Pokoje gościnne Polańczyk

znaleziono 63 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Polańczyku, województwo podkarpackie, powiat leski

Pokoje gościnne w Polańczyku - Polańczyk nie jedno ma imię. Uzdrowisko. Urokliwe karpackie miasteczko. Raj dla żeglarzy. Ucieczka przed tłumem. Wędrówka w nieznane. O Polańczyku, bieszczadzkiej wsi, którą odwiedzić można podczas pobytu nad Jeziorem Solińskim mówiono już pod koniec XVI wieku. Tu odnaleźć można wspomnienie skomplikowanej historii oraz klimat, który po prostu nazwać można „bieszczadzkim”.
W samym sercu zielonych Bieszczad, na cyplu przejrzystego Jeziora Solińskiego usytuowany jest Polańczyk. Jego lokalizacja jest bez wątpienia jednym z jego głównych atutów, widok stromych zboczy porośniętych wiekowymi lasami, pasma górskiego, oraz jeziora wprost zatyka dech w piersiach. W ostatnich czasach Polańczyk stał się turystyczną perłą Bieszczad i okolic – samorząd widocznie postawił na tą miejscowość co poskutkowało rozwojem infrastruktury turystycznej w postaci licznych hoteli, pensjonatów, restauracji i pubów. Warto nadmienić, że Polańczyk jest atrakcyjny nie tylko w sezonie – a przez cały rok. W okresie letnim oraz wiosennym na Jeziorze Solińskim dostrzec można gro białych żagli oraz innego sprzętu wodnego. Jeśli turyści nie posiadają swojego sprzętu bez problemu mogą skorzystać z licznych wypożyczalni oferujących szeroki wachlarz sprzętu (od łódek żeglarskich, poprzez kajaki aż do windsurfingu) w atrakcyjnych cenach. Jeśli ktoś woli spędzać swój wolny czas na lądzie – nie na wodzie również będzie miał taką możliwość. Okolica obfituje w liczne szlaki piesze oraz rowerowe, natkniemy się tutaj na stadniny koni z wykwalifikowanym personelem a Ci bardziej ekstremalni turyści mogą spróbować swoich sił na torach off-road, quadach czy paintballu. Zimą urocza miejscowość letniskowa zmienia się w stolice amatorów białego szaleństwa. Dobrze przygotowane wyciągi narciarskie czy karczmy rok rocznie spełniają swoją powinność.

Wolne pokoje Polańczyk – tuż obok zapory


Przy planowaniu wyjazdu warto skorzystać z zasobów portalu e-turysta. Na stronie „Pokoje Polańczyk” czekają oferty noclegowe, dedykowane nawet tym wybrednym turystom. Obowiązkowym punktem pobytu w Polańczyku jest odwiedzenie Zapory Solińskiej, ogromnego obiektu i najwyższej polskiej tamy. Powstała ona w latach 60. ubiegłego wieku i bez omyłki spełnia swą rolę: spiętrza wody Sanu, Soliny i innych mniejszych potoków. Tama reguluje poziom wody i oczywiście produkuje prąd. Zapora wrosła już w bieszczadzki krajobraz, lecz nadal budzi sporo emocji. Warto wiedzieć, że zapora i zalew powstały na terenach zalanych wsi: Zadział, Polany, Łęg, Paraszczakówka, Wąglisko, Jutrynia, Zawóz, Solina. W wyniku budowy tamy zniknęła także cała góra Koziniec, z której pozyskano 1 200 000 ton piaskowca do budowy obiektu. Zapora i Zalew Soliński zmieniły geografię i klimat Bieszczadów, ponieważ powstała powierzchnia wody ma aż 22 km2. Budowa zapory trwała 8 lat, pracowało przy niej ponad 2 000 robotników. Ma długość 664 m i złamana jest w kształt litery V, a jej kubatura to 760 000 m3. Na szczycie zapory powstał najsłynniejszy bieszczadzki deptak, który odwiedzić musi każdy turysta pojawiający się w okolicy. Planując pobyt w Polańczyku należy zatroszczyć się o nocleg z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pokoje Polańczyk – pobyt w uzdrowisku


Polańczyk-Zdrój znajduje się na cyplu otoczonym z trzech stron wodą i z Polańczykiem-Wsią tworzą miasteczko, które od osiemnastu lat stanowi siedzibę władz gminy Solina. Ten największy ośrodek uzdrowiskowo-wypoczynkowy w Bieszczadach otaczają charakterystyczne góry pokryte gęstymi lasami, wypełnione dziką przyrodą. Urok bieszczadzkich pejzaży, niespotykany klimat, nietuzinkowe opowieści przyciągają do Polańczyka mnóstwo turystów. Panują tu doskonałe walory wypoczynkowe, klimat sprzyjający wypoczynkowi i rekonwalescencji. Polańczyk zdobył status uzdrowiska w 1999 roku. Kuracjusze korzystają z wód leczniczych wydobywanych z odwiertów. Polańczyk słynie z leczenia chorób układu oddechowego oraz moczowego. Leczy się tu także choroby kobiece. Osoby, które cenią swobodę i lubią same decydować o swoim czasie zachęcamy do korzystania z zabiegów, bez konieczności rezerwowania noclegów w sanatoriach. Polańczyk pochwalić się może rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Nadal najpopularniejszym sposobem noclegowym w Polańczyku są tanie pokoje. W szukaniu sprawdzonych ofert pomoże portal e-turysta, który w zakładce „Wolne pokoje Polańczyk” ma mnóstwo interesujących propozycji dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych turystów oraz kuracjuszy.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Polańczyk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: