Pokoje gościnne Gdynia

znaleziono 55 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Gdyni, województwo pomorskie, powiat Gdynia

Pokoje gościnne Gdynia - Gdynia położona nad morzem i otulona lasami stwarza dogodne warunki do wypoczynku. Jedno z miast Trójmiasta kusi atrakcjami przez cały rok. Gdynia to miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wakacyjnych eskapad. „Miasto z morza i marzeń” to idealna przystań na rodzinny wypoczynek. Doskonale poczują się tu rodziny z dziećmi.
„Wiatr od morza” Stefana Żeromskiego, ta literacka fikcja życia portu i miasta Gdynia z 1921 roku została z zadziwiającą wiernością zrealizowana już dekadę później, kiedy z małej wsi rybackiej Gdynia stała się stutysięcznym miastem. Wszystko to wydarzyło się po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, kiedy to dwa lata później inżynier Tadeusz Wenda został delegowany na tereny przyznane Polsce Traktatem Wersalskim, by wyszukać najdogodniejsze miejsce pod budowę nowego portu wojennego. Kolejną osobą która w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju Gdyni był minister przemysłu i handlu Eugeniusz Kwiatkowski, którego determinacja w kwestii wybudowania nowoczesnego portu będącego oknem na świat była wręcz legendarna. Dzisiaj Gdynia to prawie 250 tysięczne nowoczesne miasto, stolica polskiego modernizmu, zwana Białym Miastem. Stanowi z Gdańskiem i Sopotem znane w całym kraju Trójmiasto, stanowi także część większej aglomeracji miejskiej. Dwie najbardziej znane ulice w Gdyni to Świętojańska ze swoimi trolejbusami oraz prostopadły do niej Skwer Kościuszki. Molo Południowe będące jego przedłużeniem to miejsce w którym cumują ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza, jedne z większych atrakcji miasta. Nieco dalej znajduje się Akwarium Gdyńskie. Również stąd można odpłynąć tramwajem morskim do Helu, czy Jastarni. Stąd również można wyruszyć szlakiem gdyńskich plaży. Z wielu atrakcji jakie proponuje nam Gdynia wymienić należy jeden z najbardziej popularnych festiwali, gdyński Opener, czy też zlot żaglowców Tall Ships' Races.

Tanie pokoje Gdynia – pomysł na rodzinny wypoczynek


Na stronach portalu społecznościowego e-turysta w zakładce: pokoje gościnne Gdynia odnaleźć można mnóstwo ciekawych ofert, godnych polecenia. Z propozycji tych najchętniej korzystają rodziny odwiedzające polskie wybrzeże. Największą atrakcją podczas pobytu nad morzem jest plaża. Tu trafi każdy wypoczywający w Gdyni. Na mapie zaznaczono kilka plaż. Najczęściej uczęszczaną i najbardziej znaną jest ta w centrum miasta. Są jeszcze plaże w Redłowie, Orłowie oraz na Babich Dołach. Plaża centralna z pewnością spodoba się rodzinom z dziećmi. Tu milusińscy odnajdą jeden z najlepszych placów zabaw w tej części miasta. Z najpiękniejszych widoków słynie plaża w Orłowie. Drewniane molo, barwne rybackie łódki, gdyński klif – to wszystko wpisuje się w malowniczy pejzaż gdańskiego wybrzeża. Tuż przy plaży w Orłowie skorzystać można z placu zabaw dla dzieci, restauracji oraz kawiarni. Bulwar Nadmorski, który rozciąga się od plaży w centrum aż do plaży w Redłowie zawsze przyciąga spacerowiczów. Biegnie tędy również ścieżka rowerowa, po której śmigają rowery, gokarty oraz rolkarze. W planach spacerowych pojawić się musi Kamienna Góra – słynny punkt widokowy. Z Kamiennej Góry podziwiać można piękną panoramę Gdyni, a przy dobrej pogodzie wypatrzeć można nawet Półwysep Helski. Dodatkową atrakcję stanowi wjazd na Kamienną Górę, dostać się tu można kolejką linowo-terenową. To nie jest jedyny punkt widokowy, do którego zawitać należy, będąc w Gdyni. Warto wybrać się także do budynku, który mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Świętojańskiej oraz ulicy 10 Lutego. Na wysokości trzeciego piętra znajduje się tu niewielka platforma widokowa, skąd podziwiać można Skwer Kościuszki oraz Zatokę Gdańską. W Gdyni możliwości noclegowe są bardzo szerokie. Hotele, pensjonaty, motele czekają na turystów przez cały rok. Sporą popularnością cieszą się noclegi, które mają zakorzenioną tradycję w infrastrukturze noclegowej miasta. Turyści od zawsze chętnie korzystali z wolnych pokoi w Gdyni. Ten sposób organizowania wypoczynku pozwala na zachowanie rozsądku finansowego, a w zamian oferuje nocleg w bezpiecznych, spokojnych miejscach, które cieszą się doskonałą lokalizacją i pozwalają na zachowanie swobody i prywatnego klimatu.

Pokoje gościnne Gdynia – wytchnienie po aktywnym wypoczynku


A co, jeśli pada deszcz? W Gdyni nawet brak słońca nie stanowi problemu. Ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas powinni zaplanować wizytę w Adventure Park Kolibki. Tu doskonale poczują się zarówno dzieci, jak i dorośli. Park linowy z różnymi poziomami trudności, tyrolki, przejażdżki autami terenowymi to tylko część atrakcji. Na turystów czeka także Akwarium Gdyńskie, a w nim niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. W Gdyni funkcjonuje kilka scen teatralnych. Teatr Muzyczny imienia Danuty Baduszkowej (największy teatr w mieście i drugi w Polsce), Teatr Miejski imienia Witolda Gombrowicza ze Sceną Letnią, która wystawia sztuki w lipcu i sierpniu na plaży w Orłowie. Oprócz tych miejsc, warto śledzić oferty Sceny Teatralnej przy Centrum Kultury w Gdyni, Teatrów: Gdynia Główna, Czwarte Miasto, Portowy i Gościnny. W Gdyni odbywa się także sporo festiwali. Sezon letni inaugurują popularne CudaWianki, podczas których odbywają się koncerty, parady, happeningi. Po intensywnie spędzonym dniu warto dobrze wypocząć. Taką gwarancję dają turystom noclegi w pokojach gościnnych. Na stronach e-turysty, w zakładce „Tanie pokoje Gdynia” odnaleźć można mnóstwo sprawdzonych miejsc oferujących pobyt dostosowany do możliwości i oczekiwań turystów odwiedzających to niezwykłe „Miasto z morza i marzeń”.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdynia, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: