Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Kilka słów o Sopocie
Woda nad plażami w Sopocie jest cieplejsza niż w innych nadmorskich miastach, dzięki temu w Sopocie turystów nigdy nie brakuje.

Sopot, to jedna z najciekawszych i najpiękniejszych miejscowości nadmorskich w Polsce. Sopot położony jest pomiędzy Gdańskiem i Gdynią z którymi tworzy ponad milionową aglomerację. Jest to miasto uzdrowiskowe, kurort nadmorski. Warto wspomnieć, że miasto pochwalić się może jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Polsce. Jest to także najmniejsze miasto na prawach powiatu w Polsce.

Gorące sopockie plaże

Woda nad plażami w Sopocie jest cieplejsza niż w innych nadmorskich miastach, dzięki temu w Sopocie turystów nigdy nie brakuje. Zieleń stanowi ponad 60% miasta, zabytkowe parki, ogrody, secesyjne kamieniczki, wszystko to razem nadaje miastu niezwykłego uroku i niepowtarzalny charakter. Sopockie plaże, są bardzo czyste, rozciągają się na długości ponad 4.5 km. Na plażach rozstawione są zjeżdżalnie wodne, dostępne dla wszystkich, co jest bardzo ciekawą atrakcją dla młodszych turystów.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Sopot, to magiczne kawiarenki, puby, piękny krajobraz, duża dostępność obiektów rekreacyjnych, wypoczynkowych, bardzo dobra komunikacja miejska, wszystko to sprawia, że Sopot uznawany jest za jedno z najlepiej zorganizowanych miast nadmorskich. Potwierdzić to może rekordowa liczba turystów każdego roku, bo jest ich około 2 miliony. Kąpieliska w tym mieście uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych, dlatego też tłumnie przybywają tutaj turyści z dziećmi.

Uzdrowiska w Sopocie

Na terenie Sopotu znajduje się pięć uzdrowisk, utworzonych w celu świadczenia usług uzdrowiskowych, które w szczególności wykorzystują warunki naturalne w połączeniu z świadczeniami zdrowotnymi. W sopockich uzdrowiskach szczególnie powinny znaleźć się Ci, którzy cierpią na choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, kardiologiczne, nadciśnienie, choroby dolnych dróg oddechowych, a także Ci, których dopadła osteoporoza.

Na sopockich plażach atrakcji nie brakuje. Organizowane są tutaj różne konkursy, turnieje, masa rozrywek takich jak: turnieje siatkowej piłki plażowej, turnieje nożnej piłki plażowej, biegi przełajowe, różne występy, koncerty, liczne imprezy dla małych i dużych. Kiedyś nad plażą dominował słynny hotel Grand, dziś powstało wiele nowych, ciekawych obiektów. Sopot to także miasto w którym odbywają się Mistrzostwa świata w żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu oraz słynny Triatlon Bałtycki.

Moc zabytków, które można zwiedzić, dodają miasto dużo atrakcyjności. Jednak najwspanialszą atrakcją Sopotu jest morze i plaża, które na turystów działają niczym magnes. Przyjeżdżając tutaj nie można nie zwiedzić sopockiego molo, które jest dumą miasta. Jest to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim, które nazwane zostało ku czci naszego papieża Polaka- Molo w Sopocie im. Jana Pawła II. Ma około pół kilometra długości.  2005 roku w części mola ustanowiono przystań morską „Molo”, która składa się z sezonowej mariny dla jachtów. Swą działalność prowadzi od 1 kwietnia do 31 października. Z przystani morskiej „Molo” wypływają rejsy wycieczkowe, ma ona także połączenie z portem morskim Helu.

Największa atrakcja Sopotu

Sopockie molo miało duże znaczenie dla kultury, dla sztuki filmowej, bowiem na molo zrealizowane zostały takie projekty filmowe jak: „Titanic”, serial „Podróż za jeden uśmiech”, „Ciacho”, „Tylko mnie kochaj”, „Ile waży koń trojański”, serial „07 zgłoś się”, a także m.in. koncert Edyty Górniak.

Spacer po sopockim molo, to niezapomniane przeżycie. a najdłuższa w Europie drewniana konstrukcja molo, turystom zapewnia moc atrakcji. Już na początku pierwsza z atrakcji- plac z fontanną czy galerią oszkloną od strony morza. W sezonie letnim jedną z atrakcji jest także wieża, znajdująca się tuż przy molo, która jest świetnym punktem widokowym. Na najpopularniejszy deptak Sopotu, skierujemy się prosto z molo. Przy ulicy Bohaterów Monte Cassino znajdziemy tłumy turystów, urocze kawiarenki, kafejki, kino czy teatr. Dla gdańszczan to jedno z ulubionych miejsc, które popularnie nazywają Monciakiem.

Dla turystów, którzy tłumnie do Sopotu przybywają, jest to miasto bardzo otwarte, pełne atrakcji zarówno sportowych, bowiem uprawiać tutaj można prawie każdą dyscyplinę sportową- tenis, szkółka jeździecka a nawet letnie wyciągi dla amatorów narciarstwa, a także atrakcji, które nacieszą nawet najbardziej wymagających. Mowa tutaj o  przepięknych ogrodach, zabytkowych parkach, których malowniczość urzeka każdego. To świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie spokój, spacery czy piesze wędrówki. 

Sopot przyćmił swym blaskiem wiele nadmorskich miejscowości.  W pierwotnym założeniu z całego Trójmiasta, to Sopot miał pełnić funkcję rekreacyjną, ale dzięki zmianom jakie zachodziły w Polsce, Sopot rozwinął się też znacznie pod względem handlowo- usługowym. W dniu dzisiejszym Sopot to nie tylko turystyka, a także przemysł, szczególnie skórzany, spożywczy czy maszynowy. Miasto wciąż się rozwija, dzięki czemu staje się coraz bardziej atrakcyjne dla jego mieszkańców, bo dla turystów Sopot, to miejsce magiczne od zawsze.

Czegóż można chcieć więcej? Moc zabytków, letnich atrakcji, najdłuższe molo, najczystsze plaże, wszystko to razem tworzą wręcz idealną wizytówkę miasta.