Domy do wynajęcia Zakopane

znaleziono 58 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy do wynajęcia w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Kto raz zapragnie znaleźć się po polskiej stronie Tatr, z pewnością tam wróci. Zakopane to miejsce atrakcyjne latem i zimą, które podoba się zarówno tym starszym, jak i młodszym. Dobra baza noclegowa i masa atrakcji sprawiają, że turyści chętnie powracają do tego miasta.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Zakopane

Zakopane, czyli zimowa stolica Polski, należy do województwa małopolskiego i jest siedzibą powiatu tatrzańskiego. To druga co do wielkości miejscowość Podhala, ma także tytuł najwyżej położonego miasta Polski. Centralnym i najbardziej znanym punktem Zakopanego są Krupówki, które od lat są oblegane przez turystów latem i zimą. W granicach administracyjnych Zakopanego znajduje się część Tatr (z najwyższym punktem jakim jest wierzchołek Świnicy - 2301 m), a także Gubałówka (1120 m). Granice Zakopanego otaczają teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. To także tu kończy swój bieg kilka górskich potoków, które wspólnie zasilają rzekę Zakopiankę.

Atrakcje Zakopanego

Zakopane to przede wszystkim najsłynniejszy deptak stolicy Tatr –Krupówki. Ta kilkumetrowa aleja to doskonałe miejsce do spacerów latem i zimą. Turyści mogą tu także kupić lokalne produkty i podziwiać zabudowę w zakopiańskim stylu. Wielbiciele górskich widoków powinni wybrać się także kolejką na Kasprowy Wierch. Ze szczytu można obserwować panoramę Tatr, ale także zjechać na nartach. Obowiązkowym punktem programu letniego pobytu jest wycieczka na spływ Przełomem Dunajca, dostępna od kwietnia do października. Chętnie odwiedzanym miejscem w okolicach Zakopanego jest Morskie Oko. To największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku. Zakopane może poszczycić się także ośrodkami kulturalnymi. Jednym z nich jest Teatr Witkacego, założony 25 lat temu w miejscu dawnych spotkań młodopolskiej bohemy.

Zakopane – domy do wynajęcia

Zakopane zaprasza do pensjonatów, willi i domów do wynajęcia w stylu zakopiańskim, w których będziesz mógł poczuć góralski klimat. Bogata oferta domków w zacisznej, górskiej okolicy sprawia, że turyści niejednokrotnie powracają do Zakopanego. Ta stolica polskich Tatr to idealne miejsce na weekendowy wypad, ale także na dłuższe wakacje. Zakopane to także dobra baza wypadowa do pobliskich atrakcji, tj. Morskie Oko czy Dolina Pięciu Stawów. Wynajmij dom w Zakopanem i ciesz się klimatem tego miejsca.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: