Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Bielsko-Biała

znaleziono 31 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Bielsku-Białej, województwo śląskie, powiat Bielsko-Biała

Noclegi Bielsko-Biała – Turyści w Bielsku-Białej noclegi wynajmują z wielu powodów. Część z nich jest zainteresowana zabytkami Starego Miasta, inni przybywają na cykliczne imprezy, a jeszcze inni traktują miejscowość jako doskonałą bazę do wypadów w góry. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki do Bielska-Białej?
Skąd pochodzą i gdzie mają swoje pomniki Reksio oraz Bolek i Lolek? Oczywiście z Bielska-Białej, czyli ze stolicy Podbeskidzia. Bielsko Biała administracyjnie przynależy do województwa śląskiego; jest siedzibą władz powiatu, Euroregiony Beskidy, diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego oraz diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Jeśli chodzi o położenie geograficzne Bielsko Biała leży na Pogórzu Śląskim u podnóży malowniczych Beskidów, które to są częścią składową Karpat. Powierzchnia Bielska Białej to 125 km2 usytuowanej na bardzo urozmaiconej pod względem topograficznym ziemi. Spotkamy tu rozłożyste wzgórza, głębokie doliny potoków oraz koryto rzeki Białej. Do połowy lat osiemdziesiątych w skali krajowej Bielsko Biała słynna była przede wszystkim ze Studia Filmów Rysunkowych, przemysłu włókienniczego oraz zakładu produkcji legendarnego Małego Fiata. W czasach współczesnych zaś Bielsko Biała stała się flagowa miejscowością regionu pod względem atrakcyjności dla turystów oraz bogactwa oświatowo – kulturalnego. Choć historia tej stolicy Podbeskidzia sięga jedynie XIII wieku to możemy tutaj na własne oczy zobaczyć gro unikalnych zabytków, których nie zaznamy w innej części naszego kraju. Przykładem może być choćby Bielski Syjon – klasycystyczne założenie urbanistyczne, powstałe po 1781 r. jako dzielnica ewangelicka, czy Zamek książąt Sułkowskich, który powstał w XIII w. i pełnił funkcję rezydencji Piastów cieszyńskich, a później właścicieli państwa bielskiego. Turyści którzy już nasyca się historyczną atmosferą miasta mogą skorzystać z bardzo gęstej pajęczyny górskich szlaków (łączna długość to 81km) przeznaczonych dla aktywistów o różnym poziomie zaawansowania. Warto nadmienić także, że Bielsko Biała słynie z bardzo dobrze wyposażonej bazy przeznaczonej dla amatorów białego szaleństwa. W rejonie spotkamy aż 9 szlaków narciarskich o łącznej długości blisko 60km. Bielsko Biała słynie także z cyklicznie organizowanych imprez wśród których jedna z najbardziej docenianych jest Bielska Zadymka Jazzowa (organizowany na przełomie stycznia i lutego festiwal jazzowy) lub Jarmark Świętojański (festyn nawiązujący do tradycji średniowiecznego jarmarku świętojańskiego).

Atrakcyjne noclegi: Bielsko-Biała i malownicze okolice


Osoby, które wynajmują pokoje Bielska-Białej, chętnie decydują się na obiekty z widokiem na góry. Miasto leży u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Zalesione wzniesienia zachęcają do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i relaksu na łonie przyrody. Ale nie trzeba wyruszać poza granice ośrodka, bo i w samym mieście znajduje się pełno zieleni. Wystarczy wspomnieć choćby o Parku Słowackiego na Dolnym Przedmieściu lub Parku Włókniarzy na Żywieckim Przedmieściu. Miasto jest bardzo przyjazne rodzinom z małymi dziećmi. Jest gdzie pospacerować, odprężyć się i pooddychać świeżym powietrzem.

Najważniejsze zabytki Bielska-Białej


Stare Miasto Bielska-Białej to przede wszystkim pochyły Rynek na Wzgórzu Miejskim oraz zadbany Zamek Książąt Sułkowskich. Wzniesiona w XIV wieku warownia jest zarówno najstarszą, jak i największą budowlą miasta. Po licznych przebudowach i remontach zamek zyskał elegancki, pałacowy wygląd. Dziś w jego wnętrzach mieści się Muzeum Historyczne, które prezentuje m.in. przedmioty wydobyte z grodziska w Starym Bielsku, dawną sztukę Polską i Europejską, współczesne malarstwo, grafikę oraz salon muzyczny. Dla wynajmujących noclegi Bielsko-Biała kojarzy się jednak najczęściej nie z zabytkową zabudową, ale bajkowymi postaciami ze Studia Filmów Rysunkowych. Na szczęście na ulicach miasta można spotkać ukochanych bohaterów kreskówek. Pomnik Reksia stoi przy fontannie nad rzeką Białą, a Bolek i Lolek wskazują na globus przed południowym budynkiem galerii Sfera.

Komfortowe noclegi w Małym Wiedniu


Nie bez powodu Bielsko-Biała nazywana jest Małym Wiedniem. Centrum miasta na każdym kroku zachwyca odrestaurowanymi kamienicami, w których dziś działają klimatyczne restauracje i kafejki. Wynajmowanie noclegów Bielska-Białej usytuowanych blisko Rynku jest szczególnie popularne wśród singli i par, które od rana do nocy chcą chłonąć niepowtarzalną atmosferę Starego Miasta. Komfortowe kwatery Bielska-Białej można oczywiście znaleźć w serwisie e-turysta.pl. Rozmaite obiekty, takie jak hotele, apartamenty czy schroniska każdego roku goszczą turystów z całego kraju. Warto zapoznać się z propozycjami i zdecydować się na przyjazd do miasta chociaż na kilka nocy.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Bielsko-Biała, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Bielsku-Białej

Jak dodać obiekt noclegowy w Bielsku-Białej do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 11 obiektów w Bielsku-Białej, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Bielsku-Białej zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Bielsku-Białej kształtują się na poziomie 80-85 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, hostelach czy gospodarstwach agroturystycznych.
W Bielsku-Białej znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Bielsku-Białej, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Bielsku-Białej znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, hostele czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Bielsku-Białej spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Bielsku-Białej 13 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.