Pensjonaty Kazimierz Dolny

znaleziono 16 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Kazimierzu Dolnym, województwo lubelskie, powiat puławski

Wille i pensjonaty Kazimierz Dolny to dziś bardzo popularne opcje wypoczynkowe zwłaszcza wśród mieszkańców Warszawy i Lublina. Ta, dziś typowo wypoczynkowa miejscowość, swoją historią sięga aż XI wieku i była związana z największymi polskimi królami i najznamienitszymi rodami.

Pensjonaty Kazimierz Dolne – idealny kierunek na weekend


Wiele osób myśli, że Kazimierz Dolny wziął swą nazwę od króla Kazimierza Wielkiego. A to nieprawda! Początkowo mieścina nosiła nazwę Wietrzna Góra. Pod koniec XII wieku król Kazimierz Sprawiedliwy podarował je norbertankom, a siostry w dowód wdzięczności nazwały te ziemie Kazimierzem. Osada rosła w siłę, a od XIII wieku stawała się coraz prężniejszym centrum na szlaku handlowym. Szczególnie intensywnie zaznaczył swą obecność renesans, po którym do dziś podziwiać można mnóstwo zabytkowych budowli: spichlerze i kamienice zachwycają turystów do dziś. Nie bez powodu mówi się o Kazimierzu: „Perła renesansu”.

Kazimierz Dolny pensjonaty z wyżywieniem – pobyt w miejscu, o którym rzec można „genius loci”


Złoty okres miasta zakończył się podczas zaborów, a Kazimierz rozpoczął kolejny etap w swej historii, stał się celem letników i turystów, mekką artystów. Kazimierz zyskał miano miasta szczególnego, o wyraźnym artystycznym charakterze. Dziś chętnie odwiedzany jest przez turystów, którzy poszukują pięknych, niebanalnych pejzaży. Tu przyjeżdżają osoby ceniące sobie spokój i wypoczynek upływający na niepospiesznych spacerach. Serdecznie zapraszamy do Kazimierz Dolnego, zwanego również Kazimierzem nad Wisłą. Osoby poszukujące noclegów odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładkach: „Pensjonaty Kazimierz Dolny”, „Kazimierz Dolny pensjonaty z wyżywieniem” oraz „Tanie pensjonaty Kazimierz Dolny” czeka na nich mnóstwo sprawdzonych, ciekawych ofert. Polecamy!

Idealne na rodzinny wyjazd – tanie pensjonaty Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny ma sporo atrakcji i niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Ma również swoją legendę, ślady której rozpoznać można niemal na każdym kroku. Tu wszędzie królują koguty. Najwięcej jest tych pieczonych z drożdżowego ciasta. Otóż dawno temu diabeł przelatywał nad Kazimierzem i bardzo spodobała mu się zielona okolica. Postanowił tu zamieszkać, a za lokum wybrał jeden z malowniczych lessowych wąwozów. Ów diabeł żywił się jedynie kogutami, więc szybko wyczerpał zapasy gospodarzy. Aż w końcu został tylko jeden kogut. Diabeł ruszył na jego poszukiwanie, a w tym czasie siostry norbertanki pokropiły diabelską kryjówkę wodą święconą. Emisariusz z piekielnego państwa nie mógł znieść zapachu święconej wody, więc czym prędzej czmychnął z miasta. A kogut? Kogut dumnie przechadzał się przez kazimierski rynek, twierdząc, że przyczynił się do uratowania miasta.

Zabytki i pensjonaty w Kazimierzu Dolnym


Najważniejsza i jedną z najpiękniejszych atrakcji Kazimierza Dolnego jest renesansowy rynek, powstał w XVI i XVII wieku czyli w okresie świetności tego rejonu. Pięknie odrestaurowane kamieniczki robią dziś spektakularne wrażenie. Pierwotnie były one własnościami znamienitych tamtejszych rodów, np. Celejowskich czy Przybyłów. W tej pierwszej mieści się dziś oddział Muzeum Nadwiślańskiego.Najstarszym zabytkiem miasta jest baszta górująca nad miastem opodal zamku, niegdyś była częścią średniowiecznego drewnianego zamku, ale dziś jako pamiątka po tej XIV wiecznej budowli pozostała tylko baszta. Można za to podziwiać pozostałości nieco późniejszego, XVI-wiecznego zamku, który długo służył jako miejsce działań zbrojnych. Dziś na murach zamku jest urządzony taras widokowy dostępny dla turystów za bardzo niewielką opłatą (w cenie jest także zwiedzanie baszty). Wystarczy znaleźć nocleg i przyjechać. Dlatego warto sprawdzić ofertę pensjonatów w Kazimierzu Dolnym na stronie e-turysta.pl

Pensjonaty Kazimierz Dolny


Pensjonaty Kazimierz Dolny położone są głównie blisko zabytkowego Rynku Głównego, jest tam bardzo dobre połączenie komunikacyjne, dlatego warto wybrać się tam zarówno na krótki romantyczny lub rodzinny wypad na weekend albo dłuższy pobyt, który pozwoli na zwiedzenie innych malowniczych zakątków województwa lubelskiego. W Kazimierzu Dolnym organizowane są liczne imprezy kulturalne, które mają umilać i urozmaicać czas zarówno wczasowiczom, jak i mieszkańcom miasta. Odbywają się tam festiwale, koncerty i wystawy związane z filmem, sztuką i muzyką. Coś dla miłośników sportu, coś dla kochający poezję, i cos dla archeologów i historyków. W Kazimierzu Dolnym nie można się nudzić, a miłośnikom poezji i historii jednocześnie, można polecić niedaleką wycieczkę do pobliskich Puław, czyli oświeceniowych „polskich Aten”, w których polskość kultywował i rozwijał ród Czartoryskich.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kazimierz Dolny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Kazimierzu Dolnym

Jakich cen noclegów w pensjonatach można się spodziewać w Kazimierzu Dolnym?
Ceny noclegów w pensjonatach w Kazimierzu Dolnym zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Kazimierzu Dolnym kształtują się na poziomie 75-80 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które pensjonaty pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 6 pensjonatów w Kazimierzu Dolnym, które akceptują zwierzęta.
W Kazimierzu Dolnym można znaleźć wiele ofert pensjonatów, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Kazimierzu Dolnym znajdują się pensjonaty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę pensjonatów w Kazimierzu Dolnym, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Kazimierzu Dolnym 15 pensjonatów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie pensjonatów w Kazimierzu Dolnym spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.