Pokoje gościnne Sopot

znaleziono 87 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Sopocie, województwo pomorskie, powiat Sopot

Pokoje gościnne w miejscowości Sopot - Sopot miastem zadowolonych! Według rankingu polskich miast Fundacji Schumana „Europolis 2017” Sopot to miasto, w którym można czuć się bezpiecznie i komfortowo. Do przyjazdu zachęca także ranking stworzony przez New York Times. Słynna gazeta wskazała na Sopot plasując go na siedemnastej pozycji (na 41 miejsc) w światowym rankingu miast wartych odwiedzenia. I słusznie. W końcu Sopot, to kurort pełen życia!
Najniższy w całym kraju poziom bezrobocia na poziomie 3,4%, czy też fakt, że jest to jedyna miejscowość w Polsce której nadano uprawnienia miasta na prawach powiatu, mimo że nie posiada ponad sto tysięcy mieszkańców, te i wiele innych ciekawostek charakteryzuje najbardziej znany polski kurort nad Bałtykiem, Sopot. W miejscu w którym obecnie znajduje się Sopot jeszcze w czasach wczesnego średniowiecza znajdował się drewniany gród. Pierwsza wzmianka w zapisach pochodzi zaś z 1284 roku, kiedy to książę pomorski Mściwój II darował osadę oliwskim cystersom. Dokładnie 540 lat później były lekarz armii napoleońskiej Jean Georg Haffner (Jan Jerzy Haffner) zbudował tutaj pierwszy zakład kąpielowy, a wraz z nim drewniany pomost, protoplastę sopockiego mola. Kuracjusze zwykli mawiać o tym miejscu Riviera Północy, bądź Perła Bałtyku. Co ciekawe Sopot to dość popularny w językach słowiańskich hydronim. Miejscowości o tej nazwie możemy znaleźć w Serbii (aż siedem), w Bułgarii, Macedonii, Chorwacji, czy na Ukrainie. Sopot wraz z Gdańskiem i Gdynią tworzy jedną z największych w kraju aglomeracji, Trójmiasto. Sławny w całej Polsce Monciak, czyli deptak prowadzący przez centrum miasta do najdłuższego w Europie molo. Przy Monciaku znajduje się również jeden z ciekawszych budynków w Polsce, Krzywy Domek.

Pokoje gościnne Sopot – w sercu zielonego miasta


Przed przyjazdem warto odwiedzić zasoby portalu e-turysta, gdzie w zakładce „Pokoje Sopot” znajduje się sporo dobrych ofert. Sopot ma solidny potencjał rekreacyjny w środowisku naturalnym. Przyrodnicze zasoby uzdrowiskowe i wypoczynkowe miasta skoncentrowane są w przybrzeżnej strefie morskiej, w zalesionych terenach tak zwanej wysoczyzny morenowej, a także we wszechobecnych terenach zielonych. W granicach miasta położony jest rezerwat przyrody „Zajęcze Wzgórze”. Lasy w granicach administracyjnych Sopotu zajmują aż 54 % jego powierzchni i zagospodarowane są w postaci leśnego kompleksu promocyjnego “Lasy Oliwsko-Darżlubskie”. Należą one do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na walory uzdrowiskowe składają się: morski bioklimat, woda mineralna „Zdrój świętego Wojciecha” oraz obecność rozległych kompleksów leśnych. W sopockich uzdrowiskach prowadzone jest leczenie w następujących kierunkach, choroby: ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, kardiologiczne, dolnych dróg oddechowych oraz nadciśnienie i osteoporoza. Na terenie miasta znajduje się aż 5 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, gdzie leczy się naturalnym surowcem leczniczym: wodą chlorkowo-sodową, solanką oraz jodkową. Osoby, które nie są zainteresowane noclegami w sanatoriach chętnie korzystają z wolnych pokoi w Sopocie.

Pokoje Sopot - wakacje dla rodziny


Wspaniałe widoki, czysty piasek na plaży, wprost stworzony do budowania zamków, bezpieczne kąpieliska – to nie są jedyne atrakcje, jakie Sopot serwuje najmłodszym turystom. Podczas wakacji w mieście organizowane są imprezy dedykowane pociechom. Teatry, kina plenerowe, warsztaty, muzea przygotowują repertuar, który budzi zainteresowanie najmłodszych wczasowiczów, a rodzicom pozwala na chwilę wytchnienia. Starsze dzieci chętnie korzystają z licznych wypożyczalni wodnego sprzętu lub oddają się niczym nieskrepowanej radości podczas przejażdżek na popularnym „bananie” lub motorówce. W Sopocie działają kluby żeglarskie, które warto odwiedzić w trakcie urlopu. Może akurat, pociecha postanowi szkolić się w trudnym fachu żeglarza lub sternika. Kiedy pogoda nie pozwala na beztroskie plażowanie, a spacery po „Monciaku” i molo utrudnia deszczowa zawierucha, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie sopocki Aquapark, basen miejski lub liczne centra Spa w hotelach. Aktywne dzieci poczują się w Sopocie, jak w raju. Szkółki jazdy konnej na pięknym sopockim hipodromie, kursy tenisowe, ścieżki rowerowe, tory do jazdy na rolkach są niemal na wyciągnięcie ręki. Można także połączyć przyjemne z pożytecznym. Najlepiej zrobić to, odwiedzając historyczne Grodzisko w Sopocie. Odrobina nauki podczas wakacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a podana w odpowiedni, interesujący sposób stanie się dodatkową atrakcją. Grodzisko to miejsce, gdzie w nowoczesny sposób poznać można życie Słowian i spotkać prawdziwych wojów. Sopot to miejsce magiczne. Pełno tu starych zakątków, romantycznych zaułków oraz nowoczesnych aranżacji. Do udanego urlopu brakuje tylko dobrego miejsca noclegowego. Jak poradzić sobie w mieście, gdzie ekskluzywne hotele są niemal za każdym zakrętem?! Jak zorganizować rodzinne wakacje bez widma bankructwa? W mieście dobrze funkcjonuje sieć tanich pokoi Sopot. Nocleg u gospodarzy to tradycja bałtyckiego wypoczynku. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta odnaleźć można mnóstwo propozycji. Pokoje gościnne Sopot – zachęcamy do lektury! Propozycje noclegowe są dokładnie scharakteryzowane wiarygodnym opisem. Dodatkowo każde miejsce opatrzono stosownymi zdjęciami, które pomogą w podjęciu decyzji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sopot, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: