Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Park Wodny w Krakowie
fot.: Rj1979 / Wikimedia Commons Public Domain
Nie sposób nie wspomnieć o największej atrakcji dla wielu, czyli o ogromnych zjeżdżalniach, które widać już z daleka docierając na miejsce Parku Wodnego.

Dzieciaki i młodzież, zwłaszcza z mniejszych miasteczek, na ten punkt w swojej wycieczce do Krakowa czekają z największym utęsknieniem. Krakowski Aquapark to niezliczona moc atrakcji wodnych, znajdujących się w jednym miejscu. Jest on jednym z największych na kontynencie europejskim a także najbardziej pożądanym i atrakcyjnym. Znajduje się przy ulicy Dobrego Pasterza 126 w Krakowie. Codziennie można odwiedzać Park w godzinach od ósmej rano do dwudziestej drugiej. W jego pobliżu znajduje się także Multikino oraz Galeria Handlowa.

Aquapark w Krakowie i jego okolice

Obiekt jest znakomicie wyposażony i urządzony z myślą o wszystkich. Od najmłodszych, dla których znajduje się tutaj brodzik z wieloma wodnymi zabawkami, w tym zjeżdżalniami, czy zabawkami tryskającymi wodą we wszystkie strony. Przez praktycznie wszystkie grupy wiekowe, które mogą korzystać między innymi z barku położonego na hali basenowej, właśnie blisko brodzika. Dzięki tej lokalizacji strudzeni rodzice mogą popijając kawę doglądać swoich ukochanych pociech. Bardzo praktyczne i miłe rozwiązanie! Jest tu również wiele atrakcji dla aktywnych fizycznie i nie jest mowa tylko o pływaniu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Można wszak bawić się na linie w to kto dłużej się na niej utrzyma. Może i nazwałam to zabawą, ale na pewno wymagającą krzepkości fizycznej i silnych rąk. Trzymając się lin zamieszczonych nad głową można pokonać dryfujące na wodzie kolorowe koła, z wielkim ryzykiem upadku do wody. Jest też tak zwana „ósemka”, ponieważ w jej właśnie kształcie jest niecka z wodą, w której rwie silny wir wodny. Jest to ciężki „tor przeszkód” – nie jest wcale lekko wydostać się na zewnątrz. Warto także wspomnieć choć słowem o miejscach, gdzie można rozegrać mecz siatkówki, czy koszykówki oraz pograć w piłkę wodną. Amatorów wspinaczek czeka miła niespodzianka.

Wspinaczka w Parku Wodnym

W Parku Wodnym są aż dwie ścianki wspinaczkowe, które dostarczą im nie lada atrakcji i emocji. Nie sposób nie wspomnieć o największej atrakcji dla wielu, czyli o ogromnych zjeżdżalniach, które widać już z daleka docierając na miejsce Parku Wodnego. Jedna z nich mierzy czas trwania naszej przejażdżki. Na jej końcu znajduje się zegar mierzący czas oraz pokazujący aktualny rekord zjeżdżalni. Trzeba pamiętać, że jest w niej ekstremalnie ślisko i szybko. Jest również rura fioletowa, ale tylko z zewnątrz, bo w jej środku jest zupełnie ciemno. Nikłe światełka migoczą gdzieś z daleka, a szydercze śmiechy brzmią w naszych uszach.

Jest to coś na kształt domu strachów rodem z wesołego miasteczka. Wodne pajęczyny pryskają w oczy a nasz zjazd wcale nie jest taki szybki…dla amatorów strachu. Są także mniejsze zjeżdżalnie znajdujące się wewnątrz. Czekając na swoją kolej do zjazdu, jeśli poprzednia osoba jeszcze jest w środku mamy światło czerwone, natomiast w momencie wolnej zjeżdżalni światełko świeci na zielono – podobnie jak w sygnalizacji drogowej. Porządku na basenie i przy rurach pilnują wykwalifikowani ratownicy, którzy w razie jakichkolwiek problemów chętnie służą pomocą, radą, czy ratunkiem. 

Relaks w Krakowie

Powierzchnia basenów na hali wynosi około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Wokół nich jest aż osiem jacuzzi solankowych. Są to bardzo przyjemne chwile i szczerze je polecam, chyba, że ktoś ma przeciwwskazania zdrowotne. Mnóstwo masujących ciało bąbelków, bardzo ciepła woda, wygodne ławeczki i miłe towarzystwo to zdecydowanie to co nas może zrelaksować. Są także sauny dla tych ,którzy wolą jeszcze więcej ciepła, hydromasaż, fontanna w kształcie smoka, jakże znanego symbolu Krakowa, uwielbiana zwłaszcza przez najmłodszych.

Cennik biletów jest bardzo zróżnicowany, a ceny uzależnione między innymi od tego, o której godzinie udajemy się na basen. Do biletów, bez wyjątku, jest dodatkowe 10 minut – dla spóźnialskich. Ceny zaczynają się od 11 złotych za bilet ulgowy w dniach od poniedziałku do piątku i w godzinach od ósmej do dziewiątej rano. W weekendy jest troszkę drożej, są również bilety rodzinne, których ceny zaczynają się od 42 złotych za trzy osoby na jedna godzinę.

W budynku już poza samą halą basenową znajdują się też inne obiekty i są to między innymi: sportowy sklep, w którym można zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt do szaleństw wodnych, np. strój kąpielowy, czepek, czy okulary wodne. Poza tym jest siłownia, a ćwicząc można z góry przyglądać się ludziom bawiącym na basenie. Znajdziemy tu Studio Urody, Cafe Internet oraz restaurację Aquatio, a jak wiadomo po wodnych zabawach nikt nie pogardzi czymś na ząb. Swoją siedzibę ma tutaj biuro podróży o nazwie Fantravel, jest również cos dla dzieci, a mianowicie Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon, EuroGames czyli salon komputerowych gier, coś dla fanów najnowszych i nie tylko gier komputerowych.

Aquapark w Krakowie to naprawdę nowoczesny i wart odwiedzenia obiekt w tym mieście. Dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i z pewnością sprawi, że będziecie tutaj często wracać. Dojazd jest bardzo dogodny i nie powinien sprawić Państwu większych trudności.