Pokoje gościnne Kraków

znaleziono 46 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Pokoje gościnne Kraków - Kraków to miejsce wycieczek w celach turystycznych, kulturalnych, a nawet religijnych. Tak wielu atrakcji nie posiada żadne inne polskie miasto. To właśnie dlatego w latach 2014 i 2015 Kraków zdobył nagrody Zoover Award, miasta europejskiego najlepszego dla turystów. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zobaczyć tego miasta, powinieneś sprawdzić ofertę noclegową i niezwłocznie wybrać się do Krakowa!
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

Kraków miasto Królów


Kraków to drugie pod względem powierzchni miasto w Polsce, położone w województwie małopolskim. W zapisach historycznych Kraków jest uznawany za główne miasto historycznej Małopolski. Leży na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Według legendy Kraków został założony ok VII w n. e przez króla Kraka, pogromcę smoka wawelskiego. To miasto pełne zabytków, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. Obszar zabytkowego Starego Miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków to także baza wypadowa w Tatry lub do Jury Krakowsko- Częstochowską. To również tutaj znajduje się najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński oraz Nowa Huta – kombinat metalurgiczny drugi co do wielkości w kraju.

E-turysta: Pokoje i Atrakcje Kraków


W Krakowie nie brakuje miejsc do zwiedzania. Na Rynku Głównym, praktycznie na każdym kroku można zobaczyć zabytkową kamienicę, kościół lub muzeum. Do najsłynniejszych kamienic należą Dom Pod Jaszczurami, Pałac Spiski, Kamienica Bonerów lub Pałac Krzysztofory. Na Rynku Głównym masz okazję kupić pamiątkę w Sukiennicach, zobaczyć Wieżę Ratuszową, słynnego „Adasia”, czyli pomnik Adama Mickiewicza i przede wszystkim Bazylikę Mariacką, z której co godzinę wydobywa się hejnał mariacki. Będąc na Rynku, nie sposób nie zwrócić uwagi na mały kościółek z zieloną kopułą. To Kościół św. Wojciecha, który jest jednym z najstarszy kościołów w Krakowie. Nie przegap także okazji zobaczenia Damy z Gronostajem w Muzeum Czartoryskich. Będąc w Krakowie, trzeba zobaczyć też żydowską dzielnicę Kazimierz, która od wielu lat staje się konkurencyjnym centrum rozrywkowo-kulturalnym miasta. Możesz zwiedzić tu wiele synagog oraz cmentarz żydowski. Równie piękna jest okolica Bulwaru Czerwieńskiego, gdzie możesz spacerować lub jechać rowerem brzegiem Wisły. W Krakowie warto także zobaczyć festiwale takie jak Krakowski Festiwal Filmowy lub Festiwal Kultury Żydowskiej, organizowane co roku w sezonie letnim. O nocleg nie musisz sie martiwć. Na E-turysta.pl mam szeroką ofertę pokoi gościnnych Kraków

Kraków – pokoje gościnne


W Krakowie znajdziesz w pełni wyposażone pokoje gościnne Kraków, w których będziesz mógł komfortowo spędzić urlop. Pokoje Kraków są usytuowane w dogodnej lokalizacji, blisko atrakcji, zabytków i punktów gastronomicznych. Dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna to kolejna zaleta wynajęcia noclegu w Krakowie. Rano, masz świętą okazję, aby pozwiedzać wiele cennych i ważnych zabytków dla historii Polski. Wieczorem, możesz wybrać się do klubu, kawiarni, lub po prostu przespacerować się brzegiem Wisły. W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: