Atrakcje Szklarskiej Poręby

Atrakcje Szklarskiej Poręby
fot.: Antosh / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Już z daleka widać niesamowitą kolejkę górską z której korzystać można przez cały rok.

Szklarska Poręba, to wspaniałe miejsce na rodzinny urlop, wakacje czy ferie zimowe. Które miasto w Polsce ma tak wiele do zaoferowania swoim turystom? Bez wątpienia Szklarska Poręba, jest jednym z tych miast w których bez względu na porę roku czy pogodę, nie będziemy się nudzić. Tutaj można jeździć na nartach, przemierzasz piesze szlaki turystyczne czy trenować formę na ścieżkach rowerowych.
 
Świetnie rozbudowana baza noclegowa, hotele, prywatne kwatery, pensjonaty w których klimat jest niepowtarzalny i wiele innych miejsc, przygotowanych na najwyższym poziomie, by zadowolenie turysty było maksymalne. Widoki jakie zaobserwować możemy w Szklarskiej Porębie, dostarczają niebywałych wrażeń i doznań estetycznych. Na turystów czeka również mnóstwo atrakcji i rozrywek umilających pobyt w Szklarskiej Porębie. Nie brakuje również zabytków z bardzo ciekawą historią. Miasto ma swoje legendy, swoich bohaterów i historię, której chętnie słuchają nawet najmłodsi turyści.

Park rozrywki w Szklarskiej Porębie

Niepowtarzalnych wrażeń i atrakcji dostarczy nam na pewno rodzinny wypad do Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada. Park rozrywki znajduję się w samym sercu tej urokliwej miejscowości. Już z daleka widać niesamowitą kolejkę górską z której korzystać można przez cały rok. Alpin Coaster to ponad 500 metrów zjazdu między drzewami, co pozwala osiągnąć maksymalne wrażenia. Z atrakcji kolejki skorzystać mogą samodzielnie już dzieci powyżej 8 roku życia, a z opiekunem zjechać może już 3 latek, bowiem kolejka jest bardzo bezpieczna i posiada mnóstwo zabezpieczeń dla najmłodszych.

Szukasz noclegów w Szklarskiej Porębie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Szklarskiej Porębie

Niebywałą rozrywką będzie zjazd „Wieżą emocji”. Gondola opada z wysokości 12 metrów w dół, pozwalając na przeżycie niezapomnianej przygody. Wieża jest bardzo bezpieczna, dlatego też na pokład gondoli mogą wejść już 6-cio letnie dzieci, których wzrost przekroczył 120 centymetrów. Zarządzający Rodzinnym Parkiem Rozrywki Esplanada, nie zapomnieli również o najmłodszych turystach. Specjalnie dla nich przygotowano dmuchane zamki, zjeżdżalnie, góry przeszkód oraz „Labirynt”, czyli domek z przeszkodami, tunelami i basenem z kolorowymi kulkami. To wspaniała atrakcja dla najmłodszych turystów Szklarskiej Poręby.

W sezonie zimowym, funkcjonuje tutaj również lodowisko z wypożyczalnią łyżew. Świetną atrakcją jest także możliwość spróbowania swych sił w grze w mini golfa. Czeka na nas 18 pól na których można bardzo miło spędzić czas. Mini golf cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów w każdym wieku. Nie brak również rozrywek takich jak elektryczne samochody na których można urządzić sobie wspaniałą przejażdżkę czy elektryczne motory, które dużym zainteresowaniem cieszą się szczególnie wśród chłopców.

Coś dla podniebienia

Kiedy już dość nam będzie szaleństw i rozrywek, Esplanada zaprasza do Cafe Park Esplanada. Tutaj czekają na nas niezliczone ilości gatunków kawy i herbaty, pyszne desery, ciasta, czekolady a także coś dla koneserów piwa, bowiem Cafe Park Esplanada w swoim menu ma piwa regionalne, a także piwa czeskie. Dzień spędzony w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada, bez wątpienia dostarczy państwu niezapomnianych wrażeń i emocji. To wspaniała oferta zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla grup przyjaciół, którzy w miłej atmosferze pełnej rozrywek, chcą spędzić dzień.

Punkt widokowy na Karkonosze

Często będąc w Szklarskiej Porębie, słyszy się o „Zakręcie śmierci”. Fakt, że jest to bardzo niebezpieczne miejsce, szczególnie, kiedy przemierzane jest samochodem, nie podlega dyskusji. To bardzo ostry zakręt, który ma prawie 180 stopni. Jednak miejsce to pełni jeszcze jedną funkcję. Mianowicie panorama jaką ujrzeć możemy z tego punktu widokowego, zapiera dech w piersiach i dostarcza wrażeń estetycznych na najwyższym poziomie. Podziwiać stąd możemy Kotlinę Jeleniogórską i niezwykle piękne Karkonosze. Zdjęcia wykonane z tej perspektywy, upiększą każdy rodzinny album.

Wspaniałym miejscem na wypoczynek, chwilę relaksu po wędrówkach górskich czy zwiedzaniu miasta, będzie z całą pewnością Amfiteatr i staw pod Szrenicą. Wokół stawu znajduje się kilka ławeczek, na których można usiąść i ze spokojem oddychać świeżym, górskim powietrzem, podziwiając przy okazji całą przyrodę wokół. Miejsce to powstało z okazji XXX-lecia PRL i zostało stworzone przez lokalną społeczność. W pobliżu Amfiteatru i stawu pod Szrenicą, znajdują się skałki Marianki, których nazwa wywodzi się od pierwszej Czeszki, zamieszkałej w okolicy Marii Pluchowej.

Warto również zobaczyć Drewniany Dom zlokalizowany przy ulicy Sikorskiego. Ta zabytkowa budowla znajduje się po drodze do Wodospadu Kamieńczyka. Nad drzwiami wejściowymi, znajduje się piękna płaskorzeźba, cały Drewniany Domek budzi zachwyt, również włącznie z tym co znajduję się wokół, grupy skalne, które możemy tu podziwiać, także budzą zachwyt.

W Szklarskiej Porębie atrakcji nie brakuje, bez względu na wiek, każdy turysta będzie mógł skorzystać z tego, co oferuje miasto. Znajdziemy tu mnóstwo restauracji z regionalnym jedzeniem, mieszkańcy z chęcią zaznajomią nas z historią miasta i legendami, jakie krążą wokół Karkonoszy. Pobyt w Szklarskiej Porębie z całą pewnością, będzie udany.