Noclegi Brenna

znaleziono 57 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Brennej, województwo śląskie, powiat cieszyński

Najlepsza baza noclegowa w Brennej! Weekend z przyjaciółmi, firmowa delegacja, a może rodzinny wypoczynek? Nieważne, jakie masz plany, serwis e-turysta.pl zawsze oferuje komfortowe noclegi. Brenna dostarcza podróżnym bardzo dużo zróżnicowanych atrakcji – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!
Położoną w Beskidzie Śląskim wieś Brenna zamieszkuje obecnie niecałe sześć tysięcy mieszkańców. Terytorialnie Brenna położona jest w powiecie cieszyńskim, który wchodzi obecnie w skład województwa śląskiego, a do 1988 roku wchodził w skład województwa bielskiego. Nazwa miejscowości jak wiele innych podobnych pochodzi od słowiańskiego przymiotnika oznaczającego tereny błotniste, czyli po prostu bagna, czy moczary. Historia nowożytnego osadnictwa na terenie wsi sięga przełomu piętnastego oraz szesnastego wieku. To właśnie wtedy książę cieszyński ufundował w Brennej hutę szkła, ze względu na bliskość lasów, które dostarczały drzewa na opał. Prawdopodobnie w tym samym okresie pojawili się tutaj również wędrowni pasterze z terenów obecnej Rumunii, zwani przez rdzennych mieszkańców Wałachami, którzy przynieśli ze sobą hodowle kóz i owiec dostarczających mleka, sera, mięsa oraz wełny. I te dwa motory napędowe stanowiły o rozwoju ekonomicznym tych terenów, które ze względu na nieurodzajne gleby nie nadawały się pod uprawy na większą skalę. Obecnie Brenna nastawiona jest głównie na turystykę zachęcając potencjalnych wczasowiczów zarówno ofertą letnią (szlaki piesze i rowerowe, stadnina koni, przystań wodna, czy też park linowy) jak i zimową (wyciągi narciarskie, szkoły narciarskie). Baza noclegowa w miejscowości liczy około 3000 łóżek.

Tanie noclegi w Brennej? Oczywiście!


Zobacz szeroki wybór propozycji w Brennej w województwie śląskim, od pokoi w przystępnych cenach, po luksusowe apartamenty czy przystępne ośrodki agroturystyczne.
Wczasowicze ze swoimi pociechami będą zadowoleni z odpowiednio dostosowanych miejsc, gwarantujących całej rodzinie komfortowe.
Brenna – Twój plan na wyjątkowo udane ferie! Przekonaj się, co województwo śląskie może Ci zaproponować i przeżyj wyjazd tak, jak preferujesz, odpoczywając w zapierających dech miejscach bądź też spędzając czas efektywnie. Nie trać ani chwili! Już dzisiaj zamów wakacje w województwie śląskim i zrób coś dla siebie oraz swojej familii. Pamiętaj, że jeżeli organizujesz długi weekend, wyjazd w interesach albo familijny urlop, to jedynie z serwisem www.e-turysta.pl!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Brenna, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: