Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Lecznicza Rabka-Zdrój
fot.: Mach240390 / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Klimat w Rabce-Zdrój jest bogaty w lecznicze mikroelementy, które już przez samą obecność we wdychanym powietrzu, mają drogocenny wpływ na drogi oddechowe

Rabka-Zdrój, to miasto uzdrowiskowe o bogatym profilu leczniczym. Jest szczególnie polecane na wczasy uzdrowiskowe dla dzieci. Niegdyś w Rabce-Zdrój zajmowano się leczeniem astmy oskrzelowej i chorób ze strony górnych dróg oddechowych. Dziś profil leczniczy został szeroko rozwinięty, dzięki czemu służy coraz większej ilości dzieci. Wśród dolegliwości wśród dzieci, ale również i wśród dorosłych z którymi zmaga się personel medyczny w uzdrowiskach i sanatoriach w Rabce-Zdrój, znaleźć możemy dolegliwości kardiologiczne, dolegliwości pulmonologiczne czyli wszelkie choroby dolnych dróg oddechowych, laryngologia, diabetologia a także choroby ortopedyczno- urazowe a nawet leczenie otyłości. Wśród schorzeń leczonych u dorosłych pacjentów dominują również choroby górnych dróg oddechowych, ale także choroby naczyń obwodowych i nadciśnienie tętnicze. 

Leczniczy klimat Rabki-Zdrój 

Klimat w Rabce-Zdrój jest bogaty w lecznicze mikroelementy, które już przez samą obecność we wdychanym powietrzu, mają drogocenny wpływ na drogi oddechowe. Ważne jest to, pobyt w takim klimacie, trwał co najmniej trzy tygodnie, bowiem wtedy prawdopodobieństwo, że będzie on miał długotrwały, pozytywny wpływ na poprawę zdrowia, jest bardzo duże. Uzdrowisko w Rabce-Zdrój dysponuje sanatorium dla najmłodszych oraz szpitalem dla dzieci,  gdzie mali pacjenci przebywają wraz z opiekunem oraz Zakładem Przyrodoleczniczym. W tym ostatnim prowadzone jest leczenie w warunkach ambulatoryjnych, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Szukasz noclegów w Rabce-Zdroju? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Rabce-Zdroju

9 ujęć wód w Rabce

Uzdrowisko Rabka bardzo dba o standard oferowanych usług, dlatego też wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich pacjentów. W związku z tym w uzdrowisku do dyspozycji kuracjuszy, pacjentów, otworzono poradnie specjalistyczne w których to, skorzystać można z porady lekarzy z dziedziny Kardiologii, Pediatrii oraz Balneologii. Pobyty w Uzdrowisku w Rabce mają wspaniały wpływ na poprawę zdrowia, wpływają także pozytywnie na psychikę, urodę. Są również okazją na wypoczynek, a po zabiegach zawsze jest czas na rozrywki i skorzystanie z atrakcji, a tych w Rabce-Zdrój z całą pewnością nie brakuje. W Rabce-Zdrój mamy 9 ujęć wód głębinowych z których pierwsze powstało już 1858 roku. 

Uzdrowisko Rabka S.A.

Jednym z uzdrowisk oferującym turnusy rehabilitacyjne, uzdrowiskowe i lecznicze, jest Uzdrowisko Rabka S.A., zlokalizowane w samym centrum Rabki-Zdrój. Uzdrowisko to, tworzy kilka obiektów, część z nich zlokalizowana jest już poza centrum miasta, natomiast obiekty, takie jak: Willa Świt, Sanatorium Jagiellonka, Szpital Kardiologiczny i Rabczański Zdrój Medical SPA, położone są tuż obok Parku Zdrojowego. Uzdrowisko dysponuje 700 łóżkami rozmieszczonymi w pokojach 1, 2 i 3 osobowych.

Spółka zajmuje się leczeniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Zarówno u jednych, jak i u drugich najczęstszymi dolegliwościami z jakimi zwracają się oni do sanatorium, są choroby układu oddechowego. Ponadto, leczy się tu także schorzenia kardiologiczne, odbywają się również turnusy na których to walczy się z otyłością, choroby ze strony układu krążenia, dolegliwości reumatologiczne, dermatologiczne czy te z dziedziny ortopedii. Centrum Zdrowia i Urody złożone jest z czterech, nowoczesnych pawilonów, bogatych w wysokiej jakości sprzęt z profesjonalną kadrą medyczną.

Uzdrowisko dla kuracjuszy oraz dla turystów

Tutaj również najbardziej popularna jest hydroterapia, balneoterapia, ale także wykonywane są zabiegi krioterapii, światłolecznictwo czy ultradźwięki, a także wiele innych. Uzdrowisko Rabka S.A., to także wspaniałe SPA w którym można się zrelaksować i zapomnieć o codzienności. W tutejszym SPA, każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem to, co wyróżnia SPA w Uzdrowisku Rabka, jest bogata oferta, skierowana do kuracjuszy, jak również dla turystów. Oprócz typowych zabiegów kosmetycznych, saun, jacuzzi, masaży, skorzystać możemy również z aktywnej formy wypoczynku w postaci Nordic Walking, czyli popularnego chodzenia z kijkami, czy pilates.

Z leczenia uzdrowiskowego w sanatorium skorzystać można na kilka sposobów. Pierwszy  nich, to pobyt prywatny, pełnopłatny. Tutaj oferta jest również bardzo bogata, co chwila w ofercie pojawiają się nowe promocje, pakiety dostosowane do wymagań kuracjuszy i oferujące korzystną dla pacjenta cenę.Kolejnym sposobem na skorzystanie z leczenia sanatoryjnego, jest pobyt finansowany lub dofinansowywany z Narodowego Funduszu Zdrowia. W takim przypadku, na podstawie oceny stanu zdrowia, skierowanie na leczenie sanatoryjne wystawia lekarz pierwszego kontaktu, dalej jest to weryfikowane w odpowiednim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, który decyduje o profilu leczenia, miejscu i czasie wczasów leczniczych.

Kolejną opcją jest, rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS, w takim przypadku całość pobytu w sanatorium jest finansowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uzdrowisko Rabka S.A. przyjmuje również kuracjuszy na podstawie skierowania do sanatorium KRUS z którego skorzystać może rolnik, który ubezpieczony jest w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.