Pensjonaty Kraków

znaleziono 25 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Pensjonaty Kraków - To jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Kraków otrzymał tytuł Europejskiej stolicy Kultury, jest też centrum administracyjnym Małopolski oraz jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych, naukowych i kulturalnych kraju. Odbywa się tu masa wydarzeń związanych z kulturą, turyści nie mogą narzekać na niedosyt zabytków i atrakcji. Dodatkowo, w tym mieście możesz wynająć komfortowy nocleg w naprawdę dobrych cenach.


Pensjonaty w Krakowie


Kraków to miasto wojewódzkie i cel wycieczek kilku milionów turystów rocznie. Znajduje się tu wiele zabytkowych budowli a także ośrodków kulturalnych – teatrów, muzeów i filharmonii. Według legendy Kraków został założony ok VII w n. e przez króla Kraka – ojca Wandy, która według historii wolała utopić się w Wiśle, niż poślubić niemieckiego księcia. Od XIV wieku było to miejsce koronacji królewskich. Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Jest znane również z najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz drugiego co do wielkości ośrodka przemysłowego – Nowej Huty. Znajduje się tu także największy średniowieczny plac Europy oraz Wawel – siedziba władców Polski.

Pensjonaty Kraków - atrakcje


Sztandarowym punktem wycieczek po Krakowie jest Wzgórze Wawelskie, na którym znajduje się Zamek Królewski. W tym miejscu mamy okazję podziwiać apartamenty królewskie, komnaty królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię, gdzie najcenniejszą pamiątką jest Szczerbiec– XIII-wieczny miecz koronacyjny polskich królów. Tuż obok, w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława, do zwiedzania przeznaczone jest wnętrze Bazyliki, grobowce królewskie i groby zasłużonych dla kraju Polaków. Schodząc z wzgórza, można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy jednym z symboli Krakowa – smoku wawelskim. Brzegiem Wisły warto następnie wybrać się na Rynek Główny, gdzie na turystów czeka kolejna część atrakcji. To m.in. Bazylika Mariacka, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha oraz muzeum zlokalizowane w podziemiach Rynku. Od głównej płyty Rynku odchodzi wiele małych uliczek wypełnionych restauracjami, sklepikami i barami. Zarówno w dzień jak i w nocy centrum Krakowa tętni życiem. Po zwiedzaniu tej części miasta, czas na Kazimierz – żydowską dzielnicę, w której możesz poznać kulturę i zabytki Żydów. To niezwykle klimatyczne miejsce, odwiedzane przez turystów z całego świata.

Kraków – pensjonaty


Kraków to miasto tętniące życiem rano i w nocy. Wynajmij pensjonat w centrum i korzystaj z nocnego życia, albo znajdź coś na obrzeżu i ciesz się spokojem. Do wyboru masz szeroki zakres pokoi w niskich cenach i z wieloma udogodnieniami. To dobre miejsce na wyjazdy rodzinne i biznesowe, w którym nigdy nie jest nudno. Zwiedzanie, rekreacja, imprezy kulturalne, konferencje naukowe – to tylko niektóre z atrakcji, jakie proponuje Kraków. Zapoznaj się z ofertą noclegową i wybierz najbardziej odpowiadający pensjonat.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Krakowie

Jak dodać obiekt noclegowy w Krakowie do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które pensjonaty pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 6 pensjonatów w Krakowie, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w pensjonatach w Krakowie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Krakowie kształtują się na poziomie 105-110 zł za osobę.
W Krakowie znajdują się pensjonaty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę pensjonatów w Krakowie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Krakowie można znaleźć wiele ofert pensjonatów, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Tutaj znajdziesz pensjonaty w Krakowie, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych
W Krakowie 11 pensjonatów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie pensjonatów w Krakowie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej ilości osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Ilość osób możesz też określić samodzielnie.