Hotele Świnoujście

znaleziono 25 ofert noclegowychofert (12 w Świnoujściu oraz 13 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Świnoujściu, województwo zachodniopomorskie, powiat Świnoujście

Świnoujście Hotele – sprawdź najciekawsze możliwości zakwaterowania w województwie Zachodniopomorskim. Korzystne ceny i wysoki standard obiektów hotelowych. Wybierz hotel w Świnoujściu i ciesz się wczasami nad Morzem Bałtyckim.
Przez sam fakt położenia na czterdziestu czterech wyspach, w tym trzech dużych zamieszkanych (Uznam, Wolin, Karsibór), Świnoujście jest unikalnym miastem w skali Polski. Zdecydowanie najwięcej mieszkańców posiada wyspa Uznam, gdyż około 36.000 ludzi. Z wyspą Wolin zamieszkałą przez około 4.000 mieszkańców łączy ją stałe połączenie promowe. Wolin i Karsibór (około 700 mieszkańców) łączy Most Piastowski. Świnoujście jest jednym z kluczowych portów, z jednej strony położone nad Morzem Bałtyckim ,z drugiej nad Zalewem Szczecińskim. Miasto graniczy też od Zachodu z Niemcami, a od wschodu z miejscowością Międzyzdroje. Stąd popularny wśród mieszkańców Świnoujścia slogan „tutaj zaczyna się Polska”. Terminal promowy zapewnia także połączenia morskie z Danią i Szwecją. Wykopaliska archeologiczne potwierdzają fakt, że pierwsze ludzkie osady na tym terenie założony już około pięć tysięcy lat temu. Najstarsze źródła pisane sięgają zaś dwunastego wieku. Plemienne państwo Wolinian, które istniało tutaj ponad tysiąc lat temu zostało włączone do Państwa polskiego przez Mieszka I, później terenami tymi władali również książęta pomorscy, czy też Dania i Prusy. W dziewiętnastym wieku po odkryciu źródeł solankowych i borowinowych Świnoujście stało się kurortem uzdrowiskowym. Miasto jest również jednym z najbardziej znanych i cenionych ośrodków turystycznych nad polskim Bałtykiem.

Świnoujście hotele


Hotele w Świnoujściu to doskonała okazja aby skorzystać się nie tylko z walorów uzdrowiskowych miasta, ale i oddać się wypoczynkowi na malowniczych plażach. Świnoujście to również idealne do aktywnego spędzania czasu. Miasto gwarantuje liczne szlaki rowerowe, które dostosować można do stopnia zaawansowania, a nawet do zainteresowań odwiedzających. Hotele w Świnoujściu to idealne rozwiązanie dla miłośników sporów wodnych. Skorzystają z tego kajakarze, amatorzy kitesurfingu czy żeglarstwa. Zawiedzeni nie będą na pewno wędkarze – w okolicznych wodach występuje wiele gatunków ryb. Natomiast osoby, które nie przepadają za sportami wodnymi, skorzystać mogą ze spacerowych ścieżek lub skorzystać z wypożyczalni kijów i wybrać się na marsz z amatorami nordic walking.

Tanie hotele w Świnoujściu


Wakacje w tym miejscu nie wiążą się z dużymi kosztami – tanie hotele w Świnoujściu to doskonałe rozwiązanie nie niosące ze sobą straty na wyposażeniu czy lokalizacji. Hotel w Świnoujściu będzie dobrą decyzją zarówno dla miłośnika aktywnie spędzonego czasu, jak i dla osób ceniących lenistwo na piaszczystych plażach. Hotele w Świnoujściu to doskonale wyposażone obiekty, które każdy turysta będzie mógł wybrać i dopasować do swoich indywidualnych preferencji.

Atrakcje turystyczne w Świnoujściu


Świnoujście jest jedną z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Turystów przyciąga nie tylko swoimi leczniczymi walorami, ale licznymi atrakcjami oraz zabytkami. Odwiedzający koniecznie powinni zobaczyć Ratusz Miejski, który dziś jest siedzibą Muzeum Rybołówstwa Morskiego – jednocześnie to najstarszy budynek w mieście. Dużą popularnością cieszy się również wybudowany wzór Mauzoleum Hadriana Fort Anioła, czy Fort Zachodni. Świnoujście to również niesamowite walory naturalne. Znajdują się tu złoża borowin oraz solanek. Turyści którzy odwiedzają to miejsce chętnie korzystają z ofert licznych sanatoriów, obiektów spa, gabinetów masażu czy salonów kosmetycznych oraz odnowy biologicznej.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Świnoujście, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: