Kwatery prywatne Solina

znaleziono 41 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Solinie, województwo podkarpackie, powiat leski

Kwatery prywatne Solina - Bieszczadzkie morze, podziwiane z zapory solińskiej, zawsze zapiera dech w piersiach i to niezależnie od pory roku. Otoczone malowniczymi wzgórzami, idealnie dopasowało się do otoczenia i wydaje się, że jest tu od zawsze. Tak naprawdę historia Jeziora Solińskiego jest bardzo młoda. Jeszcze w latach sześćdziesiątych na tym terenie wiedli spokojne życie mieszkańcy kilku wsi. Pierwsze plany konstruktorskie powstały początkiem lat dwudziestych, a rozruch olbrzymiej elektrowni-zapory spiętrzającej wody dwóch rzek nastąpił w 1968 roku. Zapora w Solinie nieustannie budzi podziw swymi rozmiarami oraz stanowi jedną z największych atrakcji w regionie. Jeśli tylko wśród turystów pojawia się pytanie: „Co robić w Bieszczadach z dziećmi?”, to odpowiedź jest jedna: Solina, tylko Solina.

Kwatery Solina – gwarancja udanego wypoczynku


Kwatery Solina to doskonały pomysł na bezpieczny nocleg. Lasy, góry, jezioro… Czego chcieć więcej? Pobyt w Solinie, wsi położonej tuż obok zapory, to doskonały pomysł na wypoczynek i to nie tylko wakacyjny. Bliskie sąsiedztwo jeziora oraz malownicze, bieszczadzkie krajobrazy sprawiają, że miejsce to cieszy się popularnością wśród turystów, a szczególnie wśród rodzin wypoczywających z dziećmi. Spacer po koronie zapory należy do stałych punktów bieszczadzkich wycieczek. Zapierająca dech w piersiach wysokość obiektu, ponad osiemdziesiąt metrów, potęguje wrażenia. Grzbiet zapory wygląda niczym deptak w kurorcie, gdzie bez pośpiechu spacerują turyści i wczasowicze. Dzieci wykorzystują czas na obserwowanie sporych ryb, a odważniejsi zaglądają z góry w dół zapory, co zawsze powoduje przypływ adrenaliny. Jeśli ktoś przypadkiem przyłoży ucho do barierki, to usłyszy wyraźny turkot maszyn i poczuje drżenie metalu. Dobrym pomysłem jest także zwiedzanie elektrowni wodnej. Atrakcja cieszy się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających, dlatego dobrze jest zarezerwować miejsce wcześniej. Po dniu spędzonym na spacerowaniu i kontemplowaniu widoków warto wypocząć w kawiarni, restauracji, których po zejściu z zapory nie brakuje. Przedłużeniem udanego dnia będzie dobrze wybrany nocleg. Tych w okolicy mamy mnóstwo. Wśród turystów popularnością cieszą się kwatery prywatne w Solinie. Stąd tylko krok do atrakcji.

Solina kwatery – baza dla miłośników sportów wodnych


Jezioro to raj dla miłośników sportów wodnych. W Solinie bez trudu wypożyczyć można kajaki, rowerki wodne. Tu przyjeżdżają żeglarze, którzy cenią sobie warunki panujące na jeziorze, urozmaiconą linię brzegową oraz dzikie, niewielkie, urokliwe zatoczki. Tu wspaniałe jest wszystko: powietrze, klimat, widoki. Globtroterzy twierdzą, że to co serwuje nam Solina przypomina pejzaże znane ze Szwajcarii oraz Norwegii. Jezioro oraz okolicę podziwiać można z pokładu statku spacerowego. W ten sposób trafimy na największą solińską wyspę „Energetyk”. Wczasowicze twierdzą, że brakuje czasu, by spróbować wszystkiego. Dlatego tak chętnie wracają tu w kolejnych sezonach. Noclegów zwykle szukają w Solinie, stąd wszędzie jest blisko. My odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie pod hasłem „Solina kwatery” odnaleźć można mnóstwo sprawdzonych miejsc noclegowych. Wszystkie oferty opatrzone są zdjęciami, informacjami, komentarzami. Tu każdy znajdzie wakacyjne lokum dla siebie i swojej rodziny. Portal e-turysta pomoże zaplanować udany pobyt, wskaże na ciekawe atrakcje w okolicy, zaproponuje niebanalne wycieczki, pomoże dokonać wyboru niezdecydowanym. Polecamy! Wakacje – kierunek Solina!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Solina, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Solinie

Jakich cen noclegów w kwaterach prywatnych można się spodziewać w Solinie?
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Solinie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Solinie kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 16 kwater prywatnych w Solinie, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Solinie można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie kwater prywatnych w Solinie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Solinie 25 kwater prywatnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.