Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Jeżeli aquapark, to tylko w Sopocie
Na terenie sopockiego Aqua Parku znajduje się także jedyna w Polsce dzika rzeka o długości 71 metrów w której różnica poziomów wynosi aż 6 metrów.

Szum morza, piękne, czyste plaże, cudowne widoki, to właśnie Sopot. Jedno z najpiękniejszych miast nadmorskich, nad Zatoką Gdańską, położone na Pobrzeżu Gdańskim.Sopot to wiele atrakcji i rozrywek dla turystów, a także cały rok, dla mieszkańców miasta.

Sopot turystyką stoi

Główną domeną miasta jest oczywiście turystyka, sopockie molo, najdłuższa w Europie drewniana konstrukcja, czy najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim ściąga rocznie około 2 miliony turystów. Dla tych, którzy osobiście na molo znaleźć się nie mogą, została uruchomiona strona internetowa, za pośrednictwem której siedząc w domu przed komputerem, możemy obejrzeć widok z mariny na sopockie molo. Możemy również oglądać sopocką plażę, zdjęcia z kamerki, cała relacja jest prowadzona na bieżąco.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Sopocki Aqua Park

Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną w Sopocie jest Aqua Park, który został stworzony z myślą o turyście małym i dużym. Przy Aqua Parku dla podróżujących samochodem, wybudowany został parking, niestety-płatny. Na terenie parku rozrywki wodnej, do dyspozycji mamy ogrom atrakcji, a wśród nich przede wszystkim baseny rekreacyjne takie jak: baseny dla najmłodszych dzieci, gdzie temperatura wody wynosi około 34 stopni Celsjusza, a maksymalna głębokość wody to 60cm.

Na dzieci czekają również mini zjeżdżalnie, gejzery, zwierzątka tryskające wodą i inne atrakcje adekwatne do wieku. Idąc dalej: basen rekreacyjny, a w jego centrum parasol, grota z wodospadem, leżaki do masażu, sztuczny nurt rzeki, czy bicze wodne. Kolejną atrakcją jest basen parapływacki z głębokością 140m, to już atrakcja dla miłośników sportowego pływania, basen służy także do prowadzenia różnych kursów, nauki pływania. Przy sopockim Aqua Parku działa także całoroczny basen zewnętrzny, co jest nie lada atrakcją zarówno dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców miasta.

W sezonie zimowym jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Sopotu. Basen kusi swoją atrakcyjnością, dodatkowo jest połączony z basenem rekreacyjnym oświetlonym kanałem, wszystko wygląda bardzo nastrojowo i zachęca do spędzania tam wolnego czasu. Warto wspomnieć również o sezonowym basenie zewnętrznym w którym maksymalna głębokość wody wynosi 130cm. Basen wyposażony jest w kolorowe konstrukcje dla najmłodszych, którym zabawa w tym miejscu na pewno szybko się nie znudzi. Dodatkowo do basenu można zjechać ośmiometrową zjeżdżalnią, co również jest świetną atrakcją. Aqua Park, to również niesamowite zjeżdżalnie o różnych poziomach trudności, dzięki czemu każdy może dopasować coś dla siebie.

Zjeżdżalnie dla każdego

Dla tych, którzy wolą bezpieczną zabawę idealna będzie zjeżdżalnia biała- Dwutorowa Familijna, znajduje się ona wewnątrz, cała jej długość to 7,5 m. Jest to idealna zabawa dla rodziców z dziećmi, bowiem zjeżdżalnia umożliwia wspólny zjazd. Dla średnio zaawansowanych amatorów wodnych przygód przeznaczona jest zjeżdżalnia żółta, zewnętrzna- Familijna o długości aż 110 metrów. Zjeżdżalnia przeznaczona jest dla osób o wzroście powyżej 110 cm, ma liczne zakręty, jest dość szybka, a poziom trudności określany jest jako średni. Natomiast dla tych, którzy pragną mocnych wrażeń i lubią potężny zastrzyk adrenaliny Aqua Park również przewidział idealną atrakcję, jest nią zjeżdżalnia zewnętrzna, niebieska, nosząca bardzo wymowną nazwę- Turbo! To bardzo szybka rura dla osób o wzroście powyżej 140cm. Jest długość to 70 metrów, zjazd jest bardzo szybki, dostarczający wielkich emocji i mnóstwo wrażeń, to atrakcja dla amatorów ostrej jazdy.

Górski potok w Sopocie

Na terenie sopockiego Aqua Parku znajduje się także jedyna w Polsce dzika rzeka o długości 71 metrów w której różnica poziomów wynosi aż 6 metrów. Korzystając z dzikiej rzeki, można poczuć się jak podczas kąpieli w prawdziwym górskim potoku, bowiem woda w jej korycie przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę. Atrakcja ta jest przeznaczona dla osób o wzroście minimum 160cm. Zatem jeżeli chcemy dostarczyć sobie adrenaliny i niezapomnianych wrażeń w Sopocie w Aqua Parku, nie możemy zapomnieć o skorzystaniu z uroków dzikiej rzeki.

Kolejną wspaniałą atrakcją sopockiego Aqua Parku, która poprawi stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, są whirlpoole, cos dla duszy i dla ciała. Czeka na nas 5 wanien z hydromasażem w tym również kąpiele perełkowe. Kąpiele w whirlpoolach, to świetna atrakcja, temperatura wody wynosi 34 stopnie Celsjusza. Kąpiele poprawiają stan skóry, odprężają mięśnie, oczyszczają organizm, zmniejszają cellulit, łagodzą skutki zapalenia stawów, urazów, zmęczenia, poprawiają także metabolizm. Należy jednak pamiętać, że jednorazowa kąpiel w whirlpoolach nie powinna przekraczać 15 minut.
 
Na terenie hali basenowej znajduje się także mnóstwo hydromasaży, biczów wodnych, leżanek masujących, które również mają wiele zalet i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, m.in. wyrównują ciśnienie krwi, poprawiają stan skóry, regulują oddech, są także atrakcyjną rozrywką i super relaksem. Dodatkowo Aqua Park oferuje także sauny. Jeśli chodzi o koszt, najkorzystniej wykupić bilet wstępu całodzienny, bo jego koszt to 50-55zł w zależności ulgowy czy normalny.

Wydaje się, ze zaprezentowane wyżej atrakcje sopockiego Aqua Parku, są wystarczająco kuszące, by będąc w Sopocie, nie zapomnieć o wizycie w tym miejscu. Aqua Park, to świetna zabawa, rozrywka i ogrom wrażeń!