Pokoje gościnne Kazimierz Dolny

znaleziono 48 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Kazimierzu Dolnym, województwo lubelskie, powiat puławski

Pokoje gościnne w miejscowości Kazimierz Dolny. „– Pytanie kolejne. Zatem. Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną.” To pytanie padło w kultowym filmie „Rejs”, a odpowiedź jest prosta: Kazimierz Dolny, który nazywany jest również Kazimierzem nad Wisłą.

Pokoje gościnne Kazimierz Dolny – sobotnie i niedzielne spacery


Tanie pokoje Kazimierz Dolny – to oferta dostosowana do możliwości i potrzeb każdego turysty, a pobyt w gościnnych progach mieszkańców Kazimierza pozwoli poczuć niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę miasta nad Wisłą. Kazimierz Dolny to miasto, które chętnie odwiedzane jest przez turystów, którzy szukają weekendowego wytchnienia od miejskich aglomeracji. Odwiedzający pierwsze kroki kierują na malowniczy rynek, gdzie znajduje się piękna, czynna studnia. Rynek otaczają charakterystyczne kamienice. Obowiązkowy punkt spaceru to wizyta na zamku i w baszcie, gdzie można wejść krętymi schodami. Jest też okazały kościół Farny, w którym znajdują się prawdopodobnie najstarsze organy w Polsce. Do spacerów zachęcają liczne wąwozy wokół miasta. A na miłośników malowniczych eskapad czekają wybrukowane wały wiślane, które prowadzą do spichlerzy oraz starego kamieniołomu. Podczas pobytu w Kazimierzu koniecznie spróbować trzeba lokalnego przysmaku – drożdżowego koguta, który stanowi symbol miasta. Wizyta w piekarni lub cukierni stać się może pretekstem do opowiedzenia legendy o tym, jak kogut przechytrzył diabła. Planując kilkudniowy wypoczynek w tym niezwykłym miejscu warto skorzystać z propozycji noclegowych przygotowanych przez mieszkańców Kazimierza.

Pokoje Kazimierz Dolny – z historią cyganerii artystycznej w tle


Dawne życie towarzyskie artystów, którzy zjeżdżali do Kazimierza Dolnego koncentrowało się w słynnej Wili pod Wiewiórką. Właścicielami posiadłości byli Maria i Jerzy Kuncewiczowie. Sporo artystów odnaleźć można było także w restauracji u Berensa, gdzie odbywały się niewiarygodne bale przebierańców, z mistrzami pióra, pędzla i sceny w roli głównej. Wśród gości prym wiodła Hanka Ordonówna, spotkać tu można było Józefa Czechowicza. Postacią, która na stałe wpisała się w historię Kazimierza był rektor ASP w Warszawie Tadeusz Pruszkowski, organizator plenerów malarskich, na które przylatywał ze stolicy awionetką. Atmosfera charakterystyczna dla dwudziestolecia międzywojennego nadal roztacza swoisty urok w mieście. Malarze wystawiający swe prace w galeriach oraz wprost na ulicy to wizytówka miasta. Wyjątkowy klimat tego miejsca przyciąga rzesze turystów, którzy organizując nocleg korzystają z oferty zgromadzonej na stronach portalu społecznościowego e-turysta w kategorii: pokoje gościnne Kazimierz Dolny.

Tanie pokoje Kazimierz Dolny – nocleg podczas festiwalowych atrakcji


Kazimierz Dolny tętni festiwalami. Przez cały rok odbywają się tu przeróżne festiwale, najciekawiej jednak prezentuje się kalendarz od czerwca do sierpnia. Wszystkie festiwale cieszą się ogromną popularnością i gromadzą licznych amatorów z całej Polski. Dwa Brzegi, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Muzyki Dołującej Doły Kazimiernikejszyn, Pardes Festival, Festiwal Kazimierskie Inspiracje, Kazimierski Festiwal Organowy. Jedno jest pewne, w tym mieście nie można się nudzić. Na czas festiwalowych atrakcji warto zarezerwować nocleg korzystając z oferty: pokoje Kazimierz Dolny prezentowanej na stronach portalu e-turysta. To miejsca sprawdzone i godne polecenia. Ich zaleta jest również doskonała lokalizacja, niemal w sercu atrakcji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kazimierz Dolny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Kazimierzu Dolnym

Jakich cen noclegów w pokojach gościnnych można się spodziewać w Kazimierzu Dolnym?
Ceny noclegów w pokojach gościnnych w Kazimierzu Dolnym zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Kazimierzu Dolnym kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które pokoje gościnne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 17 pokojów gościnnych w Kazimierzu Dolnym, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Kazimierzu Dolnym znajdują się pokoje gościnne oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę pokojów gościnnych w Kazimierzu Dolnym, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Kazimierzu Dolnym można znaleźć wiele ofert pokojów gościnnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie pokojów gościnnych w Kazimierzu Dolnym spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Kazimierzu Dolnym 40 pokojów gościnnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.