Kwatery prywatne Kazimierz Dolny

znaleziono 33 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Kazimierzu Dolnym, województwo lubelskie, powiat puławski

Kwatery Kazimierz Dolny - Kazimierz Dolny to prawdziwa perła, jedno z najcenniejszych oraz najbardziej urokliwych miejsc na mapie Polski. O mieście mówi się, iż to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowo-turystycznych w Polsce. Miasto czerpie z bogatej, ponad stuletniej tradycji letniska, to także kolonia artystyczna bohemy. Oprócz walorów turystycznych Kazimierz pochwalić się może swymi związkami ze sztuką. To prawdziwa oaza twórców. Tu znajdują się pracownie, galerie, tu prawie każdy dzień przynosi nowy wernisaż lub plener, tu na każdym kroku wyczuć można wpływy genius locti.
Kiedy w 1181 roku książę Kazimierz Sprawiedliwy nadał siostrom norbertankom z krakowskiego Zwierzyńca osadę położoną na jednym ze wzgórz nad Wisłą te honorując imię darczyńcy zmieniły jej nazwę na Kazimierz i tak rozpoczęła się historia jednej z najbardziej malowniczych miejscowości w Polsce. Przymiotnik „Dolny” dodano zaś w latach późniejszych, aby odróżnić osadę od założonego pod Krakowem w górnym biegu rzeki. Właśnie z wczesnego średniowiecza pochodzi kamienna wieża zwana Basztą powyżej której z rozkazu Kazimierza Wielkiego wzniesiono obronny zamek. Osadzie nadano równocześnie prawa miejskie. Z tych czasów zachowała się pewna legenda mówiąca o tym, że król dla kobiety z którą był w związku wybudował w pobliskiej Bochotnicy zamek połączony z kazimierską fortecą tajemnym przejściem. Szesnasty i siedemnasty wiek to okres świetności, rozkwitu i dobrobytu Kazimierza Dolnego, któremu jednak kres przyniósł potop szwedzki oraz spalenie miasta i zamku przez króla szwedzkiego Karola Gustawa. Dzisiejszy Kazimierz przyciąga turystów wieloma świetnie zachowanymi i utrzymanymi zabytkami, a także urokliwymi i bogato zdobionymi kamieniczkami. Wszystkie budynki wzniesiono z miejscowego miękkiego wapienia, dzięki czemu łatwo było nadawać budynkom ich zdobne i często fantazyjne zdobienia. Wiele atrakcji znaleźć można również w okolicznych miejscowościach co czyni Kazimierz Dolny jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym rejonie Polski.

Kazimierz Dolny kwatery w arcyciekawej okolicy


Tanie kwatery w Kazimierzu Dolnym to doskonała baza wypadowa dla wypraw, podczas których można poznać i zwiedzić okoliczne atrakcje. A do takich zaliczyć należy Mięćmierz, wąwóz Okalski, dawny majątek ziemski w Wylągach, wzgórze zamkowe oraz kamieniołom komorowy w Bochotnicy, Górę Trzech Krzyży w Parchatce oraz wieś Zbędowice. Pobyt w Kazimierzu Dolnym to doskonała okazja do pieszych wędrówek. Mnogość szlaków turystycznych, ścieżek spacerowych sprzyja realizowaniu marzeń. Okazuje się jednak, wielu turystów odwiedzających miasto poprzestaje na zwiedzeniu rynku oraz kilku głównych, najbliższych zabytków. Warto pamiętać, że równie atrakcyjne, choć nieco rzadziej uczęszczane są okolice Kazimierza. Bogactwo natury i krajobrazu zasługuje w tym miejscu na zaznaczenie i rozpropagowanie. Co ciekawego czeka na turystę poza centrum miasteczka? Przede wszystkim Lessowe Wąwozy, które gęstą siecią oplatają miasto; Korzeniowy Dół – przepiękny, bajkowy wąwóz oraz Plebanka i Wąwóz Granicznik. Bogato i pięknie ukształtowane tereny sprzyjają długim spacerom. Odpoczywając w Kazimierzu Dolnym warto skorzystać z bazy noclegowej zgrupowanej wokół hasła: „Kazimierz Dolny kwatery”. Mnóstwo ofert tego typu odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta. To miejsca sprawdzone i godne polecenia. Ich zaletą jest również doskonała lokalizacja, niemal w sercu atrakcji.

Kwatery prywatne Kazimierz Dolny – nocleg w „mieście z duszą”


Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji bohemy literackiej, malarskiej, twórczej. Czar, urok, a wszystko to zatopione w aurze tajemnicy, legendy, opowieści snutych do białego rana i przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Miasteczko posiada wiele zabytkowych miejsc, które udostępniane są zwiedzającym. Spacerując po Kazimierzu Dolnym warto wstąpić do Fary, o istnieniu której donosiły już dokumenty z pierwszej połowy XIV wieku. Na liście zabytków znajdują się także: Zespół Zamkowy z XIV wieku, Klasztor Ojców Reformatorów z XVI wieku, dawny szpital przy kościele świętej Anny oraz przytułek Świętego Ducha, Dzwonnica, Łaźnia, studnie miejskie – szczególnej uwadze polecamy studnię w samym sercu Rynku, Kamienice Przybyłowskie oraz wiele innych miejsc. W Kazimierzu zachowało się również sporo zabytkowych obiektów związanych z kulturą żydowską. Są to między innymi: Jatki, Synagoga, Cmentarze Żydowskie. W Kazimierzu Dolnym nie sposób się nudzić! Planując kilkudniowy wypoczynek warto skorzystać z propozycji noclegowych przygotowanych przez mieszkańców. Kwatery prywatne Kazimierz Dolny – to oferta dostosowana do możliwości i potrzeb każdego turysty, a pobyt w gościnnych progach gospodarzy pozwoli poczuć niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę miasta nad Wisłą. Zainteresowanych odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w czytelny i przejrzysty sposób omówiono wszystkie oferty.
Kwatery prywatne Kazimierz Dolny, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Kazimierzu Dolnym w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Kazimierzu Dolnym obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Kazimierzu Dolnym kwatera prywatna noclegi Kazimierz Dolny i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Kazimierz Dolny tani nocleg. Pokoje i kwatery w Kazimierzu Dolnym. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Kazimierzu Dolnym. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Kazimierzu Dolnym? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Kazimierzu Dolnym u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kazimierz Dolny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: