Apartamenty Szczawnica

znaleziono 26 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Szczawnicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Apartamenty Szczawnica – sprawdź najciekawsze możliwości zakwaterowania. Atrakcyjne ceny i standard wyposażenia, który turysta może dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Skorzystaj z możliwości jakie gwarantują apartamenty w Szczawnicy i ciesz się atrakcjami turystycznymi w jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje w województwie małopolskim.
Uzdrowisko Szczawnica jest położone w urokliwej dolinie Grajcarka – prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Większa część zabudowy i terenów miasta znajduje się w obrębie Beskidu Sądeckiego, natomiast za doliną potoku Grajcarka wznoszą się już Pieniny. W pobliżu znajduje się Pieniński Park Narodowy, a także lasy iglaste i modrzewiowe dzięki którym Szczawnica zyskuje swój niepowtarzalny mikroklimat. Można tu nie tylko wypoczywać, ale przede wszystkim leczyć się z wielu chorób. Powietrze nie zawiera alergenów, a specyficzny mikroklimat korzystnie wpływa na rekonwalescencję. Szczawnica prócz swoich niewątpliwych walorów uzdrowiskowych (docenianych już od połowy XIX wieku) słynie z idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych, między innymi spływów Dunajcem, raftingu, spływów kajakowych a także innych form aktywności jak korzystanie z licznych wyciągów narciarskich, kolei linowych, tras rowerowych. Nie posiadanie własnego sprzętu nie jest problemem gdyż na miejscu istnieją liczne wypożyczalnie różnorodnego sprzętu sportowego i rekreacyjnego. W Szczawnicy każdy znajdzie coś dla siebie, pobyt w niej zarówno latem jak i zimą dostarczy wiele niezapomnianych wrażeń.

Apartamenty Szczawnica


Apartamenty w Szczawnicy są wybierane przez turystów zarówno latem, jak zimą. Czekają tu na nich trasy narciarskie, które dopasują do swoich umiejętności. Szczawnica to doskonałe miejsce dla ceniących aktywność fizyczną. Do przebycia jest wiele licznych tras, które poprowadzą przez rezerwaty przyrody. Turyści chętnie odwiedzają Wąwóz Homole, który liczy ponad 800 metrów długości i zbudowany jest z różnokolorowego wapienia. Biegnie przez niego zielony szlak turystyczny, który poprowadzi przez od Dubantowskiej Doliny po Wysokie Skałki. Turyści, którzy zdecydują się na apartamenty w Szczawnicy obowiązkowo odwiedzają Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya, które stanowi świadectwo życia górali pienińskich.

Apartamenty w Szczawnicy na E-turysta.pl


Szczawnica to niewątpliwie jedno z najbardziej malowniczych miast w południowej Polsce. Leży w Beskidach zachodnich, nad potokiem Grajcarkiem, który jest prawym dopływem Dunajca. Turyści odwiedzający Szczawnicę, wybierają się na spacery wzdłuż Grajcarka malowniczą promenadą, która prowadzi od Palenicy na Słowację. Od 2011 roku zyskała ona nowy wygląd. Wzdłuż niej znajdują się liczne ławeczki oraz ozdobna roślinność, dopełniająca krajobrazu regionu. Jedną z atrakcji jaka przyciąga turystów do Szczawnicy jest spływ przełomem Dunajca. Podczas spływów flisackimi tratwami, odwiedzający mogą podziwiać krajobrazy Pienińskiego Parku Narodowego i posłuchać o historii regionu oraz opowiadań o Pieninach snutych podczas podróży przez flisaków. Dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich apartamentów w SzczawnicyTanie apartamenty Szczawnica


Apartamenty w Szczawnicy to dobre rozwiązanie dla turystów, którzy cenią ciche i spokojne miejscowości. Nie powinni narzekać również amatorzy sportu i aktywnego wypoczynku. Wybierający apartamenty w Szczawnicy turyści, mogą być pewni korzystnych cen noclegów, wysokiego standardu wyposażenia i atrakcyjnych lokalizacji. Apartament w Szczawnicy to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują przestrzeni, kilku pokojów czy aneksu kuchennego.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczawnica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: