Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Wody i Sanatoria Rabki
fot.: Paweł Drozd (Drozdp) / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
W Rabce-Zdrój mamy, aż 9 ujęć wód, mających lecznicze właściwości ze względu na swój skład. Dlatego też najpopularniejszym zabiegiem, stosowanym w sanatoriach rabczańskich, są kąpiele solankowe

Rabka-Zdrój, to niezwykle piękne miasto, jednak słynne jest z tego, ile dobroczynnych cech klimatu posiada, dlatego też jest, to miasto uzdrowiskowe. Z cała pewnością, najbardziej popularne są sanatoria dla dzieci. To tutaj najczęściej pediatrzy, wysyłają na wczasy lecznicze dzieci, cierpiące na częste i nawracające choroby górnych dróg oddechowych.  Profil leczenia w Rabce-Zdrój, został jednak szeroko rozwinięty, dziś do sanatorium przyjeżdżają  również dorośli z wieloma schorzeniami.

Wody mineralne Rabki-Zdroju

W Rabce-Zdrój mamy, aż 9 ujęć wód, mających lecznicze właściwości ze względu na swój skład. Dlatego też najpopularniejszym zabiegiem, stosowanym w sanatoriach rabczańskich, są kąpiele solankowe. Oprócz kompleksu Uzdrowisko Rabka S.A., do wyboru mamy kilka innych miejsc w których skorzystać możemy z pobytów leczniczych wraz z kompletem zabiegów. Do każdego z sanatoriów możemy wybrać się prywatnie, ponosząc 100% kosztów pobytu, możemy skorzystać z dofinansowania z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, z Narodowego Funduszu Zdrowia czy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dopłata do pobytów w sanatoriach, może być częściowa bądź całkowita.

Szukasz noclegów w Rabce-Zdroju? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Rabce-Zdroju

Sanatoria w Rabce-Zdrój

Sanatorium Cegielski, to kompleksowy obiekt, zlokalizowany w samym centrum miasta, na stoku góry Bania. Cegielski ma bardzo bogatą ofertę dla swoich kuracjuszy, łączy pobyty lecznicze z wczasami w górach. Przyjemne z pożytecznym, poprawia stanu zdrowia, a także wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody, w górach, czy przy ognisku. Z okien budynku, rozpościera się niezwykle piękny widok, który zadowoli oko, nawet największego estety. Do dyspozycji kuracjuszy w Cegielskim, jest prawie 200 miejsc w pokojach dwu oraz trzy osobowych oraz luksusowe apartamenty z sypialnią i tarasem. Na terenie sanatorium Cegielski na kuracjuszy czeka wiele dodatkowych atrakcji, które pozwolą wypełnić czas między zabiegami, a także urozmaicą pobyt. Jest to także doskonała okazja na integrację z pozostałymi kuracjuszami.

Sanatorium przyjazne dzieciom i osobom niepełnosprawnym

Do dyspozycji są, takie atrakcje jak: plac zabaw dla dzieci, basen z brodzikiem dla najmłodszych, stół do gry w tenisa stołowego, wypożyczalnia sprzętu sportowego (rowery, kije do nordic walking i inne). Dodatkową atrakcją, szczególnie dla kobiet, jest kosmetyczka z której usług skorzystać możemy, podczas pobytu w Cegielski. Ośrodek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych, doskonale przygotowany i dostosowany, by osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, mogły samodzielnie poruszać się po obiekcie oraz w jego otoczeniu.

W Cegielskim czeka na nas wykwalifikowana kadra medyczna, lekarze, rehabilitanci, fizjoterapeuci, pielęgniarki, psycholog. Lekarz na pierwszej wizycie ustala, jakim zabiegom będziemy poddawani możliwości jest wiele od inhalacji solankowych po ultradźwięki czy różnego rodzaju masaże. Wszystko w zależności od profilu chorobowego pacjenta. Cegielski  w ofercie ma turnusy rehabilitacyjne, pobyty lecznicze a także Turnusy Sanatoryjne z Narodowego Funduszu Zdrowia dla Dorosłych i dla Dzieci pod opieką dorosłych. Oferuje pobyty pełnopłatne oraz dofinansowania z NFZ i PFRON.

Ciekawą ofertę ma również sanatorium dla dzieci Leśny Ludek, należący do Uzdrowisko Rabka S.A. W ofercie ma pobyty dla dzieci z opiekunek oraz dla dzieci bez opiekuna. Preferuje współpracę z NFZ oraz PFRON.  Zajmuje się leczeniem chorób układu oddechowego, układu krążenia, schorzeń ze strony narządu ruchu a także walką z otyłością wśród dzieci. Leśny Ludek zlokalizowany jest przy ulicy Pasiecznej 4.  Jest świetnie przystosowany, by pobyt dzieci był miłym wspomnieniem, pełnym nie tylko zabiegów i wizyt lekarskich, ale także atrakcji, zabawy i rozrywek pod okiem specjalistów.

Przy ulicy Brzozowej 6 w Rabce-Zdrój, znajdziemy sanatorium dla dzieci Jagiellonka, cieszący się równie dużym zainteresowaniem wśród opiekunów małych pacjentów. Jest to obiekt mniejszy, z ilością 41 pokoi dla 76 osób. Na terenie obiektu znajduje się piękny, duży ogród z masą atrakcji dla dzieci, natomiast w środku jest świetlica w której organizowane są różne gry i zabawy, by umilić czas małym kuracjuszom. Bogatą ofertę ma również Uzdrowiskowy Szpital Dziecięcy Olszówka, który przez cały rok przyjmuje młodych pacjentów, zapewniając im opiekę na najwyższym poziomie. Obiekt położony jest w malowniczej okolicy, co z całą pewnością dodaje mu atrakcyjności.

Leczenie w Olszówce nastawione jest na czerpanie tego, co najlepsze w otaczającym środowisku. Wykorzystuje maksymalnie walory klimatu.  Przybywają tu dzieci z nawracającymi chorobami dróg oddechowym, dzieci z chorobami alergicznymi, układu krążenia czy te po urazach ortopedycznych. Na małych pacjentów czeka wykwalifikowana kadra medyczna, lekarze specjaliści, pediatrzy, alergolodzy, pulmonolodzy, laryngolodzy i wiele innych. Dzieci nie muszą rezygnować z nauki, bowiem Olszówka prowadzi zajęcia lekcyjne, dzięki czemu pobyt w sanatorium nie przysporzy szkolnych zaległości.  Nie brakuje również atrakcji i rozrywek, co sprawia, że pobyt w Olszówce jest  wspaniałą przygodą dla dziecka.