Noclegi Cieszyn

znaleziono 16 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Cieszynie, województwo śląskie, powiat cieszyński

Cieszyn to jedno z niewielu miast, które jest podzielone między dwoma krajami. Obie części łączy wiele mostów przerzuconych nad rzeką Olzą. Zatrzymaj się w jednym z najstarszych miast na Śląsku, gdzie kultura polska przeplata się z kulturą czeską.


Cieszyn

Cieszyn położony jest w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim. Liczy około 37 000 mieszkańców. Nazwa „miasto Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej, polskiej części Cieszyna. Część lewobrzeżna leży w Czechach, stąd jej nazwa „Czeski Cieszyn”. Dwie części Cieszyna oddziela rzeka Olza. Obie narodowości żyją tuż obok siebie mimo różnych kultur i wyznań. Większość cieszyńskich zabytków, skupionych na obszarze Starego Miasta, znajduje się obecnie w polskiej części miasta.

Atrakcje Cieszyna

Za symbol Cieszyna można uznać Wieżę Piastowską, czyli 24-metrową wieżę obronną w stylu gotyckim z XIV w. Turyści przebywający w Cieszynie powinni też udać się na Wzgórze Zamkowe, z którego można podziwiać panoramę dwóch części Cieszyna i przejść się po miejskim parku. Nie sposób nie wspomnieć też o Kościele św. Mikołaja, czyli budowli znanej z banknotów dwudziestozłotowych. To jedna z najstarszych polskich budowli, która powstała w XI w. w stylu romańskim. Cieszyn może pochwalić się też zabytkowym Rynkiem z XV w., po środku którego znajduje się studnia św. Floriana. To także mnóstwo starych kamienic i uliczek oraz ratusz zbudowany w stylu klasycystycznym. Ciekawym miejscem jest Cieszyńska Wenecja, czyli dzielnica składająca się z malutkich malowniczych domków, w której niegdyś osiedlali się rzemieślnicy.

Cieszyn - noclegi

Cieszyn oferuje wyjątkowo bogatą ofertę noclegową. Turyści do wyboru mają pokoje gościnne, miejsca w hotelach, zajazdach, schronisku młodzieżowym a także na polu namiotowym. Turyści przyjeżdzający do Cieszyna nie powinni być zawiedzeni. Miasto zachwyca o każdej porze roku. Wyjątkowo stare zabytki oraz klimatyczna zabudowa miasta zachęca do romantycznych spacerów. Warto znaleźć nocleg w Cieszynie i móc cieszyć się atmosferą tego miejsca.
Noclegi Cieszyn, szukasz noclegów w Cieszynie w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Cieszynie obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Cieszynie, kwatery prywatne, tanie noclegi Cieszyn i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Cieszyn w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Cieszynie w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Cieszyn noclegi i tanie pokoje w Cieszynie. Pokoje w Cieszynie, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Cieszynie. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Cieszynie, to tylko z nami! Cieszyn pokoje, nocleg Cieszyn na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Cieszynie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Cieszyn, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: