Bon turystyczny Jastarnia

znaleziono 28 ofert noclegowychofert (12 w Jastarni oraz 16 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Jastarnia - hotele, apartamenty, noclegi

Prąd morski południowy bałtycki, który oddziałuje na wybrzeże od strony zachodniej na wschodnią odpowiedzialny jest za powstanie Półwyspu Helskiego. Jeszcze dwieście do trzystu lat temu nie było tutaj mierzei, a zaledwie ciąg wysp utworzonych przez działanie akumulacyjne właśnie owego prądu morskiego oraz wiatrów. W dziewiętnastym wieku rząd pruski podjął działania dążące do utrwalania i zalesiania wydm, które doprowadziło do powstania półwyspu. Mniej więcej w połowie jego długości znajduje się miejscowość wypoczynkowa Jastarnia słynąca z czystych i obszernych plaż, rybołówstwa oraz oryginalnych smażalni ryb. Pierwsze ślady bytności ludzi na tych terenach pochodzą już z 1 wieku p.n.e. , a sama Jastarnia pojawia się w dokumentach pochodzących jeszcze z czasów Zakonu Krzyżackiego. Co ciekawe Kuźnica i Jurata wbrew temu co się często uważa to nie są samodzielne miejscowości, ale części miejscowości Jastarnia. Miasto posiada również największą procentowo populację osób o narodowości kaszubskiej, gdyż według spisu naturalnego ponad jedna osobą na dwadzieścia zadeklarowała się jako Kaszubi. Do Jastarni można dostać się koleją lub samochodem, ale od kilku lat najbardziej wygodną formą podróży do Jastarni jest tramwaj wodny, który odpływa z nabrzeża w okolicy Skweru Kościuszki w Gdyni.
Noclegi Jastarnia, szukasz noclegów w Jastarni w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Jastarni obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Jastarni, kwatery prywatne, tanie noclegi Jastarnia i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Jastarnia w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Jastarni w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Jastarnia noclegi i tanie pokoje w Jastarni. Pokoje w Jastarni, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Jastarni. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Jastarni, to tylko z nami! Jastarnia pokoje, nocleg Jastarnia na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Jastarni, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: