Pokoje gościnne Kazimierz Dolny

znaleziono 54 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Kazimierzu Dolnym, województwo lubelskie, powiat puławski

Pokoje gościnne w miejscowości Kazimierz Dolny. „– Pytanie kolejne. Zatem. Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną.” To pytanie padło w kultowym filmie „Rejs”, a odpowiedź jest prosta: Kazimierz Dolny, który nazywany jest również Kazimierzem nad Wisłą.
Kiedy w 1181 roku książę Kazimierz Sprawiedliwy nadał siostrom norbertankom z krakowskiego Zwierzyńca osadę położoną na jednym ze wzgórz nad Wisłą te honorując imię darczyńcy zmieniły jej nazwę na Kazimierz i tak rozpoczęła się historia jednej z najbardziej malowniczych miejscowości w Polsce. Przymiotnik „Dolny” dodano zaś w latach późniejszych, aby odróżnić osadę od założonego pod Krakowem w górnym biegu rzeki. Właśnie z wczesnego średniowiecza pochodzi kamienna wieża zwana Basztą powyżej której z rozkazu Kazimierza Wielkiego wzniesiono obronny zamek. Osadzie nadano równocześnie prawa miejskie. Z tych czasów zachowała się pewna legenda mówiąca o tym, że król dla kobiety z którą był w związku wybudował w pobliskiej Bochotnicy zamek połączony z kazimierską fortecą tajemnym przejściem. Szesnasty i siedemnasty wiek to okres świetności, rozkwitu i dobrobytu Kazimierza Dolnego, któremu jednak kres przyniósł potop szwedzki oraz spalenie miasta i zamku przez króla szwedzkiego Karola Gustawa. Dzisiejszy Kazimierz przyciąga turystów wieloma świetnie zachowanymi i utrzymanymi zabytkami, a także urokliwymi i bogato zdobionymi kamieniczkami. Wszystkie budynki wzniesiono z miejscowego miękkiego wapienia, dzięki czemu łatwo było nadawać budynkom ich zdobne i często fantazyjne zdobienia. Wiele atrakcji znaleźć można również w okolicznych miejscowościach co czyni Kazimierz Dolny jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym rejonie Polski.

Pokoje gościnne Kazimierz Dolny – sobotnie i niedzielne spacery


Tanie pokoje Kazimierz Dolny – to oferta dostosowana do możliwości i potrzeb każdego turysty, a pobyt w gościnnych progach mieszkańców Kazimierza pozwoli poczuć niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę miasta nad Wisłą. Kazimierz Dolny to miasto, które chętnie odwiedzane jest przez turystów, którzy szukają weekendowego wytchnienia od miejskich aglomeracji. Odwiedzający pierwsze kroki kierują na malowniczy rynek, gdzie znajduje się piękna, czynna studnia. Rynek otaczają charakterystyczne kamienice. Obowiązkowy punkt spaceru to wizyta na zamku i w baszcie, gdzie można wejść krętymi schodami. Jest też okazały kościół Farny, w którym znajdują się prawdopodobnie najstarsze organy w Polsce. Do spacerów zachęcają liczne wąwozy wokół miasta. A na miłośników malowniczych eskapad czekają wybrukowane wały wiślane, które prowadzą do spichlerzy oraz starego kamieniołomu. Podczas pobytu w Kazimierzu koniecznie spróbować trzeba lokalnego przysmaku – drożdżowego koguta, który stanowi symbol miasta. Wizyta w piekarni lub cukierni stać się może pretekstem do opowiedzenia legendy o tym, jak kogut przechytrzył diabła. Planując kilkudniowy wypoczynek w tym niezwykłym miejscu warto skorzystać z propozycji noclegowych przygotowanych przez mieszkańców Kazimierza.

Pokoje Kazimierz Dolny – z historią cyganerii artystycznej w tle


Dawne życie towarzyskie artystów, którzy zjeżdżali do Kazimierza Dolnego koncentrowało się w słynnej Wili pod Wiewiórką. Właścicielami posiadłości byli Maria i Jerzy Kuncewiczowie. Sporo artystów odnaleźć można było także w restauracji u Berensa, gdzie odbywały się niewiarygodne bale przebierańców, z mistrzami pióra, pędzla i sceny w roli głównej. Wśród gości prym wiodła Hanka Ordonówna, spotkać tu można było Józefa Czechowicza. Postacią, która na stałe wpisała się w historię Kazimierza był rektor ASP w Warszawie Tadeusz Pruszkowski, organizator plenerów malarskich, na które przylatywał ze stolicy awionetką. Atmosfera charakterystyczna dla dwudziestolecia międzywojennego nadal roztacza swoisty urok w mieście. Malarze wystawiający swe prace w galeriach oraz wprost na ulicy to wizytówka miasta. Wyjątkowy klimat tego miejsca przyciąga rzesze turystów, którzy organizując nocleg korzystają z oferty zgromadzonej na stronach portalu społecznościowego e-turysta w kategorii: pokoje gościnne Kazimierz Dolny.

Tanie pokoje Kazimierz Dolny – nocleg podczas festiwalowych atrakcji


Kazimierz Dolny tętni festiwalami. Przez cały rok odbywają się tu przeróżne festiwale, najciekawiej jednak prezentuje się kalendarz od czerwca do sierpnia. Wszystkie festiwale cieszą się ogromną popularnością i gromadzą licznych amatorów z całej Polski. Dwa Brzegi, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Muzyki Dołującej Doły Kazimiernikejszyn, Pardes Festival, Festiwal Kazimierskie Inspiracje, Kazimierski Festiwal Organowy. Jedno jest pewne, w tym mieście nie można się nudzić. Na czas festiwalowych atrakcji warto zarezerwować nocleg korzystając z oferty: pokoje Kazimierz Dolny prezentowanej na stronach portalu e-turysta. To miejsca sprawdzone i godne polecenia. Ich zaleta jest również doskonała lokalizacja, niemal w sercu atrakcji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kazimierz Dolny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: