknych okolicach
Już teraz zaplanuj urlop w Węgierskiej Górce w województwie śląskim i w zależności od pomysłu spędź aktywnie czas. Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualnych i trafnych pomysłów na nocleg w Węgierskiej Górce. Nie omijaj promocyjnych ofert! Dzięki naszej rozbudowanej wyszukiwarce odszukasz bazę noclegową w Węgierskiej Górce, która spełni wszystkie Twoje potrzeby.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Węgierska Górka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: