Pokoje gościnne Kraków

znaleziono 40 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Pokoje gościnne Kraków - Kraków to miejsce wycieczek w celach turystycznych, kulturalnych, a nawet religijnych. Tak wielu atrakcji nie posiada żadne inne polskie miasto. To właśnie dlatego w latach 2014 i 2015 Kraków zdobył nagrody Zoover Award, miasta europejskiego najlepszego dla turystów. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zobaczyć tego miasta, powinieneś sprawdzić ofertę noclegową i niezwłocznie wybrać się do Krakowa!


Kraków miasto Królów


Kraków to drugie pod względem powierzchni miasto w Polsce, położone w województwie małopolskim. W zapisach historycznych Kraków jest uznawany za główne miasto historycznej Małopolski. Leży na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Według legendy Kraków został założony ok VII w n. e przez króla Kraka, pogromcę smoka wawelskiego. To miasto pełne zabytków, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. Obszar zabytkowego Starego Miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków to także baza wypadowa w Tatry lub do Jury Krakowsko- Częstochowską. To również tutaj znajduje się najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński oraz Nowa Huta – kombinat metalurgiczny drugi co do wielkości w kraju.

E-turysta: Pokoje i Atrakcje Kraków


W Krakowie nie brakuje miejsc do zwiedzania. Na Rynku Głównym, praktycznie na każdym kroku można zobaczyć zabytkową kamienicę, kościół lub muzeum. Do najsłynniejszych kamienic należą Dom Pod Jaszczurami, Pałac Spiski, Kamienica Bonerów lub Pałac Krzysztofory. Na Rynku Głównym masz okazję kupić pamiątkę w Sukiennicach, zobaczyć Wieżę Ratuszową, słynnego „Adasia”, czyli pomnik Adama Mickiewicza i przede wszystkim Bazylikę Mariacką, z której co godzinę wydobywa się hejnał mariacki. Będąc na Rynku, nie sposób nie zwrócić uwagi na mały kościółek z zieloną kopułą. To Kościół św. Wojciecha, który jest jednym z najstarszy kościołów w Krakowie. Nie przegap także okazji zobaczenia Damy z Gronostajem w Muzeum Czartoryskich. Będąc w Krakowie, trzeba zobaczyć też żydowską dzielnicę Kazimierz, która od wielu lat staje się konkurencyjnym centrum rozrywkowo-kulturalnym miasta. Możesz zwiedzić tu wiele synagog oraz cmentarz żydowski. Równie piękna jest okolica Bulwaru Czerwieńskiego, gdzie możesz spacerować lub jechać rowerem brzegiem Wisły. W Krakowie warto także zobaczyć festiwale takie jak Krakowski Festiwal Filmowy lub Festiwal Kultury Żydowskiej, organizowane co roku w sezonie letnim. O nocleg nie musisz sie martiwć. Na E-turysta.pl mam szeroką ofertę pokoi gościnnych Kraków

Kraków – pokoje gościnne


W Krakowie znajdziesz w pełni wyposażone pokoje gościnne Kraków, w których będziesz mógł komfortowo spędzić urlop. Pokoje Kraków są usytuowane w dogodnej lokalizacji, blisko atrakcji, zabytków i punktów gastronomicznych. Dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna to kolejna zaleta wynajęcia noclegu w Krakowie. Rano, masz świętą okazję, aby pozwiedzać wiele cennych i ważnych zabytków dla historii Polski. Wieczorem, możesz wybrać się do klubu, kawiarni, lub po prostu przespacerować się brzegiem Wisły. W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: