Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Szczawnica królową wód leczniczych
fot.: Happa / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
2-3 szklanki wody ze szczawnickich źródeł dziennie, mają zbawienny wpływ na poprawę zdrowia.

Szczawnica, piękne miasto uzdrowiskowe, który leczy swoim naturalnym mikroklimatem, miasto z 12 źródłami wód mineralnych o właściwościach leczniczych. Jeżeli zastanawiacie się państwo czy warto skorzystać z oferty szczawnickich sanatoriów, postaramy się pokazać państwu, że jak najbardziej warto.

Sanatorium Hutnik w Szczawnicy

Pierwszym obiektem, który oferuje bardzo bogatą gamę zabiegów uzdrowiskowych jest sanatorium „Hutnik” położone w niezwykle malowniczym miejscu na samym szczycie Parku Górnego. Krajobraz wokół „Hutnika” zachęca do długich spacerów modrzewiowym laskiem. Sanatorium oferuje turnusy 7,14 i 21 dniowe. Do wyboru pokoje jedno lub dwuosobowe z łazienką, balkonem z którego podziwiać możemy malowniczą okolicę.

Szukasz noclegów w Szczawnicy? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Szczawnicy

Oczywiście w ramach wykupionego turnusu, zapewnione będziemy mieć trzy posiłki dziennie, konsultację lekarską, dzięki której lekarz dobierze odpowiednie dla nas zabiegi lecznicze bądź rehabilitacyjne ( dwa dziennie), opiekę pielęgniarską, kurację wodami ze szczawnickich źródeł. Dodatkowo nie zabraknie również ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu, zarówno w „Hutniku”, jak i w samej Szczawnicy, organizowane są także wycieczki po okolicy.

Sanatorium posiada specjalizację w przypadkach chorób układu oddechowego oraz schorzeń kręgosłupa, stawów, zwyrodnień stawów. Za dobę w pokoju 1-osobowym zapłacimy od 100-115zł, natomiast w pokoju 2-osobowym od 95zł do 105zł. Powyżej 8 dni sanatorium przewidziały rabaty. Z pobytu rehabilitacyjnego i leczniczego w sanatorium „Hutnik”, skorzystać możemy w ramach projektu prewencji rentowej z Narodowego Funduszu Zdrowia, bądź w ramach skierowania z powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Szczawnickie Inhalatorium

Kolejnym sanatorium o którym koniecznie trzeba wspomnieć, jest sanatorium „Inhalatorium”. Niezwykle piękny budynek z zabytkową architekturą, wyglądający niczym pałac, zlokalizowany w samym centrum Parku Zdrojowego. Obiekt powstał jeszcze przed II wojną światową w roku 1936. Do dyspozycji kuracjuszy jest 30 miejsc hotelowych w pokojach 1,2 i 3-osobowych. Oczywiście nie zabraknie profesjonalnej opieki medycznej i pielęgniarskiej oraz odpowiednio dobranych zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych.

„Inhalatorium” dysponuje unikatowymi inhalacjami solankowo-celkowymi, które wykorzystywane są w leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych, przewlekłych stanów zapalnych gardła oraz nosa. Dodatkowo na terenie obiektu, znajdują się Przychodnia Uzdrowiskowa w której usługi swoje świadczą lekarze specjaliści. Ceny w sezonie wahają się od 113 do 133zł, natomiast poza sezonem od 103 do 123 zł w zależności od wyboru pokoju. „Inhalatorium”, to piękny, zabytkowy obiekt w którym kuracjusze czują się wspaniale i chętnie tu wracają.

Papiernik w Szczawnicy

Sanatorium „Papiernik”, to bardzo duże sanatorium, dysponujące 120 miejscami pobytowymi. Pokoje są 1,2 i 3-osobowe, każdy pokój z łazienką i balkonem. Z pobytu w „Papierniku” skorzystać można również w ramach projektu prewencji rentowej z Narodowego Funduszu Zdrowia, analogicznie jak w sanatorium „Hutnik”. Cena jednego dnia pobytu w „Papierniku” waha się od 105 do 115zł w zależności od wyboru pokoju. Sanatorium to, specjalizuje się przede wszystkim jak większość szczawnickich sanatoriów w leczeniu schorzeń układu oddechowego, chorób dróg oddechowych, nosa i gardła.

To również idealne miejsce dla tych, którzy zmagają się z alergią, bowiem i w schorzenia alergiczne są na liście schorzeń w których leczeniu specjalizuje się „Papiernik”. Dodatkowo wykonywane są zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne na narządy ruchu, leczenie chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych oraz dość częstej choroby wśród seniorów- reumatoidalnego zapalenia stawów. Oczywiście w skład turnusu wchodzi kuracja pitna wodami leczniczymi, tego w szczawnickich sanatoriach nie może zabraknąć.

Pijalnia Wód Mineralnych w Domu nad Zdrojami

W „Domu nad Zdrojami” znajdziemy Pijalnię Wód Mineralnych. Niezwykle piękna, stylowa o niepowtarzalnym klimacie, bardzo często i tłumnie odwiedzana przez kuracjuszy, przez szczawnickich turystów, którzy przybywają tutaj niekoniecznie w celach leczniczych, a także przez mieszkańców Szczawnicy, dla których lecznicze wody mineralne są nieodzowną częścią codziennego jadłospisu.

Pijalnia Wód Mineralnych przestała istnieć po pożarze w 2002 roku. Na szczęście rodzina Mańkowskich podjęła się trudu odbudowy tego niezwykle cennego i ważnego dla kuracjuszy miejsca i w ten oto sposób w roku 2008 została ponownie oddana do użytku mieszkańców i turystów. Do wyboru mamy 6 różnych wód mineralnych o właściwościach leczniczych. Natomiast na piętrze „Domu nad zdrojami” znajduje się stylowa Galeria Pijalni Wód Mineralnych. Bardzo ciekawe i unikatowe miejsce, godne polecenia.

Szczawnica, to królowa wśród wód leczniczych i nie ulega to żadnym wątpliwościom. Dowodem na to, są ogromne liczby kuracjuszy, turystów i hektolitry wypitych wód. 2-3 szklanki wody ze szczawnickich źródeł dziennie, mają zbawienny wpływ na poprawę zdrowia. Szczególnie pomagają na choroby alergiczne i związane z tych schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, niezwykle pomocne są również w leczeniu otyłości, osteoporozy, chorób reumatologicznych a nawet kamicy nerkowej. Helena, Józef, Józefina, Stefan, Jan, to tylko niektóre z niezwykle cennych szczawnickich wód mineralnych.