Domy do wynajęcia Giżycko

znaleziono 40 ofert noclegowychofert (9 w Giżycku oraz 31 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy do wynajęcia w Giżycku, województwo warmińsko-mazurskie, powiat giżycki

Noclegi w Giżycku - Wasz sposób na udany weekend! Bogaty zakres ofert noclegowych w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim tylko w portalu turystycznym e-turysta.pl. Porównaj opcje zakwaterowania zależnie od standardu budynku i proponowanej ceny. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce w Giżycku wśród oferowanych przez nasz portal kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zobacz też ofertę rozrywkową i rekreacyjną w Giżycku.
Historia mazurskiej miejscowości, którą obecnie znamy jako Giżycko przeplata ze sobą losy polskie, pruskie, szwedzkie, niemieckie oraz rosyjskie. Osada położona nad jeziorem Niegocin (wtedy zwanym Löwentin, która pierwotnie znana jako Lötzen była grodem obronnym) została lokowana na prawie chełmińskim w drugiej połowie szesnastego wieku przez księcia pruskiego Albrechta Fryderyka Hohenzollern-Ansbach. Jej historia była niezwykle burzliwa, a wiele wydarzeń miało związek z przemarszami wojsk różnych narodowości. W czasie „potopu szwedzkiego” Prusy Książęce w nadziei zrzucenia zależności lennej od Polski poparły Szwedów. Skończyło się to dla Giżycka atakiem wspierających polskie wojska Tatarów i puszczeniem osady z dymem i wzięciem ludności w jasyr. Niecałe trzydzieści lat później wielki pożar dopełnił dzieła zniszczenia, a Lötzen stało się najbiedniejszym miastem Prus. Grodu nie ominęła także wielka epidemia dżumy z początku osiemnastego wieku. W tym samym wieku miasto okupowały wojska rosyjskie, które kolejny raz pojawiły się tutaj w 1807 roku, ale tym razem jako wsparcie dla Prusy przeciwko Napoleonowi. Latem stacjonowały tu już oddziały polskich ułanów, a mieszkańcy musieli czuć się jak w kalejdoskopie. Tędy wracały także pokonane w Rosji oddziały napoleońskie, a w mieście doszło do potyczek z maruderami. Przez pierwszą i drugą wojnę światową mieszkańcy przeżyli kolejne ataki, niemieckie na Polskę, ale również rosyjskie i radzieckie. W międzyczasie między wielkimi wojnami Lötzen stało się modny kurortem położonym nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi. Rozpoczęła działalność żegluga śródlądowa, a jak grzyby po deszczu rosły kolejne hotele i pensjonaty. Zbudowana nawet sporej wielkości skocznię narciarską, a w mieście funkcjonowało wiele klubów sportowych specjalizujących się w żeglarstwie i wioślarstwie. Również dzisiaj turystyka to główne źródło utrzymania Giżycka, a sama miejscowość jest jednym z głównych przystanków turystów udających się na Mazury. Mieści się tutaj także stocznia remontowa żeglugi śródlądowej oraz zakłady produkujące jachty. Giżycko wygrało również konkurs organizowanych przez magazyn „Wiatr” i otrzymało tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski.

Zrób coś dla siebie i swojej rodziny - zarezerwuj tani nocleg w Giżycku


Każdy z nas marzy czasem o chwili wytchnienia. Giżycko proponuje różnego typu noclegi, z roku na rok to miejsce odwiedza jeszcze więcej turystów.
Jeśli poszukujesz noclegów w Giżycku w rewelacyjnych cenach, sprawdź propozycje w portalu turystycznym www.eturysta.pl. Dostępne tanie pokoje w Giżycku pozwolą na ekonomiczne spędzenie urlopu.
Dla podróżnych pragnących bardziej ekskluzywnych warunków oferujemy wspaniałe apartamenty oraz najlepsze hotele, gwarantujące dużą wygodę. Na pewno odkryjesz coś dla siebie!

Nocleg w Giżycku - pełny relaks w pięknych okolicach
Już teraz zaplanuj urlop w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim i w zależności od pomysłu spędź oryginalnie czas. Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci najnowszych i trafnych pomysłów na nocleg w Giżycku. Nie omijaj promocyjnych ofert! Dzięki naszej rozbudowanej wyszukiwarce odnajdziesz bazę noclegową w Giżycku, która spełni wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Giżycko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Giżycku

Jakich cen noclegów w domach do wynajęcia można się spodziewać w Giżycku?
Ceny noclegów w domach do wynajęcia w Giżycku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Giżycku kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które domy do wynajęcia pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 7 domów do wynajęcia w Giżycku, które akceptują zwierzęta.
W Giżycku można znaleźć wiele ofert domów do wynajęcia, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Giżycku 2 domy do wynajęcia znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.