Pensjonaty Kraków

znaleziono 26 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Pensjonaty Kraków - To jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Kraków otrzymał tytuł Europejskiej stolicy Kultury, jest też centrum administracyjnym Małopolski oraz jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych, naukowych i kulturalnych kraju. Odbywa się tu masa wydarzeń związanych z kulturą, turyści nie mogą narzekać na niedosyt zabytków i atrakcji. Dodatkowo, w tym mieście możesz wynająć komfortowy nocleg w naprawdę dobrych cenach.
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

Pensjonaty w Krakowie


Kraków to miasto wojewódzkie i cel wycieczek kilku milionów turystów rocznie. Znajduje się tu wiele zabytkowych budowli a także ośrodków kulturalnych – teatrów, muzeów i filharmonii. Według legendy Kraków został założony ok VII w n. e przez króla Kraka – ojca Wandy, która według historii wolała utopić się w Wiśle, niż poślubić niemieckiego księcia. Od XIV wieku było to miejsce koronacji królewskich. Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Jest znane również z najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz drugiego co do wielkości ośrodka przemysłowego – Nowej Huty. Znajduje się tu także największy średniowieczny plac Europy oraz Wawel – siedziba władców Polski.

Pensjonaty Kraków - atrakcje


Sztandarowym punktem wycieczek po Krakowie jest Wzgórze Wawelskie, na którym znajduje się Zamek Królewski. W tym miejscu mamy okazję podziwiać apartamenty królewskie, komnaty królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię, gdzie najcenniejszą pamiątką jest Szczerbiec– XIII-wieczny miecz koronacyjny polskich królów. Tuż obok, w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława, do zwiedzania przeznaczone jest wnętrze Bazyliki, grobowce królewskie i groby zasłużonych dla kraju Polaków. Schodząc z wzgórza, można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy jednym z symboli Krakowa – smoku wawelskim. Brzegiem Wisły warto następnie wybrać się na Rynek Główny, gdzie na turystów czeka kolejna część atrakcji. To m.in. Bazylika Mariacka, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha oraz muzeum zlokalizowane w podziemiach Rynku. Od głównej płyty Rynku odchodzi wiele małych uliczek wypełnionych restauracjami, sklepikami i barami. Zarówno w dzień jak i w nocy centrum Krakowa tętni życiem. Po zwiedzaniu tej części miasta, czas na Kazimierz – żydowską dzielnicę, w której możesz poznać kulturę i zabytki Żydów. To niezwykle klimatyczne miejsce, odwiedzane przez turystów z całego świata.

Kraków – pensjonaty


Kraków to miasto tętniące życiem rano i w nocy. Wynajmij pensjonat w centrum i korzystaj z nocnego życia, albo znajdź coś na obrzeżu i ciesz się spokojem. Do wyboru masz szeroki zakres pokoi w niskich cenach i z wieloma udogodnieniami. To dobre miejsce na wyjazdy rodzinne i biznesowe, w którym nigdy nie jest nudno. Zwiedzanie, rekreacja, imprezy kulturalne, konferencje naukowe – to tylko niektóre z atrakcji, jakie proponuje Kraków. Zapoznaj się z ofertą noclegową i wybierz najbardziej odpowiadający pensjonat.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: