Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Wolin

znaleziono 381 ofert noclegowychofert (3 w Wolinie oraz 378 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Wolinie, województwo zachodniopomorskie, powiat kamieński

Noclegi w Wolinie – Północno-zachodni kraniec Polski może się poszczycić terenem, który pod wieloma względami jest niezwykły. Wyspa Wolin noclegi oferuje o każdej porze roku, ale oczywiście najlepiej wybrać się na nią latem. Słynne kąpieliska, ciekawe szlaki turystyczne i wspaniałe zabytki z pewnością usatysfakcjonują każdego urlopowicza.

Wyspa Wolin: noclegi na terenie plemienia Wolinian


Wolin ma bardzo długą i bogatą historię. Sama nazwa związana jest z zachodniosłowiańskim plemieniem Wolinian, którego najważniejszym grodem stał się Wolin. Najstarsze przekazy o tym dzielnym ludzie pochodzą z IX wieku. Wcześniej jednak na wyspę trafiali m.in. Rzymianie, którzy poszukiwali bałtyckiego złota – bursztynu. Dowodem ich obecności są choćby skarby rzymskich monet odnajdywane przez archeologów. Osoby zafascynowane dawnymi dziejami, na wyspie Wolin noclegi powinni zarezerwować zwłaszcza w czasie corocznego Festiwalu Słowian i Wikingów. To wspaniała impreza organizowana w plenerze z widowiskowymi rekonstrukcjami historycznymi. Od kwietnia do października działa też Centrum Słowian i Wikingów, czyli interesujący skansen archeologiczny.

Wygodne noclegi wyspy Wolin


Ukształtowanie terenu wyspy jest równie ciekawe jak jej dzieje. Można tu znaleźć wzniesienia morenowe, bagna, niziny, lasy, najwyższe w kraju wybrzeża klifowe, pojezierze i oczywiście wspaniałe plaże. W centrum utworzono Woliński Park Narodowy, w który żyje mnóstwo gatunków ptaków, m.in. bielik zwyczajny. Dogodne noclegi wyspa Wolin oferuje w wielu malowniczych zakątkach. Mnóstwo turystów decyduje się na pobyt w słynnych Międzyzdrojach. Do największych atrakcji należy okazałe molo, Promenada Gwiazd i oceanarium. Noclegi wyspy Wolin ułatwiają też zobaczenie wschodniej dzielnicy Świnoujścia. Graniczne miasto kusi wczasowiczów choćby monumentalną latarnią morską na prawym brzegu Świny.

Noclegi Wolina dla aktywnych


Urlopowicze, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez odpowiedniej dawki ruchu na świeżym powietrzu, są zachwyceni noclegami Wolina. Obok komfortowych kwater znajdują się liczne szlaki turystyczne. Najważniejszym jest Szlak Nadmorski, który stanowi część pieszej trasy E9, biegnącej przez całą Europę. Warto też wybrać się na wycieczkę niebieskim Szlakiem nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim oraz zielonym Szlakiem Leśnym przez Pojezierze Warnowsko-Kołczewskie. Dla cyklistów wynajmujących noclegi Wolin ma w ofercie dwa międzynarodowe szlaki rowerowe: R10 wokół morza i R66 dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Wolin – noclegi na portalu e-turysta.pl


Chętnych na wypoczynek nad Bałtykiem jest wielu, ale na szczęście Wolin noclegi ma na tyle liczne, że każdy ma szansę zobaczyć najciekawsze miejsca na mapie regionu. Portal e-turysta.pl prezentuje różnorodne opcje z dodatkowymi udogodnieniami. W Wolinie noclegi bez problemu rezerwują zarówno single i pary, jak i duże rodziny z dziećmi, zwierzętami domowymi, a także osoby z niepełnosprawnościami. Warto przejrzeć niezwykle bogatą ofertę portalu i wykupić pobyt w wymarzonej lokalizacji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wolin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Wolinie

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Wolinie?
Ceny noclegów w Wolinie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Wolinie kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.

Dojazd do Wolina


Dojazd do Wolina samochodem

Podróż samochodem do Wolina z okolic Olsztyna lub Trójmiasta odbywa się drogą ekspresową S6 wzdłuż wybrzeża przez Słupsk, Koszalin i Kołobrzeg. Ze wspomnianej drogi należy zjechać w Karczewie, a następnie podążać DW108. Ostatnim etapem jest trasa S3. Z pozostałej części kraju dojazd do Wolina samochodem odbywa się przez Szczecin i Goleniów drogą ekspresową S3. Na wyspę Wolin kursują promy obsługiwane przez Żeglugę Świnoujską.

Dojazd do Wolina innymi środkami transportu

Komfortowy dojazd do Wolina jest również możliwy za pomocą kolei. Pociągi, których stacją docelową jest Świnoujście, kursują m.in. ze Szczecina i Poznania. Alternatywnym sposobem jest podróż autobusem. Do Szczecina jeżdżą m.in. dalekobieżne autokary FlixBus, z których należy się przesiąść do regionalnego środka lokomocji, czyli np. KSK Bus Maxpol. Z Dziwnówka są też dostępne autobusy PKS Kamień Pomorski.

Gdzie zaparkować w Wolinie

Turyści, którzy planują zwiedzić słynny skansen położony na wyspie Wolińska Kępa, nie muszą się martwić kwestią pozostawienia samochodu. Bezpłatny parking znajduje się obok głównej bramy Centrum Słowian i Wikingów. Duży, ale płatny parking na wyspie Wolin, w granicach miasta, znajduje się obok stacji Neo przy drodze ekspresowej S3.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Wolinie


Festiwal Słowian i Wikingów
Najważniejszą imprezą w Wolinie jest Festiwal Słowian i Wikingów. Każdego roku w pierwszy sierpniowy weekend w skansenie na Wolińskiej Kępie odbywa się niesamowita rekonstrukcja historyczna. Na wyspę ściągają tysiące uczestników, do których należą nie tylko wojownicy, ale też rzemieślnicy, kapłani i grupy muzyczne z całej Europy. Najmłodsi goście festiwalu mają okazję lepić naczynia i brać udział w średniowiecznych zabawach, a dorośli kupić oryginalne pamiątki na Jarmarku Wikinga.

Słowiańskie Święto Plonów
Pod koniec sierpnia w Skansenie Słowian i Wikingów odbywa się dwudniowe Słowiańskie Święto Plonów. Impreza jest ściśle związana z dawnymi podziękowaniami za dostatnie plony. Bogaty program obejmuje mnóstwo atrakcji, m.in. farbowanie tkanin za pomocą naturalnych substancji, prezentację instrumentów muzycznych, opowiadanie słowiańskich legend, konkursy łucznicze oraz różnorodne zabawy historyczne. Na udział w wydarzeniu warto zabrać dzieci, na które każdego roku czeka wiele pozytywnych emocji.

Dziady
Kolejną fascynującą imprezą, organizowaną przez Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie, są Dziady. Październikowe wydarzenie odbywa się w weekend na terenie skansenu i umożliwia zaznajomienie się z tajemniczymi rytuałami przodków. Uczestnicy mogą spróbować swoich sił w rzucie oszczepem, zobaczyć walki wojów, poznać sprawdzone metody na rozpalanie ognisk, a przede wszystkim wziąć udział w słowiańskim obrzędzie Dziadów.

Święto Młodej Brzozy
Centrum Słowian i Wikingów oferuje również mnóstwo atrakcji u schyłku wiosny. Trzydniowa impreza Święto Młodej Brzozy odbywa się w czerwcu i jest poświęcona Mokoszy, czyli słowiańskiej bogini deszczu i płodności. Naśladując dawnych mieszkańców wyspy, każdy turysta może napisać swoje życzenia na kawałku brzozowej kory, po czym zawiesić ją na drzewie rosnącym w skansenie. Do głównych atrakcji należą koncerty dawnej muzyki, pokazy zręczności oraz bitwy wojów.

Miodobranie
Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie ma również ciekawą propozycję dla osób, które lubią słodkości i są ciekawi tajników dawnej kuchni. Dwudniowe wydarzenie Miodobranie odbywa się w lipcu, a jego bogaty program obejmuje m.in. pokaz rzemiosła bartników, samodzielne wyplatanie słomianych uli oraz odlewanie świec i tabliczek woskowych. Turyści mają też szansę zakupić całkowicie naturalne świece o niepowtarzalnym zapachu świeżego wosku.

Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej
Pod koniec lipca w Skansenie Słowian i Wikingów w Wolinie odbywają się słynne, kilkudniowe Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej. To prawdziwa gratka dla fascynatów historii i archeologii. Każdy turysta ma szansę spróbować swoich sił w lepieniu garnków, pisaniu gęsim piórem, tkaniu, produkcji filcu lub snycerce. W ramach wydarzenia na wyspie ma również miejsce Plener Garncarski, na którym odtwarza się wczesnośredniowieczną technologię wypału gliny.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Wolinie i okolicy


Skansen Słowian i Wikingów

Na brzegu cieśniny Dźwiny, a konkretnie na wyspie Wolińska Kępa, znajduje się najsłynniejsza atrakcja regionu, czyli Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie. W obrębie obiektu mieści się 27 replik wczesnośredniowiecznych chat, nabrzeże portowe oraz dwie bramy razem z wałami i umocnieniami obronnymi. To właśnie tu każdego roku odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów oraz niezwykle ciekawe warsztaty archeologiczne. Skansen można zwiedzać od kwietnia do października.

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego

Bardzo ważną placówką miasta jest również Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego, które znajduje się obok wolińskiego ratusza. Turyści mogą podziwiać przedmioty związane z zachodniosłowiańskim plemieniem Wolinian. Warto prześledzić losy osady Wolin, od jej założenia na początku VII wieku aż do upadku w wieku XII. Ekspozycje są bogate dzięki wielu sezonom badań wykopaliskowych. Najsłynniejszym zabytkiem jest drewniane wyobrażenie boga Świętowita, odkryte na wyspie w 1974 roku.

Rezerwat Archeologiczny Wzgórze Wisielców

Z Wolinem nieodłącznie wiążą się stanowiska archeologiczne, dzięki którym udało się odkryć wiele cennych zabytków z okresu wczesnego średniowiecza. Niezwykle ważnym miejscem jest Rezerwat Archeologiczny Wzgórze Wisielców na wzgórzu Gołogóra. Na jego terenie znajdują się obecnie 34 kurhany, zarówno ciałopalne, jak i szkieletowe. Szczyt wzniesienia wieńczy pomnik słowiańskiego boga Trygława. Nekropolia swoją nazwę odziedziczyła po miejscu kaźni piratów i przestępców.

Kolegiata św. Mikołaja Biskupa

Okazałym zabytkiem Wolina, który powstał z końcem XIII wieku, jest gotycka kolegiata św. Mikołaja Biskupa stojąca przy ulicy Wojska Polskiego. Trójnawowa, ceglana świątynia wyróżnia się nie tylko ciekawą fasada, ale też monumentalnymi witrażami. Kościół bardzo ucierpiał w czasie II wojny światowej, jednak dzięki pieczołowitej odbudowie stanowi dziś dumę miasta i jeden z jego najcenniejszych zabytków.

Rezerwat Przyrody Łuniewo

Wielbiciele przyrody powinni udać się na spacer do Rezerwatu Przyrody Łuniewo, który leży w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego. W granicach założenia mieści się zarośnięte jezioro Łuniewo wraz z bardzo cennym torfowiskiem. Rosną tu chronione gatunki roślin, np. owadożerne rosiczki i okazałe paprocie. Dookoła rezerwatu ciągnie się piesza ścieżka dydaktyczna z wieżą obserwacyjną i licznymi przystankami. Warto też skorzystać ze ścieżki rowerowej lub podążyć czarnym Szlakiem Warnowskim.

Woliński Park Narodowy

Zachodnią część wyspy Wolin zajmuje słynny Woliński Park Narodowy, którego powierzchnia wynosi prawie 11 hektarów. Charakterystycznym elementem regionu są wzniesienia morenowe, graniczące z Bałtykiem. Wysokość klifów dochodzi nawet do 95 metrów. O atrakcyjności parku stanowią też chronione gatunki roślin i zwierząt, np. mikołajka nadmorskiego, bielika zwyczajnego czy morświna. Warto skorzystać z licznych szlaków pieszych i rowerowych oraz odwiedzić Zagrodę Pokazową Żubrów.