Pokoje gościnne Rabka-Zdrój

znaleziono 25 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Rabce-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Pokoje Rabka-Zdrój: Porównaj możliwość zakwaterowania w Rabce-Zdroju w zależności od standardu oraz ceny- szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Sprawdź też koniecznie ofertę rozrywkową i turystyczną w Rabce-Zdroju:
12 lat temu czyli dokładnie w 1999r. samorząd przy ministerialnej aprobacie zmienił oficjalną nazwę Rabki na Rabka – Zdrój. Wydaje się, że wspomnianej zmiany nie trzeba jakoś specjalnie tłumaczyć – w Polsce istnieje zasada, że miejscowości charakteryzujące się najbardziej dobroczynnym klimatem i najlepiej wpływające na kondycje psycho-fizyczną odwiedzających mają w swej nazwie słowo „zdrój” - tak też stało się z Rabką. Nadmieniona zmiana nikogo nie zdziwiła, może jedynie fakt, że stało się to tak późno – przecież Rabka – Zdrój sławę uzdrowiska zyskała już w XIX wieku kiedy to była własnością rodziny Zubrzyckich, którzy odkryli, że wody znajdujące się na terenie Rabki – Zdroju a zarazem wspaniały mikroklimat bardzo dobrze wpływają na wszelkie schorzenia związane z chorobami płuc, gruźlicą, złą przemianą materii oraz nerwice. Obecnie uzdrowisko Rabka – Zdrój jest miejscem bardzo licznych odwiedzin jednak nie tylko przez ludzi cierpiących na wspomniane schorzenia . Rabka Zdrój prócz tego że jest bardzo znanym i bardzo docenianym uzdrowiskiem stała się także słynna ze swych walorów czysto turystycznych. Na kuracjuszy i turystów czeka bardzo rozwinięta infrastruktura turystyczna, noclegowa oraz gro atrakcji przygotowanych przez lokalny samorząd. Warto wspomnieć o szerokim wachlarzu usług noclegowych dostępnych w Rabce – Zdroju. Czekaja tu na nas bardzo dobrze zaopatrzone sanatoria, hotele, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe a także ogrom kwater prywatnych oraz agroturystycznych. Na sąsiadujących z Rabką Zdrój górskich szlakach czekają klimatyczne schroniska (w Gorcach i Beskidzie Wyspowym).

Pokoje Rabka Zdrój – dobry nocleg w Mieście Dzieci Świata


Rabka-Zdrój to słynne polskie uzdrowisko, które krzepi i kusi kuracjuszy wodami mineralnymi, korzystnym mikroklimatem oraz walorami turystyczno-krajobrazowymi. Malownicze miasto położone w Kotlinie Rabczańskiej znajduje się na wysokości 500 – 560 m n.p.m. i rozciąga się przy ujściu potoków Słonki, Skomielnianki oraz Poniczanki do Raby. Miejscowość proponuje świetne warunki sprzyjające leczeniu uzdrowiskowemu oraz zachęca do aktywnego wypoczynku, który zorganizować można niezależnie od pory roku. Pobytowi w Rabce zawsze towarzyszą piękne, górskie krajobrazy oraz niepowtarzalna atmosfera i nastrój, charakterystyczne dla tego wyjątkowego miejsca. Od 1996 roku miasto nosi tytuł „Miasto Dzieci Świata, a otrzymało go z rąk Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Wyróżnienie to spowodowało, iż bogata oferta kulturalna skierowana dla dzieci, młodzieży i dorosłych z roku na rok powiększa się, a władze miasta dbają o to, by każdy pobyt w Rabce wiązał się z niezapomnianymi przeżyciami oraz głębokim relaksem. Planując pobyt w Rabce-Zdroju warto przeglądnąć ofertę noclegową prezentowana na stronach portalu społecznościowego e-turysta. W zakładce: Rabka Zdrój pokoje gościnne pojawia się kilkadziesiąt ciekawych propozycji. Turyści, którzy decydują się na nocleg w pokojach gościnnych chwalą sobie miłą, domową atmosferę, świetną lokalizację, bezpieczeństwo oraz przystępną cenę, co często stanowi kartę przetargową podczas organizowania długich, rodzinnych pobytów w Rabce-Zdroju.

Tanie pokoje Rabka Zdrój – w centrum rabczańskich atrakcji


W Rabce-Zdroju każdy turysta znajdzie coś dla siebie. W samej miejscowości oraz w gorczańskiej okolicy znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc; są to zarówno obiekty przyrodnicze, jak i zabytki związane z dziedzictwem kulturowym. Miasto proponuje niezwykle ciekawe atrakcje dla dzieci oraz dba o ty, by dorośli towarzyszący maluchom mogli spędzić w Rabce-Zdroju intensywny i kreatywny czas. Korzystając z bogatej oferty noclegowej pokoi w Rabce Zdroju turyści bez trudu korzystać mogą z przygotowanych propozycji i atrakcji. Wśród miejsc wartych odwiedzenia są: Państwowy Teatr Lalek „Rabcio”, Muzeum im. W. Orkana, Muzeum Orderu Uśmiechu, Muzeum Rekordów i Osobliwości, Muzeum Górali i Zbójników, tężnie solankowe w Parku Zdrojowym, fontanna multimedialna przed Kawiarnią Zdrojową oraz liczne zabytki architektury. Gorąco polecamy!

Rabka Zdrój pokoje gościnne – zaproszenie do pobytu w górskim uzdrowisku


Rabka już od ponad stu lat słynie jako uzdrowisko. Głównie leczy się tu dzieci, a w trakcie kuracji wykorzystywane są wody lecznicze oraz walory klimatyczne, które pozwalają leczyć schorzenia układu oddechowego i krążenia. Uzdrowisko ma dziewięć ujęć wód głębinowych (o głębokości do 1200 m). Są to głównie solanki z grupy jodkowo-chlorkowo-sodowo-bromkowych. Zakład przyrodoleczniczy, cztery sanatoria oraz cztery szpitale uzdrowiskowe oferują mnóstwo zabiegów, które poprawiają kondycję organizmu. Planując dłuższy pobyt uzdrowiskowy warto zatroszczyć się o nocleg w sprawdzonym, komfortowym miejscu. Wielu turystów decydując się na rezerwację noclegów korzysta z oferty: tanie pokoje Rabka Zdrój, którą odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta. To noclegi zorganizowane w doskonałej lokalizacji, blisko atrakcji i placówek uzdrowiskowych. Ważnym atutem jest również aspekt finansowy, noclegi w pokojach gościnnych dostosowane są do możliwości finansowych turystów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Rabka-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: