Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Istebna

znaleziono 41 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Istebnej, województwo śląskie, powiat cieszyński

Noclegi w Istebnej – Wśród turystów, którzy cenią górskie kwatery Istebna jest bardzo popularna. Malownicza miejscowość leży w Beskidzie Śląskim, na zboczach Złotego Gronia. Zalesione otoczenie, przez które biegnie wiele różnorodnych szlaków, obecność kilku ośrodków narciarskich i ciekawe zabytki sprawiają, że niezależnie od pory roku we wsi tętni życie.
Wieś Istebna położona w Beskidzie Śląskim tworzy wraz z pobliskimi Jaworzynką i Koniakowem tak zwaną Beskidzką Trójwieś. Przez miejscowość przepływa rzeka Olza, niedaleko stąd zarówno do granicy ze Słowacją jak i Czechami. Historycznie patrząc pierwszą osadą w miejscu obecnej Istebnej były Jasnowice, które datuje się mniej więcej na połowę szesnastego wieku. Nazwa Istebna pojawia się około siedemdziesięciu lat później w spisie majątkowym Księstwa Cieszyńskiego. Z owego urbarza dowiadujemy się o obowiązkach mieszkańców osady, do których należały między innymi produkcja gontów oraz wyręb i spłat drewna dla księcia cieszyńskiego.
Sama nazwa miejscowości została przyniesiona z terenów słowackich przez wołoskich pasterzy. Ci sami pasterze zapoczątkowali tradycję wypasu owiec w pobliskich górach, które szybko stało się najbardziej dochodową działalnością miejscowych górali. Jako ciekawostkę należy potraktować pierwszą pieczęć gminy, pochodzącą z początku osiemnastego wieku. Przedstawiała ona kozę ogryzającą drzewo i symbolizowała wieloletnią walkę zarządców dóbr książęcych z miejscowymi góralami, których kozy z hodowli niszczyły książęce lasy i pola.
Obecnie wielu mieszkańców Istebnej otrzymuje się z ruchu turystycznego, gdyż miejscowość, gmina i cała okolica stały się popularnym kierunkiem turystycznym zarówno w lecie jak i w zimie. Na przełęczy Kubalonka znajdują się rozbudowane trasy narciarstwa biegowego, a kompleks narciarski Zagroń Istebna zapewnia rozrywkę narciarzom i snowboardzistom. W lecie warto udać się tutaj na górskie spacery lub rowerowe wycieczki.

Wygodne noclegi: Istebna na Śląsku Cieszyńskim


Jedną z głównych atrakcji w Istebnej są piesze szlaki turystyczne, które wiodą przez najpiękniejsze zakątki okolicy. Trasa żółta rozpoczyna się w Głębicach, a kończy w Koniakowie słynącym z misternych, koronkowych ozdób i bielizny. Drugi szlak, oznaczony kolorem zielonym, obejmuje dwa ważne punkty: studenckie schronisko górskie AKT na Pietraszonce oraz schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą. Po zdobyciu zaokrąglonego szczytu warto wejść na wieżę widokową i podziwiać niesamowitą panoramę regionu. W Istebnej noclegi umożliwiają też wycieczki rowerem. Przez wieś biegną cztery trasy: Główny Karpacki Szlak Rowerowy, międzynarodowy szlak rowerowy z Krakowa do Wiednia, czerwona pętla nr 24 i zielona droga do Koniakowa nr 253. Osoby, które uprawiają narciarstwo, mają do wyboru kilka ośrodków, w tym Kompleks Zagroń Istebna lub Ośrodek Narciarski Złoty Groń w Istebnej.

Co warto zobaczyć w Istebnej?


Dla podróżników wynajmujących noclegi Istebna jest nie tylko doskonałą bazą wypadową, ale też miejscem z wieloma ciekawymi zabytkami. Przede wszystkim należy wspomnieć o rzymskokatolickim kościele Dobrego Pasterza, który powstał jeszcze w XVIII wieku. W późniejszych latach świątynia zyskała niesamowite polichromie wykonane przez dwóch lokalnych artystów: Jana Wałacha i Ludwika Konarzewskiego. Drugi z wymienionych zasłynął również z oryginalnej ambony w kształcie łodzi. Wiele innych dzieł Konarzewskiego zebrano w prywatnym Muzeum i Galerii Rodziny Konarzewskich w Istebnej na Buczniku.

Skansen we wsi Istebna


Turyści, którzy wynajmują pokoje Istebnej, chętnie zwiedzają też Izbę Regionalną „Chata Kawuloka”. Jest to prywatne muzeum etnograficzne, należące do Szlaku Architektury Drewnianej. Można w nim zobaczyć dawną chatę góralską, w której zgromadzono oryginalne wyposażenie. Dużą atrakcją jest piec kurny, czyli pozbawiony komina. Bez wątpienia dla osób, które w pobliżu skansenu wynajmują noclegi Istebna stanowi doskonałą odskocznię od szarego, zanieczyszczonego smogiem miejskiego środowiska. Warto przejrzeć bogatą ofertę rozmaitych obiektów na portalu e-turysta.pl i zdecydować się choćby na weekendowy pobyt.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Istebna, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Istebnej

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Istebnej?
Ceny noclegów w Istebnej zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Istebnej kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy pokojach gościnnych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 15 obiektów w Istebnej, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Istebnej znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Istebnej, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Istebnej znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Istebnej spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Istebnej 18 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.