Apartamenty Szczawnica

znaleziono 24 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Szczawnicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Apartamenty w Szczawnicy – Szczawnica, słynne uzdrowisko posiada aż dwanaście źródeł wód mineralnych. Są to bogate w liczne mikroelementy i sole mineralne szczawy, które pomagają przy schorzeniach dróg oddechowych, nieżytach żołądka, zaparciach, skazie moczowej oraz miażdżycy tętnic z wysokim poziomem cholesterolu i osteoporozie.


Apartamenty Szczawnica, z wizytą u Królowej Polskich Wód


Odwiedzając Szczawnicę warto spróbować wód mineralnych: Jan, Józef, Józefina, Pitoniakówka, Wanda, Magdalena, Stefan, Szymon. W końcu, zdrowie jest najważniejsze!

Apartamenty w Szczawnicy, wakacje w stolicy Pienin


Szczawnica to niezwykle malowniczy i zarazem popularny kurort leżący w Pieninach pomiędzy pasmem Radziejowej i Małymi Pieninami. Miasto znajduje się w strefie przygranicznej polsko – słowackiej, na wysokości 430 – 560 metrów n.p.m. i położone jest w pięknej dolinie, prawobrzeżnego dopływu Dunajca, rzeczki Grajcarek. Miasteczko znajduje się niedaleko Krościenka nad Dunajcem. Szczawnica cieszy się ogromną popularnością wśród kuracjuszy i to nie od dziś. Już w 1860 roku frekwencja w uzdrowisku wynosiła ponad tysiąc osób w ciągu sezonu. Popularność Szczawnicy nie maleje. Planując pobyt warto skorzystać z oferty pod hasłem: apartamenty Szczawnica, która znajduje się na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Przystępne ceny noclegów pozwalają na zorganizowanie długiego pobytu, który gwarantuje pełną kurację leczniczymi wodami. Wiadomo nie od dziś, że najlepiej leczyć się „u źródła”. Apartamenty w Szczawnicy to oferta całoroczna, a pobyt u gościnnych gospodarzy stanowi tradycję szczawnickich kuracji.

Tanie apartamenty Szczawnica, na turystycznym szlaku


Szczawnica to miasteczko, przez które przechodzą słynne pienińskie szlaki, piesze oraz rowerowe. Szczególną atrakcją okolicy jest kolej linowa na Palenicę. Widać stąd Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą, a przy dobrej pogodzie również Tatry. Popularność pobytów w Szczawnicy, górskie spacery są nierozerwalnie związane z tradycją korzystania z gościnności miejscowych gospodarzy. Baza noclegowa jest tu niezwykle rozbudowana. W Szczawnicy odnaleźć można hotele, schroniska i urokliwe pensjonaty. Jednak nadal, turyści najchętniej korzystają z noclegów zgrupowanych wokół hasła: tanie apartamenty Szczawnica. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta można odnaleźć mnóstwo takich ogłoszeń. Oferty precyzyjnie opisują warunki noclegowe, a propozycje udokumentowane są zdjęciami. Świetna lokalizacja, dogodne warunki cenowe to atuty noclegów w Szczawnicy.

Apartamenty Szczawnica


Apartamenty w Szczawnicy są wybierane przez turystów zarówno latem, jak zimą. Czekają tu na nich trasy narciarskie, które dopasują do swoich umiejętności. Szczawnica to doskonałe miejsce dla ceniących aktywność fizyczną. Do przebycia jest wiele licznych tras, które poprowadzą przez rezerwaty przyrody. Turyści chętnie odwiedzają Wąwóz Homole, który liczy ponad 800 metrów długości i zbudowany jest z różnokolorowego wapienia. Biegnie przez niego zielony szlak turystyczny, który poprowadzi przez od Dubantowskiej Doliny po Wysokie Skałki. Turyści, którzy zdecydują się na apartamenty w Szczawnicy obowiązkowo odwiedzają Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya, które stanowi świadectwo życia górali pienińskich.

Apartamenty w Szczawnicy na E-turysta.pl


Szczawnica to niewątpliwie jedno z najbardziej malowniczych miast w południowej Polsce. Leży w Beskidach zachodnich, nad potokiem Grajcarkiem, który jest prawym dopływem Dunajca. Turyści odwiedzający Szczawnicę, wybierają się na spacery wzdłuż Grajcarka malowniczą promenadą, która prowadzi od Palenicy na Słowację. Od 2011 roku zyskała ona nowy wygląd. Wzdłuż niej znajdują się liczne ławeczki oraz ozdobna roślinność, dopełniająca krajobrazu regionu. Jedną z atrakcji jaka przyciąga turystów do Szczawnicy jest spływ przełomem Dunajca. Podczas spływów flisackimi tratwami, odwiedzający mogą podziwiać krajobrazy Pienińskiego Parku Narodowego i posłuchać o historii regionu oraz opowiadań o Pieninach snutych podczas podróży przez flisaków. Dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich apartamentów w Szczawnicy. Apartamenty w Szczawnicy to dobre rozwiązanie dla turystów, którzy cenią ciche i spokojne miejscowości. Nie powinni narzekać również amatorzy sportu i aktywnego wypoczynku. Wybierający apartamenty w Szczawnicy turyści, mogą być pewni korzystnych cen noclegów, wysokiego standardu wyposażenia i atrakcyjnych lokalizacji. Apartament w Szczawnicy to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują przestrzeni, kilku pokojów czy aneksu kuchennego.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczawnica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: