Noclegi Cieszyn

znaleziono 16 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Cieszynie, województwo śląskie, powiat cieszyński

Noclegi w Cieszynie - Cieszyn to jedno z niewielu miast, które jest podzielone między dwoma krajami. Obie części łączy wiele mostów przerzuconych nad rzeką Olzą. Zatrzymaj się w jednym z najstarszych miast na Śląsku, gdzie kultura polska przeplata się z kulturą czeską.


Tanie noclegi Cieszyn


Cieszyn położony jest w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim. Liczy około 37 000 mieszkańców. Nazwa „miasto Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej, polskiej części Cieszyna. Część lewobrzeżna leży w Czechach, stąd jej nazwa „Czeski Cieszyn”. Dwie części Cieszyna oddziela rzeka Olza. Obie narodowości żyją tuż obok siebie mimo różnych kultur i wyznań. Większość cieszyńskich zabytków, skupionych na obszarze Starego Miasta, znajduje się obecnie w polskiej części miasta.

Atrakcje Cieszyna


Za symbol Cieszyna można uznać Wieżę Piastowską, czyli 24-metrową wieżę obronną w stylu gotyckim z XIV w. Turyści przebywający w Cieszynie powinni też udać się na Wzgórze Zamkowe, z którego można podziwiać panoramę dwóch części Cieszyna i przejść się po miejskim parku. Nie sposób nie wspomnieć też o Kościele św. Mikołaja, czyli budowli znanej z banknotów dwudziestozłotowych. To jedna z najstarszych polskich budowli, która powstała w XI w. w stylu romańskim. Cieszyn może pochwalić się też zabytkowym Rynkiem z XV w., po środku którego znajduje się studnia św. Floriana. To także mnóstwo starych kamienic i uliczek oraz ratusz zbudowany w stylu klasycystycznym. Ciekawym miejscem jest Cieszyńska Wenecja, czyli dzielnica składająca się z malutkich malowniczych domków, w której niegdyś osiedlali się rzemieślnicy.

Cieszyn - noclegi


Cieszyn oferuje wyjątkowo bogatą ofertę noclegową. Turyści do wyboru mają pokoje gościnne, miejsca w hotelach, zajazdach, schronisku młodzieżowym a także na polu namiotowym. Turyści przyjeżdzający do Cieszyna nie powinni być zawiedzeni. Miasto zachwyca o każdej porze roku. Wyjątkowo stare zabytki oraz klimatyczna zabudowa miasta zachęca do romantycznych spacerów. Warto znaleźć nocleg w Cieszynie i móc cieszyć się atmosferą tego miejsca.
Noclegi Cieszyn, szukasz noclegów w Cieszynie w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Cieszynie obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Cieszynie, kwatery prywatne, tanie noclegi Cieszyn i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Cieszyn w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Cieszynie w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Cieszyn noclegi i tanie pokoje w Cieszynie. Pokoje w Cieszynie, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Cieszynie. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Cieszynie, to tylko z nami! Cieszyn pokoje, nocleg Cieszyn na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Cieszynie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Cieszyn, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Cieszynie

Jak dodać obiekt noclegowy w Cieszynie do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Dodanie obiektu zajmuje kilka minut, a dzięki temu pierwszy miesiąc prezentacji jest całkowicie bezpłatny.
W Cieszynie znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Cieszynie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Cieszynie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne czy też noclegi pracownicze. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Cieszynie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Cieszynie można znaleźć 9 noclegów w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej.