Ośrodki wypoczynkowe Węgierska Górka

znaleziono 69 ofert noclegowychofert (8 w Węgierskiej Górce oraz 61 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Ośrodki wypoczynkowe w Węgierskiej Górce, województwo śląskie, powiat żywiecki

Noclegi w Węgierskiej Górce - Wasz sposób na udany weekend! Bogaty zakres ofert noclegowych w Węgierskiej Górce w województwie śląskim tylko w portalu turystycznym e-turysta.pl. Porównaj opcje zakwaterowania zależnie od standardu budynku i proponowanej ceny. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce w Węgierskiej Górce wśród oferowanych przez nasz portal kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zobacz też ofertę rozrywkową i rekreacyjną w Węgierskiej Górce.
Niedaleko Żywca znajdziemy miejscowość zwaną Węgierską Górką, która położona jest na zboczach Beskidu Żywieckiego oraz Śląskiego, a przez którą przepływa rzeka Soła. Są dwie teorie co do pochodzenia nazwy Węgierska Górka. Pierwsza legenda mówi o zatargu granicznym między Kazimierzem Jagiellończykiem, a królem węgierskim Maciejem Korwinem. Przedstawiciele króla Węgier klęcząc świadczyli, że ziemia ta przynależy do Węgier, a aby nie popełniać krzywoprzysięstwa w nogawicach trzymali ziemię przywiezioną z Węgier. Fortel nie wypalił, a z ziemi wysypanej z nogawek usypano górki i stąd nazwa miejscowości.
Bardziej przyziemna wersja wspomina o szańcach jakie usypano z rozkazu dawnych właścicieli Żywiecczyzny – rodu Komorowskich – na wypadek ewentualnego ataku z Węgier.
Węgierska Górka zyskała także nazwę „Westerplatte południa”, gdyż 2-3 września 1939 roku około 110 polskich żołnierzy broniło się w niedokończonych schronach przed atakiem oddziałów niemieckich o sile blisko 18 tysięcy ludzi. Tak gigantyczna przewaga nie pomogła Niemcom w szybkim zwycięstwie, cała dywizja została opóźniona i poniosła znacznie większe niż obrońcy starty.
Okoliczne tereny są bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym, nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców utrzymuje się tej gałęzi gospodarki. Z Węgierskiej Górki prowadzą między innymi urokliwe szlaki piesze i rowerowa na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości po Skrzycznem szczyt Beskidu Śląskiego.

Zrób coś dla siebie i swojej rodziny - zarezerwuj tani nocleg w Węgierskiej Górce


Każdy z nas marzy czasem o chwili wytchnienia. Węgierska Górka proponuje różnego typu noclegi, z roku na rok to miejsce odwiedza jeszcze więcej turystów.
Jeśli poszukujesz noclegów w Węgierskiej Górce w rewelacyjnych cenach, sprawdź propozycje w portalu turystycznym www.eturysta.pl. Dostępne tanie pokoje w Węgierskiej Górce pozwolą na ekonomiczne spędzenie urlopu.
Dla podróżnych pragnących bardziej ekskluzywnych warunków oferujemy wspaniałe apartamenty oraz najlepsze hotele, gwarantujące dużą wygodę. Na pewno odkryjesz coś dla siebie!

Nocleg w Węgierskiej Górce - pełny relaks w pięknych okolicach
Już teraz zaplanuj urlop w Węgierskiej Górce w województwie śląskim i w zależności od pomysłu spędź oryginalnie czas. Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci najnowszych i trafnych pomysłów na nocleg w Węgierskiej Górce. Nie omijaj promocyjnych ofert! Dzięki naszej rozbudowanej wyszukiwarce odnajdziesz bazę noclegową w Węgierskiej Górce, która spełni wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Węgierska Górka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Węgierskiej Górce

Jakich cen noclegów w ośrodkach wypoczynkowych można się spodziewać w Węgierskiej Górce?
Ceny noclegów w ośrodkach wypoczynkowych w Węgierskiej Górce zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Węgierskiej Górce kształtują się na poziomie 65-70 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Węgierskiej Górce można znaleźć wiele ofert ośrodków wypoczynkowych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Węgierskiej Górce znajdują się ośrodki wypoczynkowe oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę ośrodków wypoczynkowych w Węgierskiej Górce, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ośrodków wypoczynkowych w Węgierskiej Górce spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Węgierskiej Górce 8 ośrodków wypoczynkowych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.