Pensjonaty Kołobrzeg

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Kołobrzegu, województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski

Pensjonaty w mieście Kołobrzeg – sprawdź najkorzystniejsze oferty zakwaterowania w jednej z najczęściej wybieranych miejscowości wakacyjnych. Atrakcyjne ceny pensjonatów i standard wyposażenia, który każdy turysta dopasuje do swoich potrzeb. Sprawdź atrakcje turystyczne i skorzystaj z ofert prezentowanych przez pensjonaty w Kołobrzegu.
Kołobrzeg, którego historia sięga aż VIII wieku naszej ery jest jedną z najstarszych miejscowości na Pomorzu. Pierwsza osada choć również położona przy ujściu rzeki Parsęty znajdowała się w nieco innym miejscu niż obecne miasto, w bardziej bagnistej okolicy zapewniającej lepsze właściwości obronne. Osada znana z pozyskiwania soli z solanek stała się miastem w kolejnym stuleciu, a w dziesiątym wieku została włączona przez Mieszka I do państwa polskiego. Jego syn Bolesław I Chrobry próbował krzewić w okolicy wiarę katolicką między innym starając się ufundować w Kołobrzegu biskupstwo. Te zamiary nie powiodły się, a po jego śmierci mieszkańcy wrócili do swoich pogańskich wierzeń. Jak pisał słynny kronikarz Gall Anonim dopiero Bolesław III Krzywousty musiał ponownie zdobywać „słynne miasto Kołobrzeg”. Kołobrzeg w późniejszych wiekach przez długie okresy podlegał władzy duńskiej, książąt pomorskich, brandenburskiej, pruskiej i niemieckiej. Do Polski wrócił po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Kołobrzeg jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim łączącym walory turystyczne, wypoczynkowe z walorami leczniczymi uzdrowiska. Miasto jest także lokalnym ośrodkiem kulturalnym organizując wiele koncertów i imprez cyklicznych. Nie można również zapominać o kołobrzeskim porcie i marinie. W mieście funkcjonuje także morskie przejście graniczne.

Kołobrzeg Pensjonaty tylko na E-Turysta.pl


Decydując się na pensjonaty w Kołobrzegu warto skorzystać z licznych szlaków turystyki, które każdy turysta dopasuje do swoich możliwości. Przez Kołobrzeg prowadzą trzy szlaki turystyczne – Szlak Nadmorski będący częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9, Szlak Solny czy najkrótszy i najprostszy, noszący imię pierwszego przewodnika po mieście – Jana Frankowskiego. Wybierając pensjonaty w Kołobrzegu warto zwrócić uwagę na lokalizację blisko morskich kąpielisk. W mieście zorganizowane są trzy kąpieliska z doskonale rozwiniętą infrastrukturą – wystarczy skorzystać z wypożyczalni sprzętów wodnych i można cieszyć atrakcją jaką zapewnią skutery czy narty wodne. Jeśli taka forma spędzania czasu nie wszystkim przypadnie do gustu, piaszczysta plaża idealnie sprawdzi się do uprawiania takich sportów jak beach soccer czy siatkówki plażowej.

E-turysta: Tanie pensjonaty Kołobrzeg


Wczasy w Kołobrzegu nie muszą wiązać się z dużymi kosztami. Tanie pensjonaty w Kołobrzegu znajdziesz w serwisie e-turysta.pl. Spośród licznych ofert wybierzesz tę najbardziej interesującą, która sprosta zarówno kwestii wyposażenia, lokalizacji oraz ceny pensjonatu.

Atrakcje Turystyczne najczęściej odwiedzanej miejscowości nad morzem


Kołobrzeg to jedna z najczęściej wybieranych miejscowości na spędzenie wczasów nad morzem. Turystów przyciąga ze względu na zadbane plaże i bogatą ofertę rozrywkową. Przez cały sezon odbywa się tu wiele imprez – wydarzenia muzyczne, filmowe oraz sportowo – rekreacyjne. Kołobrzeg stanowi idealne rozwiązania dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i dla tych, którzy chcą oddać się lenistwu. Kołobrzeg to również miejscowość uzdrowiskowa – znajdują się tu liczne wody mineralne i pokłady borowiny. Odwiedzający to miejsce turyści nie będą mogli narzekać również na brak zabytków – warto zobaczyć Latarnię Morską, mieszczące się w mieście porty czy gotycką Bazylikę Mariacką.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kołobrzeg, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: