Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Rabkoland i inne atrakcje Rabki

Rabkoland i inne atrakcje Rabki
fot.: Dariusz Biegacz / Wikimedia Commons GFDL
Jedną z atrakcji w Rabkolandu są ruchome figury, z których duża część tworzy wspaniałe pokazy w Tetrze Figur Ruchomych.

Wybierając się do Rabki-Zdrój, czy to na ferie, wakacje, czy leczenie sanatoryjne, warto zaznajomić się z najciekawszymi atrakcjami miasta oraz regionu, bo oprócz zdrowotnych właściwości klimatu, wód wpływających dobroczynnie na nasz organizm, miasto oferuje także moc atrakcji i rozrywek, umilających pobyt w Rabce.

Rabkoland jednym z czterech lunaparków w Polsce

Z całą pewnością największą atrakcją Rabki-Zdrój, jest Rabkoland, najlepsze miejsce do spędzenia czasu z dziećmi. Jest to jeden z 4 lunaparków w Polsce, który jest obiektem stacjonarnym. Atrakcje rozmieszczone są na powierzchni ponad 2 hektarów. To wspaniałe miejsce, kolorowe, pełne przeróżnych atrakcji, z których korzystać mogą dzieci w każdym wieku, a także ich opiekunowie. Warto wspomnieć, że 2004 roku Rabkoland został uznany, za najlepszy lunapark w Polsce. Rabkoland składa się z 6 placów, dobrze oznakowanych, dzięki czemu poruszanie się po całym obiekcie nie sprawia trudności.

Szukasz noclegów w Rabce-Zdroju? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Rabce-Zdroju

Już na samym początku przygody z zabawą, przy wejściu czeka na nas kataryniarz, który opowiada zwiedzającym przeróżne, śmieszne historię, kręcąc przy tym korbą. Jedną z atrakcji w Rabkolandu są ruchome figury, z których duża część tworzy wspaniałe pokazy w Tetrze Figur Ruchomych. Figury wykonane są z niezwykłą precyzją, w 100% odwzorowując bohaterów bajek, baśni, które umilały nam czasy dzieciństwa. Spotkamy tu Kataryniarza Lucka, czy Starego Farmera, który śpiewa znaną piosenkę o starym kaczorze, co to farmę miał. Figury są unikatową atrakcją tegoż lunaparku, w żadnym innym parku rozrywki, nie spotkamy się z taką atrakcją.

Groza w Strasznym Dworze

Na dzieci i dorosłych czekają śpiewające warzywa, które w trakcie prezentowanego przedstawienia uczą i bawią, poprzez zabawę. To wspaniała lekcja zdrowego odżywiania i preferowania zdrowego stylu życia. Dlatego tez Rabkoland, to nie tylko park rozrywki, ale także i park ze znakomitą ścieżką edukacyjną. Dla amatorów mocnych wrażeń i dla tych, którzy uwielbiają horrory, czeka nie lada niespodzianka, jaką jest wizyta w Strasznym Dworze. Sceny grozy, jakie się tu odbywają, mrożą krew w żyłach i zapewniają ogromną dawkę adrenaliny. Wstęp jest tam możliwy dla dzieci od 8 roku życia z opiekunem. Bilet wstępu do Strasznego Dworu, jest już wliczony w bilet wstępu do Rabkolandu.

Do góry nogami w Rabce

Wśród atrakcji znajdziemy także mnóstwo karuzel, kolejek, diabelski młyn, latający autobus oraz karuzele dla najmłodszych miłośników dobrej zabawy. Jedną z ulubionych atrakcji wśród dzieci, jest odwrócony dom. Tutaj grawitacja nie istnieje, możemy chodzić po suficie i zafundować sobie ciekawą przygodę. Zdjęcia wykonane w odwróconym domu, wychodzą niezwykle ciekawie, niekiedy nawet śmiesznie. Nie ma ograniczeń wiekowych, a wstęp również jest wliczony w bilet wstępu do Rabkolandu.

Muzeum Rekordów i Osobliwości w Rabce-Zdroju

Niezwykle ciekawe jest także Muzeum Rekordów i Osobliwości, do którego również wejdziemy w cenie biletu do lunaparku. Znajdziemy tutaj przedmioty z różnych dziedzin, które ustanawiały rekordy. Każdy eksponat, jest na wyciągnięcie ręki, można go do woli oglądać i fotografować. Precyzyjnie opisany, sprawia, że wizyta w tym miejscu, daje dziecku mnóstwo możliwości poszerzania horyzontów, pogłębiania wiedzy, a także zapewnia świetną zabawę, poprzez edukację. Co czyni to miejsce tak bardzo atrakcyjnym? Z całą pewnością to, że jest to jedyny, taki obiekt w Polsce.

Podczas wizyty w tym niezwykłym parku rozrywki, dzieci będą miały okazję posłuchać kociej orkiestry, zobaczyć strach na wróble, czy wziąć udział w świetnej zabawie i ustanowić nowy rekord w dojeniu sztucznej krowy. Na wniosek naszego dziecka, może zostać nagrodzeni Orderem Uśmiechu. Rabkoland, to miejsce dla małych i dużych, bowiem na każdego czeka tutaj mnóstwo atrakcji. Jest to rodzinny biznes, dlatego tak bardzo ważne jest dla właścicieli obiektu, by każdy zwiedzający i korzystający z atrakcji lunaparku, znalazł tutaj atrakcje dla siebie i spędził czas na najwyższym poziomie zadowolenia.

Ceny biletów, jak na rozrywkę na taką skalę, są bardzo zachęcające. Bilet wstępu, bez limitów korzystania wynosi 29zł dla każdego, powyżej 85cm, seniorzy powyżej 60 roku życia, zapłacą 15zł, natomiast Ci, którzy ukończyli 85 rok życia, poniosą symboliczną opłatę w wysokości 1zł. Można również zakupić bilet dwugodzinny, za 19zł, jednak obowiązuje on tylko na ostatnie godziny przed zamknięciem. Osoba niepełnosprawna za bilet wstępu zapłaci 15zł. Są również bilety dla grup zorganizowanych, które również są bardzo korzystne.

Ważną i bardzo zachęcającą informacją jest to, iż po zakupie biletu NO-LIMIT za 29zł, możemy dowolną ilość razy opuszczać lunapark i wracać, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Bilet obowiązuje jeden dzień. Wielu fachowców tego rodzaju rozrywki, uważa Rabkoland za najlepiej zorganizowany i najbardziej przyjazny park rozrywki w Polsce. Jest to rodzinne miejsce, wspaniała okazja na spędzenie czasu razem z rodziną, na wspólną zabawę bez ograniczeń. Z uroków lunaparku, korzystają mieszkańcy miasta, żaden turysta nie ominie tego miejsca, nie brakuje tutaj również małych pacjentów rabczańskich sanatoriów, którzy w niewątpliwie najmilszy sposób, mogą na chwilę zapomnieć o problemach zdrowotnych i poszaleć.