Ośrodki wypoczynkowe Kraków

znaleziono 6 ofert noclegowychofert (5 w Krakowie oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Ośrodki wypoczynkowe w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Ośrodki wypoczynkowe Kraków - Według brytyjskich respondentów magazynu Which, Kraków jest najciekawszy i najbardziej przyjazny w Europie z punktu widzenia krótkiego turystycznego wyjazdu. Nic więc dziwnego, że na krakowskim rynku można spotkać tak wielu turystów. Miasto Królów to frajda nie tylko dla fanów średniowiecznej historii, ale także osób spragnionych atrakcji kulturalnych i turystycznych. Sprawdź jakie atrakcje proponuje Ci Kraków i zapoznaj się z jego ofertą noclegową.
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

Ośrodki wypoczynkowe w Krakowie


Kraków to jedno z najbardziej znanych miast wśród turystów. To stolica województwa małopolskiego, położona w południowej Polsce, nad rzeką Wisłą. Bliskość gór sprawia, że Kraków to także baza wypadowa na wycieczki w polskie góry. Kraków był stolicą Polski do 1795 r., miastem koronacyjnym oraz nekropolią królów Polski. To jedno z najstarszych miast Polski, z wieloma wartościowymi obiektami architektonicznymi. W przeszłości miasto należało do Ligi Hanzeatyckiej zrzeszającej najważniejsze ośrodki handlowe w Europie. Kraków znany jest z wielu ośrodków przemysłowych i naukowych. To tu znajduje się kombinat metalurgiczny w Nowej Hucie oraz najstarsza uczelnia w Polsce – Uniwersytet Jagielloński.

Ośrodki wypoczynkowe w Krakowie - atrakcje


Wycieczkę po Krakowie warto zacząć od zwiedzenia Rynku Głównego. To drugi pod względem wielkości rynek w Polsce, w którym na każdym kroku możesz oglądać zabytkowe budynki, muzea i teatry. Bazylika Mariacka w Krakowie, to coś, czego nie możesz przegapić. Bazylika zbudowana w latach 1392-1397, posiada dwie charakterystyczne wieże. Z jednej z nich co godzinę słychać hejnał mariacki odgrywany na wszystkie strony świata. Jeśli chcesz kupić pamiątki lub lokalne wyroby, możesz udać się do Sukiennic, czyli zabytkowej hali targowej. Między Sukiennicami a ulicą Sienną stoi słynny pomnik Adama Mickiewicza – miejsce wielu spotkań w Krakowie. Zwiedzając centrum, warto wybrać się też na plac Szczepański, gdzie przez wiele lat znajdował się targ owocowo-warzywny, a dziś jest to miejsce rozrywkowo-kulturalne. Idąc ulicą Floriańską - jedną z ważniejszych ulic Krakowa – można dotrzeć do murów obronnych i Barbakanu. Warty zobaczenia jest też Zamek Królewski na Wawelu. Na I piętrze znajdują się apartamenty i komnaty królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, gdzie najcenniejszą pamiątką jest Szczerbiec– XIII-wieczny miecz koronacyjny polskich królów.

Kraków – ośrodki wypoczynkowe


Kraków oferuje pensjonaty, hotele, ośrodki wypoczynkowe i wiele innych miejsc noclegowych, gdzie znajdziesz komfortowe warunki do wypoczynku. Miasto o tak szerokiej ofercie turystyczno- kulturalnej to wspaniałe miejsce na weekendową wycieczkę albo dłuższy wyjazd. Wynajmując pokój w jednym z krakowskich ośrodków wypoczynkowych, masz także dobrą bazę wypadową poza Kraków - do Ojcowskiego Parku Narodowego, Wieliczki lub Wadowic. Znajdziesz tu całą masę miejsc w dobrych cenach i lokalizacji, które będą miłym dopełnieniem twojego pobytu w Mieście Królów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: