Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Hel

znaleziono 43 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Helu, województwo pomorskie, powiat pucki

Noclegi Hel – Blisko słynnej Juraty znajduje się wyjątkowe miasto otoczone z trzech stron wodami Bałtyku. To Hel, popularny kurort położony na północnych krańcach Polski. Usytuowanie Helu na cyplu Półwyspu Helskiego sprawia, że miasto ma wyjątkowe oblicze. To ulubione miejsce urlopowiczów. Co roku przybywają tu tysiące wielbicieli morskich kąpieli i słońca, odnajdując w mieście atrakcyjne warunki wypoczynku. Zapraszamy, noclegi w Helu czekają!
Chociaż pierwsze osady na terenie dzisiejszego Helu powstały już znacznie wcześniej niż w 12 wieku, to ze względu na uwarunkowania podłoża nie zostały po nich żadne ślady, a pierwsze wzmianki sięgają właśnie 1198 roku, kiedy to jak wspomina jedna z duńskich kronik na wyspie Gellen osiadł statek króla Waldemara II Zwycięskiego.
Hel ulokowano na prawie lubeckim już w trzynastym wieku, a dokonał tego książę pomorski Świętopełek II. Sto lat później prawa lokacyjne potwierdzili Krzyżacym którzy w tamtym okresie opanowali tereny Pomorza Gdańskiego i Kaszub.
Co ciekawe początkowo miasto znajdowało się w odległości około półtora kilometra od dzisiejszego centrum Helu, jednak ze względu na erozyjne działanie Bałtyku musiało być przeniesione w bezpieczniejsze rejony bardziej w głąb półwyspu. Istnieje kilka teorii pochodzenia nazwy miasta, wskazuje się źródła głównie germańskie.
Fortyfikacje oraz port wojskowy powstał w Helu już w piętnastym wieku, a mieszkańcy przez kolejne stulecia nierzadko bywali zagrożeni od strony morza przez korsarzy. Również dzisiaj mieści się tutaj garnizon Marynarki Wojennej z portem wojskowym.
Obecnie Hel jest letnim ośrodkiem turystycznym i znanym kąpieliskiem o szerokiej piaszczystej plaży porośniętej pasmem sosnowego lasu do której prowadzi urocza ścieżka mijająca po drodze latarnię morską. Oprócz latarni do atrakcji należy zaliczyć Helskie Fortyfikacje z czasów II Wojny Światowej, Muzeum Rybołóstwa, fokarium, czy kolej wąskotorową. W granicach Helu mieści się także prezydencki ośrodek wypoczynkowy, choć wiele mediów błędnie w swoich informacjach podaje, że ten położony jest w Juracie.

Noclegi Hel – pobyt na końcu świata


Usytuowanie Helu na cyplu półwyspu sprawia, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe. Wody Morza Bałtyckiego otaczają go z trzech stron, serwując tym samym niesamowite wrażenia. Hel to stare, kaszubskie miasto portowe o bardzo ciekawej historii. Pierwsze wzmianki o grodzie pochodzą z IX wieku, niestety są to informacje o nieistniejącej już osadzie. W XVI wieku prężnie rozwijające się miasto zniszczył pożar, reszty dopełniło morze. Jeszcze w XVII wieku na mapach umieszczano zapis: Stary Hel i Nowy. W pierwszych latach kolejnego stulecia Stary Hel był skupiskiem porozrzucanych ruin, które z czasem zabrało morze. Mieszkańcy mierzei utrzymywali, że jeszcze na początku XX wieku na Helu znajdowały się drogowskazy prowadzące do starego miasta, a wody Bałtyku wyrzucały kości z zatopionego cmentarza. Według legendy miasto zostało zniszczone z powodu pychy mieszkańców. Opowieść głosi też, że wiele lat po kataklizmie spod wody słyszany był dźwięk dzwonów z zatopionego miasta. Nocleg w Helu to gwarancja wyjątkowych wrażeń!

Noclegi w Helu – wypoczynek na półwyspie


Półwysep Helski to miejsce unikatowe w skali kraju. Długi na 34 kilometry półwysep (właściwie mierzeja), w kształcie przypominający kosę, ma zróżnicowaną szerokość. W okolicy Władysławowa mierzy jedynie około 100 metrów, a w okolicach Helu ma już trzy kilometry. Turyści korzystać mogą z niezatłoczonych, malowniczych plaż przy morskim brzegu lub z plaż położonych nad Zatoką Pucką. Plaże od strony morza są szersze, a prowadzi do nich droga przez malowniczy, sosnowy las. Na plażach od strony zatoki działają szkoły oraz wypożyczalnie sprzętu windsurfingowego. Liczne ścieżki spacerowe i rowerowe prowadzą turystów w miejsca o szczególnych walorach przyrodniczych. W pobliżu Helu uformował się zespół wyjątkowych wydm białych i szarych, objętych ochroną w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Mierzeja Helska jest niezmiernie ciekawa pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Noclegi Hel to idealna propozycja dla turystów ceniących sobie wypoczynek w interesujących, malowniczych miejscach.

Pokoje i apartamenty Hel na stronach e-turysty


Osoby szukające sprawdzonych, komfortowych noclegów odsyłamy na strony portalu e-turysta, gdzie odnaleźć można mnóstwo atrakcyjnych, doskonale opisanych lokalizacji. Dla gości przygotowano takie obiekty noclegowe, jak: kwatery prywatne, pensjonaty, domki, pokoje gościnne. Apartamenty Hel o wysokim standardzie gwarantują komfortowy wypoczynek, pełen atrakcji dla małych i dużych. Na stronach e-turysty oprócz wskazówek, gdzie zarezerwować noclegi na Helu (także w miejscach, w których respektowany jest bon turystyczny) znajdują się informacje o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych oraz sportowych aktywnościach realizowanych na terenie miasta. Kwatery Hel to wypoczynek godny polecenia – zachęcamy do rezerwacji za pośrednictwem e-turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Hel, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Helu

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Helu?
Ceny noclegów w Helu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Helu kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy domkach letniskowych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 15 obiektów w Helu, które akceptują zwierzęta.
W Helu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Helu 43 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Helu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.