Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Cieszyn

znaleziono 194 oferty noclegoweoferty (10 w Cieszynie oraz 184 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Cieszynie, województwo śląskie, powiat cieszyński

Noclegi w Cieszynie - Cieszyn to jedno z niewielu miast, które jest podzielone między dwoma krajami. Obie części łączy wiele mostów przerzuconych nad rzeką Olzą. Zatrzymaj się w jednym z najstarszych miast na Śląsku, gdzie kultura polska przeplata się z kulturą czeską.

Tanie noclegi Cieszyn


Cieszyn położony jest w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim. Liczy około 37 000 mieszkańców. Nazwa „miasto Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej, polskiej części Cieszyna. Część lewobrzeżna leży w Czechach, stąd jej nazwa „Czeski Cieszyn”. Dwie części Cieszyna oddziela rzeka Olza. Obie narodowości żyją tuż obok siebie mimo różnych kultur i wyznań. Większość cieszyńskich zabytków, skupionych na obszarze Starego Miasta, znajduje się obecnie w polskiej części miasta.

Atrakcje Cieszyna


Za symbol Cieszyna można uznać Wieżę Piastowską, czyli 24-metrową wieżę obronną w stylu gotyckim z XIV w. Turyści przebywający w Cieszynie powinni też udać się na Wzgórze Zamkowe, z którego można podziwiać panoramę dwóch części Cieszyna i przejść się po miejskim parku. Nie sposób nie wspomnieć też o Kościele św. Mikołaja, czyli budowli znanej z banknotów dwudziestozłotowych. To jedna z najstarszych polskich budowli, która powstała w XI w. w stylu romańskim. Cieszyn może pochwalić się też zabytkowym Rynkiem z XV w., po środku którego znajduje się studnia św. Floriana. To także mnóstwo starych kamienic i uliczek oraz ratusz zbudowany w stylu klasycystycznym. Ciekawym miejscem jest Cieszyńska Wenecja, czyli dzielnica składająca się z malutkich malowniczych domków, w której niegdyś osiedlali się rzemieślnicy.

Cieszyn - noclegi


Cieszyn oferuje wyjątkowo bogatą ofertę noclegową. Turyści do wyboru mają pokoje gościnne, miejsca w hotelach, zajazdach, schronisku młodzieżowym a także na polu namiotowym. Turyści przyjeżdzający do Cieszyna nie powinni być zawiedzeni. Miasto zachwyca o każdej porze roku. Wyjątkowo stare zabytki oraz klimatyczna zabudowa miasta zachęca do romantycznych spacerów. Warto znaleźć nocleg w Cieszynie i móc cieszyć się atmosferą tego miejsca.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Cieszyn, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Cieszynie

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Cieszynie?
Ceny noclegów w Cieszynie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Cieszynie kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w noclegach pracowniczych czy pokojach gościnnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Cieszynie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być noclegi pracownicze czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Cieszynie 4 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.